Jump to content
FAS Goran
Jelena84

Fiat 500L - produženje garancije

Recommended Posts

Krenula je obuka od strane FASa po auto kućama, detalji će se uskoro znati. Produženje će biti na 1,2 ili 3 godine do max 200000 pređenih kilometara. Cene će se kretati od 105 pa više eura. Još je to nezvanično ali biće uskoro i objavljeno.

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem čemu pritisak. Rekli ljudi da će biti objavljeno uskoro, a nikome garancija ne ističe pre decembra tako da ne vidim čemu požurivanje?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potpuno nelogično da produžavam garanciju. Pre ću dati kintu za kasko koji mi za ne daj bože može pokriti i štetu motora.  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, produžena garancija pokriva i motor.
 

Npr. ne piše samo ''motor'', nego pod stavkom ''motor'' piše:
 
- blok motora i unutrašnje komponente
- glava cilindara
- remen razvoda
- pumpa za ulje
- pumpa za vodu
- zamajac
- sklop turbokompresora
- brizgaljke*
- sistem varijatora faze
- pumpa ubrizgavanja i brizgaljke (dizel motora)
 
* samo za neispravnosti koje su predmet tehničkih nedostataka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale hoce da kaze sto bi produzivao garanciju kada mu kasko pokriva i ostecenje motora

ali mislim da kasko nece da ti pokrije stetu zato sto se motor pokvario bez udesa. Jedino ako ti crkne motor a ti ga zaletis u zid.......... 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako ti crkne motor a ti ga zaletis u zid.......... 

 

 

Vidiš to nije loša ideja  :cheers: hahahah  :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jedino ako ti crkne motor a ti ga zaletis u zid.......... 

 

 

Vidiš to nije loša ideja  :cheers: hahahah  :w00t:

 

tako to rade nasi u belom svetu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koje zanima šta sve ne pokriva produžena garancija:

1.ODRŽAVANJE: usluge redovnog održavanja, zamena ulja, filtera za ulje, filtera za vazduh, filtera kabine, punjenje klima uređaja

2.KOMPONENTE IZLOŽENE HABANJU I TROŠENJU: pneumatici, ratkapne, svećice, grejači, spojnice, diskovi i pločice, akumulator, vetrobran, prskalice za pranje stakla / farova, metlice brisača, papuče kočnica, doboši, remenje, ( izuzev remena razvoda prema ograničenima opisanim u Uputstvu za upotrebu uz vozilo), amortizeri, osvetljenje ( unutrašnje i spoljašnje ), osigurači, kompletan izd. sistem ( izuzev kontrolnog sistema emisije izduvnih gasova, katalitičkog konvertora sa filterom čestica), ulja, filteri, geometrija točkova.

3.KAROSERIJA: zaptivači, točkovi, cilindri sa ključevima, ručice, šarniri, rasveta i plast. komponente, lampe, obojeni delovi i obloge enterijere, stakla, strugači, kederi i zaptivke stakala na vratima( izuzev na krovu ) tekstilne presvlake: vrata, sedišta, podova, pragova vrata i mot. prostora. Oštećenja usled udaraca, vatre i provalnih krađa, ogrebotine, risevi i hemijska oštećenja.

4.OSTALO: Naknadno ugrađene komponente i oštećenja nastala postavljanjem neoriginalne opreme.

 

Uskoro ćete i imati priliku preuzeti propagandne materijale.


U Engleskoj i SAD kupuju produženu garanciju čak za mobilni telefon i foto aparat, a mi smo podozrivi i sumnjičavi kada je u pitanju tako važna i skupa stvar kao što je auto. Malo više poverenja nam treba.

Tu si u pravu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uskoro ćete i imati priliku preuzeti propagandne materijale.

 

Postaviće to i Klub, tj. već ih imamo, ali kao što znaš nije još za javno postavljanje. ;) 

Otvorićemo temu za produžavanje garancije pošto to nije samo za 500L, nego za kompletnu gamu modela Fiat Grupacije. Naravno, najviše će biti zainteresovani vlasnici 500L.

Sve što bude striktno oko komercijalnih usluga u ovlašćenim servisima biće pisano u njihovim temama na forumu, kao npr. za kuću u kojoj ti radiš:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=53028

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propagandni materijali su spremni, samo još da se aplikacija podesi i kreće prodaja.


To su informacije sa flajera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Primer:

 

FIAT 500/new Panda 

+1 godina/165 evra sa pređenih 45.000km

+2 godine/370 evra sa pređenih 60.000km

+3 godine/595 evra sa pređenih 75.000km

 

FIAT 500L/new Punto/Punto Classic/Linea 

+1 godina/105 evra sa pređenih 45.000km

+2 godine/220 evra sa pređenih 60.000km

+3 godine/365 evra sa pređenih 75.000km

 

FIAT new Doblo Panorama

+1 godina/165 evra sa pređenih 45.000km

+2 godine/395 evra sa pređenih 60.000km

+3 godine/665 evra sa pređenih 75.000km

 

FIAT new Punto van/Punto Classic van 

+1 godina/ 55 evra sa pređenih 45.000km

+2 godine/150 evra sa pređenih 60.000km

+3 godine/285 evra sa pređenih 75.000km

 

FIAT Doblo Cargo/Fiorino

+1 godina/115 evra sa pređenih 45.000km

+2 godine/290 evra sa pređenih 60.000km

+3 godine/480 evra sa pređenih 75.000km

 

FIAT new Ducato

+1 godina/270 evra sa pređenih 45.000km

+2 godine/690 evra sa pređenih 60.000km

+3 godine/1.235 evra sa pređenih 75.000km

 

 

kopletna informacija OVDE.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo... samo bode oci razlika izmedju druge i trece godine za Ducato...  :shock:   - sva sreca pa nemam jednog od njih... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema vise od 75.000km?


aj,mogu da se nadam da nije cela ponuda tu,tj bar tako nije pisalo na samom otvaranju teme......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je valjda samo primer nekoliko opcija.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/17/2014 at 6:16 PM, nesha79 said:

nema vise od 75.000km?

 

Ima, sve do 200.000 kilometara:

 

gar04.jpg  gar05.jpg

 

Sve cene su sa PDV-om.

Ali, ovo je samo jedan od oblika, kao što vidite piše maximum, postoji i manje od toga, treba da postoje u ponudi i posebni ugovor za održavanje...a, obuka ovlašćenih servisera je počela tek pre nekih ~ 7 dana i zato ne može još da se postavi sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho da li mozda znas da li ovo produzenje garancije podrazumeva i garanciju u inostranstvu u dokupljenom periodu, kao sto podrazumeva osnovna garancije. I jesam li ja lud ili je najjeftinije produzenje za 500L :)


i 450 evra za 3 godine nije mnogo, zamislite da vam ode menjac, dobar dan 2800 evra ...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho da li mozda znas da li ovo produzenje garancije podrazumeva i garanciju u inostranstvu u dokupljenom periodu...

 

Da.
Maximum Care plan zaštite Vam u svakom trenutku nudi mogućnost popravki u slučaju kvara u Srbiji ili inostranstvu (izuzev u slučaju uobičajenih trošenja i habanja) kao i usluge pomoći na putu Free-To-Go.
 
FreeToGo je program mobilnosti koji je Fiat Group Automobiles posvetio svojim kupcima, a koji nudi priliku bezbrižnog putovanja i korišćenja usluge pomoći na putu koja je uvek na raspolaganju. FreeToGo predviđa niz usluga koje su osmišljene za korisnike vozila Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Fiat Professional i Jeep koje su na raspolaganju u celoj Evropi.
 
Osnovne usluge pomoći na putu:
 
POKRETNA RADIONICA 
U slučaju otkaza vozila usled kvara ili probušenog pneumatika, istrošenog akumulatora, nedostatka goriva ili pogrešnog goriva, dolazi mehaničar koji vrši popravku na licu mesta.
 
TROŠKOVI PREVOZA 
U slučaju otkaza vozila, na raspolaganju je usluga taksi prevoza do železničke stanice ili rent-acar službe.
 
TROŠKOVI BORAVKA U HOTELU 
U slučaju otkaza vozila na više od 50 km od mesta stanovanja, na raspolaganju je hotelski smeštaj.
 
ŠLEPANJE 
U slučaju otkaza vozila, na raspolaganju je usluga šlepanja do najbližeg ovlašćenog servisa.
 
POVRATAK PUTNIKA ILI NASTAVAK PUTOVANJA 
U slučaju otkaza vozila na više od 50 km od mesta stanovanja.
 
PREUZIMANJE POPRAVLJENOG VOZILA
U slučaju otkaza vozila na više od 50 km od mesta stanovanja, na raspolaganju je refundiranje troškova putovanja u svrhu preuzimanja popravljenog vozila.
 
ZAMENSKO VOZILO 
U slučaju popravke vozila usled kvara, tokom trajanja popravke.
 
POVRATAK U ZEMLJU VOZILA KOJE NIJE POPRAVLJENO 
U slučaju otkaza vozila u inostranstvu na više od 5 dana, na raspolaganju je šlepanje od ovlašćenog servisa za pružanje pomoći do mesta stanovanja (ili do
servisnog centra ako postoji u gradu u kome stanuje kupac).
 
SLUŽBA INFORMACIJA
Informacije o smenama i radnom vremenu ovlašćenih zastupništava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju lepo zvuci, 100% cu se odluciti za produzenje garancije... tim pre sto sam vec imao slucaj da koristim njihovu pomoc na putu - zimus kad sam imao problema sa zamrznutim NIS-ovim gorivom... i sa kojim sam bio zadovoljan,

 

Mada, iz iskustva nekih clanova znamo da je sledeca stavka samo mrtvo slovo na papiru...

 

 



 
Maximum Care plan zaštite Vam u svakom trenutku nudi mogućnost popravki u slučaju kvara u Srbiji ili inostranstvu (izuzev u slučaju uobičajenih trošenja i habanja) kao i usluge pomoći na putu Free-To-Go.
 
...
 
ZAMENSKO VOZILO 
U slučaju popravke vozila usled kvara, tokom trajanja popravke.
 
...

 

 

 

Ali i pored toga, vise verujem Fiatovoj pomoci na putu nego nekoj drugoj koja se uplacuje za desetak eura... U nastavku sam iskopirao tekst sa jednog od portala...

 

"Pre puta sam izvadio zutu clansku karticu AMSS koja sluzi da ako dodje do kvara automobila u inostranstvu ili neke nezgode, imate obezbedjen slep do kuce ili popravku u servisu koji vam oni obezbede. Jutro nakon poplave sam kontaktirao srpski AMSS i obavestio sta mi se dogodilo, dao im lokaciju gde se auto nalazi, oni su rekli da sacekam grcke kolege da mi se jave. Nakon par sati pojavljuje se manji slep kamion (vozi ga Grk koji ne zna apsolutno nijednu rec engleskog ili srpskog,te se ne mozemo sporazumeti), tovari auto, ja sedam sa njim i krecemo, ni sam ne znam gde. Bukvalno nakon 500m skrece u neki servis, majstor se penje na kamion, otvara haubu i nakon 10sek zatvara uz konstataciju da je "verovatno" veliki kvar i da on to ne moze da popravi, i okrene se i ode!!! Vozac slep kamiona seda i vraca mi auto na parking te odlazi. Ponovo pozivam AMSS i obavestavam sta se dogodilo. Oni su "kao iznenadjeni" jer su im grcke kolege javile da je auto popravljen. Izjavljuju da sam ja iskoristio pravo na slep uslugu i da sto se njih tice nemaju vise nikakvih obaveza prema meni i da mi ne mogu pomoci. Na pitanje sta sad da radim - vrlo drsko ogovaraju "snadjite se sami,sto se nas tice nemojte nas vise zvati osim ako ne zelite da vam odslepamo auto do Beograda, sto bi vas kostalo okvirno oko 100.000rsd". Malo je reci da sam bio sokiran!!! Mozda su zakonski i pokriveni jer su stvarno slepovali auto, ali oni meni uopste nisu pomogli kao sto mozete zakljuciti i sami. Obmanuli su me i ostavili da se snalazim."


...

. I jesam li ja lud ili je najjeftinije produzenje za 500L :)

 

To je pohvalno, znaci da imaju poverenja u njegov kvalitet :) :)

 


i 450 evra za 3 godine nije mnogo, zamislite da vam ode menjac, dobar dan 2800 evra ...........

 

Brrr... necu ni da zamisljam... pa koliko bi onda kostala cela kola da se sastavljaju iz delova? 100.000 eura??

Ko zeli da ga sam servisira (a iz bilo kog razloga ne voli da se druzi sa Sapcanima) vise mu se isplati da kupi jos jednog za rezervne delove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...