Jump to content
Jelena84

Fiat 500L - produženje garancije

Recommended Posts

Podize adrenalin pri preticanju na magistrali jer ne znas kako ce da se zavrsi :lol:

Meni i 1.4 atmo i 1.3mjet u L-u mogu samo pritisak da podignu.

Kad se setim jednog preticanja sa L 1.4. Pravac jedno kilometar i niko iz suprotnog smera ne nailazi. Ja krecem da obilazim kamion sa prikolicom koji ide 70km/h. Naravno, iz 3. pun gas. Dok je dosao do 110-120, uleteo sam u makaze i uterao gas u tapacirung. Posle toga se nisam vise ni usudio da preticem.

Da ne znam da zezate, još bih se i branio... ali samo ću reći da je pravi adrenalin ubrzanje od 0-100 km/h za 2 sec. B) Što ne znam kada ćete doživeti. Nije auto, drugo prevozno sredstvo je... Naspram toga sve je ovo... :cry:

Najbrzi automobil u kome sam se ja vozio isao je ispod 5s do 100 i imao blokadu na 250.

To je vec ozbiljno ubrzanje, a sve ispod 200ks, ako nije karoserija Fice, su igracke :)

Konstantno podižu cene.  Konkretno, za 500L, +3 god, 75000 km je pre 16 meseci bila neka akcija 350 €, zatim 400 €, pa 440-450€, sad 490€...sa ovom otplatom na 18 rata izadje oko 530€

Ne znam da li je u svim servisima ista cena, ali ako jeste to se generalno ne isplati. Većina nas koji smo kupili ovaj auto za lične potrebe ne prelazi neku veliku kilometražu, a ipak čuvamo svoje Fiće. Drugi problem je šta će sve serviseri prihvatati kao popravku koja treba da ide na njihov teret. Meni još malo ističe fabrička garancija i 95% je neću produžiti.

Uh.Uh.

I meni garancija ističe 12.05.

Razmišljam o produženju za još dve godine što je 290 €.

Za 3 godine je 490€, a to mi se čini baš, baš previše.

Moje misljenje sa garancijom je da je dobra stvar ako dodje do ozbiljnijeg kvara, npr. ako nekom crkne menjac i slicno... ali da ne racunate na popravke manjih kvarova, koje ne uticu na osnovno funkcionisanje kola. Hoću reći sigurno će se popraviti ako ne može da se kotrlja. U suprotnom, ukoliko može da se kotrlja, nisam siguran da će biti rešeno...

Posted (edited)

Iskreno, kao lice koje 10 godina radi u Fiat-u savetujem Vam da produžite garanciju koliko god možete. Od kada je postalo aktuelno produženje garancije na FCA vozilima bilo je situacija gde se vlasnicima vozila veoma isplatilo što što su za par stotina eura kupili jedan od dva servisna ugovora koja su trenutno važeća. Maximum i Powertrain care.

Nekoliko slučajeva je bilo da je popravka koštala između 500 - 3000 eur...( menjač, alternator, kompresor klime pa i sam motor;).

Shvatite to kao dodatni oblik osiguranja. Osim toga, imate pravo na zamensko vozilo do 6 dana, plaćen smeštaj i prevoz Vas i putnika ukoliko ste daleko od kuće.

Edited by GULIVER

Upravo to sam i mislio - dodajem: garancija se isplati za skupe kvarove... Npr kao i za kasko - jeste da košta, ali mirno spavate.  Ja sam uplatio produzenu garanciju, i ne kajem se zbog toga. Bio sam miran za to vreme dok je trajala.

U međuvremenu sam upoznao kola - saznao šta im je bitno, a šta nije za normalno funkcionisanje. Ono čime sam zadovoljan je da me nikad nije ostavio na putu. Ono čime nisam zadovoljan je što mi se povremeno zaglupi uconect (ali uskoro i proradi sam od sebe), što mi ne radi pokoji zvučnik dok ne pojačam zvuk, što mi amortizer zadnjih vrata škripi, nešto lupka, od nedavno i curi voda pored prozora... ali ne očekujem da kola budu posle 5 godina isto onakva kakva su bila prvog dana. 

Na zapadu kola prodaju posle 5-7 godina, kada počne sve i svašta da im smeta, i kada postane očigledno da će održavanje da ih košta sve više i više... Još razmišljam da li ću i ja uskoro da se rešim mog i uzmem nešto novije.