Jump to content
FAS Goran
Jelena84

Fiat 500L - produženje garancije

Recommended Posts

Mi smo danas produzili garanciju kod Koleta -3 godine 365 evra iako je na snagu stupio novi cenovnik koji moze da se skine na njihovom sajtu. U proseku cene su otisle za 10%. Po novom cenovniku bi nas kostalo 400 evra...

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši.

Interesuje me da li je neko od vas produžio garanciju a da ima ugrađen plin u auto kući u kojoj je i kupio automobil? Stičem utisak da je ta ocija važila samo kao podstrek da se vozilo kupi baš u toj AK a da sada više nema interesa od same AK da i dalje priznaje i FIAT-ovu produženu garanciju. Posebno me interesuje da li je neko ugradio plin u jednoj AK a produžio garanciju u drugoj (znam da je malo verovatno al' ajd' da pitam)?

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, nema garancije niti produženja iste od strane Fiata za takve automobile. To važi samo za model sa 1.4T LPG motorom sa fabričkom ugradnjom gasnog uređaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moguće produžiti garanciju ukoliko je na vozilu urađena bilo kakva prepravka ( ugradnja TNG uređaja, prepravka u teretno i sl. ).

 

Obaveštavam Vas ovom prilikom da je moguće produžiti garanciju na vozilu po otprilike 50% manjoj ceni a radi se o kupovini servisnog ugovora POWETRAIN CARE.

Razlika je u tome što ovaj ugovor pokriva sledeće:

 
Blok motora i unutrašnje komponente
• Glava motora
• Zupčasti remen razvoda
• Pumpa za ulje
• Pumpa za vodu
• Zamajac
• Kompletan turbokompresor
• Brizgaljke
• Sistem varijatora razvoda
• Pumpa za gorivo i brizgaljke
(za dizel motore)
 
MENJAČ
• Menjač i unutrašnji delovi
Kvačilo i njegovi sastavni delovi nisu
pokriveni
 
PRENOS
• Pogonska poluvratila
• Kardansko vratilo
• Razvodnik pogona i unutrašnje komponente
• Kardansko i pogonska poluvratila
• Diferencijal i unutrašnje komponente
 
SISTEM HLAĐENJA
I NAPAJANJA GORIVOM
• Motor ventilatora hladnjaka
• Hladnjak
• Davač temperature rashladne tečnosti
• Pumpa za gorivo
• Pumpa za vodu
• Regulator pritiska goriva
• Davač pritiska goriva
• Rezervoar i vodovi goriva
 
Postoji i još jedna vrsta ugovora za sva vozila koja su izašla iz garantnog roka, ne starija od 8 godina a kupljena su na tržištu Srbije i nebitno je da li je na vozilu urađena bilo kakva prepravka. 
U pitanju je ESSENTIAL CARE servisni ugovor koji košta 40 EUR.
Obuhvata sledeće:
  • Neograničen broj poziva za pomoć na putu ( besplatno šlepanje do prvog ovlašćenog servisa, prevoz putnika, zamensko vozilo po potrebi)
  • Zagarantovan popust na originalne rezervne delove ( filtere, diskove, pločice, metlice, akumulatore, amortizere ), u zavisnosti od starosti vozila ( vozila starosti od 3-5 godina imaju 15% popusta na rezervne delove, vozila starosti 5-8 godina imaju popust 20% popusta na originalne rezervne delove)
  • Ugovor traje dve godine unutar kojeg važe prethodno navedene dve tačke

Za sve dodatne informacije kontaktirajte me putem e maila : office@fiatstojanov.rs

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre tri dana u produzenoj garanciji  ( tri dana pre 3-eg rodjendana) nisam bukvalno mogao da na daljinskim otvorim auto. Pogledam nema struje i otvorim kljucem . Akumulator na broju ali izgleda totalno isplaznjen. Posto posle gasenja auto ne ostavlja aktivne i vidljive potrosace zvao sam CARE centar i obecase da dolaze ujuto i da je verovatno akumulator. Tako i bi i tacno u 8h ujurto dodje njihov covek i na prenosni akumulator startasmo moror ( 1,6 MJ Dizel ) . Na tabli je pokazivana greska i prilikom odlaska do servisa Bogunovic auto je par puta stucao kao da nece da primi gas i sl. Kasnije se to izgubilo.  Kod Bogunovica odradim svakako redovan treci servis i oni utvrde da je potrebno zameniti akumulator koji nema vise kapacitet. Opcija original za 1,6 MJD sa starup-om  11.000RSD ali mora da e ceka dve nedelje, VARTA 13.000 i neki RUS 54 meseca garancija 15.000 RSD.  Kupim taj sibirski RUS jesr mi auto hitno treba.  Ali ne lezi vraže.  Greska koja se pokazuje na tabli nije nestala i sada kada se ugasi auto jedam far-svetlo uvek ostaje upaljeno .  To je i isplaznilo prethodni akumulator?? 

Kontrolisali kompjuter ECU  i ne mogu da nadju sta nije u reku. Poslali dijagnozu FIATU  i verovatno ce se morati menjati ECU ( oko 700 EUR - i to je pokriveno produzenom gharancijom)  .  Pitanje je pa ako je kvar na ECU doveo do posledicno unistenje akumulatora zasto i to ne bi nadoknadio FIAT ???

 

Drugo posto ce na novi ECU cekati bar 10-15 dana sta je sa nadoknadom tj postoji li zamensko vozilo nadoknada troskova i slicno ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator je verovatno već bio za zamenu, taj iz fabričke ugradnje je poznat po tome da ode posle tri godine. Zamensko vozilo bi trebalo da postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro dodje ta produzena garancija,nego taj sibirski rus akumulator jer mu to i naziv i 54 mes.to je bas dosta garancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je auto došao (sa starim akumulatorom) u Bogunović sa jednim farom koji je i tada ostajao da radi, ili ne? Ili, možda to niste ni primetili...

Realno, ako nigde nije upisano da je auto imao taj problem sa farom koji stalno sija i kad je bio sa starim akumulatorom, ne znam koliko je onda sada realno da se dokaže da je postojao taj problem i ranije, ali eto nije ga nikada prijavio vlasnik, niti je ikada igde upisan kao problem na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2016 at 9:38 AM, Sinisa240 said:

Drugo posto ce na novi ECU cekati bar 10-15 dana sta je sa nadoknadom tj postoji li zamensko vozilo nadoknada troskova i slicno ???

 

Mora da trazis jel ti oni nece dati tj ponuditi sami.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačan rezultat do sada...Dali mi zamensko vozilo posle nedelju dana. Standardno daju na 4 radna dana, a meni kao dali na 10 kalendarskih ili do popravke sta se desi ranije. Imas 100 km dnevno kilometrazu, gorivo tvoje tj. kao renta a car .  

Sto se tiče troška akumulatora koji pada NA MOJ TERET SVI PERU RUKE.  Servis i Care centar ne mogu da jednoznacno utvrde da je kvar ECU (borda ) ispraznio akumulator nego verovartno pad napona je pokvario ECU. Tako u dilemi sta je sta napravilo (kokoska ili jaje)  trosak snosiš sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj....nisu ti dali odmah? tj 6h sati posle ostavljanja auta vec posle 7 dana??!!

Ja sam dobio dok ne poprave, bilo je oko 12-13 dana auto kod mene...samo rekli gorivo isto naspi i vozi.

 

Ne razumem za ECU, dobro crko aku....sad nece da ti u garanciji srede ECU? sam da platis? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator na moj teret ECU oni placaju.zamenski auto koji ima kasko ako me neko nepoznat lupi na parkingu buduce umanjenje polise tj.povecanje premije na moj racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha

 

elem aku, meni je crko 3 dana pre isteka 2god, regularne garancije. A pisalo se ovde da je coveku isto crko 4-5 dana po isteku te garancije i nisu priznali....Sramota je za "fabricki" akumulator da traje 2godine (plus minus 5dana)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se zove inžinjerstvo.

Mada njihova dobra volja ako ti prihvate reklamaciju posle isteka garancije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino ako pricamo o dobroj volji FASa, ne servisera. A i to je pitanje da li stvarno pitaju FAS da li da priznaju akumulator ili ne ili kaze da FAS ne priznaje.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancija je dve godine i to je to. Sad ostaje dobra volja davaoca garancije da je prihvati ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator se ne priznaje u produženoj garanciji, ako je test pokazao da je neispravan. Jasno navedeno u ugovoru koji je definisao proizvođač automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...