Jump to content
FAS Goran
Jelena84

Fiat 500L - produženje garancije

Recommended Posts


Poštovani,

Obaveštavam vas da počev od ponedeljka, 2.6.2014. godine, FAS počinje sa prodajom servisnih ugovora.

Kada je reč o predstavljanju proizvoda, aktivnost će se odvijati u fazama i započinje predstavljanjem Maximum Care proizvoda, jednog od proizvoda iz grupe planova mehaničke zaštite (Mechanical Coverage Plans). To je najkompleksniji proizvod čiji je cilj da kupcima ponudi sveobuhvatno pokriće mehaničkih i električnih komponenti u vremenskim i kilometarskim opsezima koji prate vozačke navike:

*         dodatna 1 godina sa ograničenjem od 45.000, 90.000 ili 120.000 km,

*         dodatne 2 godine sa ograničenjem od 60.000, 120.000 ili 160.000 km,

*         dodatne 3 godine sa ograničenjem od 75.000, 150.000 ili 200.000 km.
tj. 15.000, 30.000 ili 40.000 km u proseku po godini.

 

počinje produžetak garancije....najsvežija informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sada još uvek ništa,danas tek u FAS- u imaju obuku,zato I kažem,najsvežija informacija koju su dobili samo dileri  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ce moci produzenje ugovora da se odradi tek po isteku druge godine regularne garancije ili moramo odmah da se opredeljujemo i uplacujemo,ukoliko zelimo duzu garanciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e fala Bogu, pre neki dan mi se Slovenac smejao kad sam rekao da mi je garancija 2 godine i za svog renault clichu izvadio karticu o garanciji na 5 godina ili 100k km, nego lepo rece covek gore kad se doplacuje, sad ili pred istek dvogodisnje garancije. Odma uzimam, planiram ovaj auto da vozim do sinovog punoletstva, a ima tek 5 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo je prebačen ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61541-škoda-yeti-ford-b-max-opel-meriva-hyundai-i30-ix35-vs-fiat-500l/?p=1052399

 

------------------------

 

Imaćete početkom sledeće nedelje full informaciju, od cene, šta obuhvata, kad se može doplatiti, itd, itd...sveee. :)

Važi za sve Fiat/Lancia/Alfa modele, a konkretno za 500L ide od 105 evra, pa naviše (zavisno koliko godina hoćete da doplatite, šta sve da obuhvata, do koliko pređenih kilometara želite garanciju)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bokte, pa nije malo para. Nisam znao da su tolike cifre u pitanju. U svakom slucaju savetujem da se dobro iscitaju opsti i posebni uslovi ugovora. Da nas ne hvataju posle na neke sitnice koje smo prevideli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pomoc na putu koja vazi van nase zemlje - takva koju Fiat nudi kosta bar 20-30-tak eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno,jedva cekam da vidim koji su to uslovi posto cena izgleda nije bas mala. Ako su mi prodali defektan auto,valjda ce se pokazati u dve godine:-) (a Fiatovi motori su bar pouzdani). Treba dobro izvagati isplati li se uopste onda i uzimati garanciju obzirom da i ovo sto Fiat pokriva nije bas velikodusno ( a posebno je zabrinjavajuca stavka u onom delu gde pise sta nije pokriveno garancijom a to je nakon poduzeg nabrajanja jos i "itd."). Drugo, pomoc na putu sad vec pruzaju i brojne osiguravajuce kuce po ceni od oko 2000 din.godisnje (AMS,npr). A vezivati se za ovlascene servisere (na koje svi kukaju), placati male servise po skoro duplo vecim cenama...... Ma,bas me interesuju uslovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam drugi proizvođači su prodavali produženje garancije za nekoliko stotina eura tako da ne treba očekivati male cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produženje garancije je lepa vest, par stotina evra nije puno ako imaju svrhu. Plašim se samo da bilo kakvo produženje garancije neće imati svrhu zbog izuzetaka od garancije. Jedna je stvar produžiti potpunu garanciju a sasvim druga produžiti garanciju npr samo za motor... tj nešto malo što ostane kada precrtaš izuzetke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precizirano je sve, nema potrebe da se sada nagađa šta je obuhvaćeno raznim nivoima produžetka garancije. :thumbup:

Npr. ne piše samo ''motor'', nego pod stavkom ''motor'' piše:

 

- blok motora i unutrašnje komponente

- glava cilindara

- remen razvoda

- pumpa za ulje

- pumpa za vodu

- zamajac

- sklop turbokompresora

- brizgaljke*

- sistem varijatora faze

- pumpa ubrizgavanja i brizgaljke (dizel motora)

 

* samo za neispravnosti koje su predmet tehničkih nedostataka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se pitam zašto su toliko čekali da počnu sa produžetkom garancije... Čekali su da vide kako se ponaša auto i šta da očekuju?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I oni prvi vlasnici 500L u SRB su tek došli na plafon pola fabričke garancije...a, mnogim vlasnicima u SRB još nije vreme ni za prvi servis. ;)

Inače, produženje garancije nije samo za 500L. Niko nije imao posebno u planu samo taj model, već važi za sve modele Fiat/Lancia/Alfa.


Jedna je stvar produžiti potpunu garanciju a sasvim druga produžiti garanciju npr samo za motor...

 

Paketi su tako napravljeni da se i radi o produžavanju potpune garancije, uz mogućnost izbora za manje od toga ako neko želi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje određena pravila kad nešto može da se pusti javno...da se ne požuri. ;)

Plus, treba spremiti ljude za sva pitanja koja će uslediti, tipa ''mogu li ovo, mogu li ono'' jer niko neće biti zadovoljan ako se pusti cela priča, a onda retko ko može da odgovori vlasnicima automobila na eventualna podpitanja koja ćete imati. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onomad mi u servisu rekose da to produzenje garancije nije bas "Bogom dano". Pre odluke o produzenju, treba se dobro raspitati na sta se odnosi, da ne bude iznenadjenja...
Licno, cekam da se resim ove robije pa cu kod "Milete na kanal" (zlu ne trebalo)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ce moj majstor Grada za manje para da uradi produzenu garanciju, i onda mi samo ostaje da u AMSS uplatim 2000 din. za pomoc na putu, za slepanje ne daj Boze i nema brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Engleskoj i SAD kupuju produženu garanciju čak za mobilni telefon i foto aparat, a mi smo podozrivi i sumnjičavi kada je u pitanju tako važna i skupa stvar kao što je auto. Malo više poverenja nam treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se tu o poverenju, vec o isplativosti u nasim uslovima. A sto se tice poverenja kako da ga imamo, kad postoje dve razlicite verzije servisnih knjizica za nase trziste. A to je banalna stvar, mogu da zamislim sta bi bilo kada bi dosli do kvara u garanciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu to majstori nego serviseri. Oni ne popravljaju - oni menjaju! Razliku mislim da svi znaju...

To ima i pozitivnih i negat. strana. Poz. je da su kola pouzdanija kad se deo ne budzi, kao sto majstori cesto rade, a negativni aspekti se osecaju po dzepu..

Kod njih i nema problema. Cim nesto ne znaju, promene, Fiat placa ako je u garanciji. ...zamislite koliko kosta najobicniji kvar, kad za menjanje ulja i par filtara uzmu vise od 100eura... Pa razmislite koliko godina garancije po ceni odgovara, ne daj boze, npr. menjacu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onih pomenutih početnih 105 evra ulazi sve, pa i menjač. Polako ljudi, nemojte brzati jer SVE strahove, zamerke koje ste izneli nisu na mestu. Rezultat su činjenice da komentarišete ponudu koji još ni ne znate. ;) Polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...