Jump to content
FAS Goran
Jelena84

Fiat 500L - produženje garancije

Recommended Posts

produzio garanciju za jos 3god ili do 75000km po satu----365e; pisem 75,000km po satu da neko ko ja ne pomisli da se tih 75,000km dodaje na postojecu km.  :blushing:

 

a nacuh i neko poskupljenje garancije...zna li se nesto tacnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

produzio garanciju za jos 3god ili do 75000km po satu----365e; pisem 75,000km po satu da neko ko ja ne pomisli da se tih 75,000km dodaje na postojecu km.  :blushing:

 

 

Znači bio sam u pravu. Nije dodatnih 75000 nego do pređenih 75000 ili 3 godine pa šta pre dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni malo, ja moram da jurim 120000 km i cifru od oko 450 eur - koliko se sećam (nemam papire kod sebe). Mislim da je ovo korektna ponuda - ako ne poskupi. Isplati se obema stranama - pa neće valjda svakom 500l-u da zvekne letva volana, a ako ode bilo šta, eto sigurnosti koja je, bar u mom slučaju, potrebna

Share this post


Link to post
Share on other sites

produzio garanciju za jos 3god ili do 75000km po satu----365e; pisem 75,000km po satu da neko ko ja ne pomisli da se tih 75,000km dodaje na postojecu km.  :blushing:

 

a nacuh i neko poskupljenje garancije...zna li se nesto tacnije?

Postoje neke informacije, doduše još uvek nezvanične da će biti poskupljanje a kada i koliko ne znam niti žele da nam kažu. Mene isto zanima radi same organizacije poslovanja.

I taj model ugovora koji si izabrao je u principu i najtraženiji i uslovno rečeno najpovoljnjiji.

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

i samo da dodam da ono sto se pricalo, gde produzis tu mora sve da radis nije tacno.

Isto kao i ovih 2god redovne garanicje dobijate i pomoc na putu i servis u svakom ovlas.servisu moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niko nije ni rekao, rečeno je za kupovinu planova održavanja.

 

*pokriće u slučaju mehaničkog kvara ( produžena garancija )

*planovi održavanja.

 

Nisam možda bio jasan, ali za ovu drugu stavku je logično jer će Vam diler realizovati servisni ugovor o planu održavanja.

Za produženu garanciju vredi kao i za fabričku što se tiče održavanja.

 

U opticaju su osim produžene garancije i planovi održavanja pa ljudi često ne znaju o čemu se radi. Ali sve informacije imate na flajerima u auto kućama.

Naravno u slučaju kvara tokom trajanja produžene garancije imate pravo na pomoć na putu, otklanjanje kvara u ovl. servisu, zamensko vozilo itd, širom Evrope.

 

Izvinite.

 
To je objavljeno negde u oktobru.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno, treba samo pročitati:

 

 

Obaveštenje iz Fiata:

Maximum Care servisni ugovor predstavlja ugovor o produženoj garanciji. Kao što se u periodu od 24 meseca od datuma kupovine garancija može ostvariti kod bilo kog dilera u zemlji ili van, tako se i produžena garancija na osnovu Maximum Care servisnog ugovora može ostvariti kod bilo kog dilera.

Uslov da kupac prava po osnovu servisnog ugovora može da ostvari samo ukoliko redovno održava svoje vozilo kod dilera koji je ugovor prodao se po pravilu primenjuje samo kod servisnih ugovora iz grupe Planova održavanja (Maintenance Plans) ili planova usluga (Convenience Plans). U tim slučajevima, diler prodajom servisnog ugovora prihvata obavezu da kupcu dâ određene pogodnosti u vidu popusta na rad ili na rezervne delove tako da se traži i obaveza kupca po pitanju lojalnosti dileru koji je ugovor prodao. U slučaju takvih proizvoda, kupac će pored odštampane ugovorne forme dobiti i vaučere, tj. kupone kojima će ostvarivati takve povoljnosti. Na vaučerima će biti veoma jasno naznačeno da je servisni ugovor validan samo u okviru dilerstva koje je ugovor prodalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, da li pregledaju auto pre produženja garancije, da li može plaćanje na rate? Kod kog dilera si to uradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni malo, ja moram da jurim 120000 km i cifru od oko 450 eur - koliko se sećam (nemam papire kod sebe). Mislim da je ovo korektna ponuda - ako ne poskupi. Isplati se obema stranama - pa neće valjda svakom 500l-u da zvekne letva volana, a ako ode bilo šta, eto sigurnosti koja je, bar u mom slučaju, potrebna

Proverio:

150.000 km za 455 eur na +3 godine

Ova kilometraža mi je previše ali prva manja je paket što je Zhorz uzeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, da li pregledaju auto pre produženja garancije, da li može plaćanje na rate? Kod kog dilera si to uradio?

jok, samo saobracajnu das i pare i to je to, nema zasto da pregledaju kad je jos u garanciji, u AK Kole odradio, ne pitah da li moze na rate ...pozovite pitajte, sigurno moze nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da prelazim oko 20000km godisnje ja sam dobio ponude za +2 ili do 120000km za 295e i +3 ili do 150000 za 455e. Verovatno cu ovu jeftiniju varijantu za +2 godine... samo me interesuje gde mogu da nadjem plan odrzavanja recimo u narednih 2-3 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, imaš taj plan u servisnoj knjižici koja je išla uz auto. ;) Stavka pod nazivom ''Dinamika planiranog servisiranja''. One tabele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso mislim da je mislio na onaj plan servisnih usluga koji mu ovlasceni gde je kupio auto nude da potpise kao ugovor i gde ima akcijske cene na servisima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planovi održavanja su još u izradi i ne postoji još zvaničan cenovnik. Što se tiče MaxiumCare servisnih ugovora, odn. produžene garancije, postoje nezvanične informacije da će doći do povećanja cena, te savetujem sve one koji imaju plan da realizuju produženu garanciju urade to što pre. 

Ponavljam, informacije su nezvanične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, uradite produženu garanciju što pre, a ako vam posle ne budu odgovarale cene servisa otkažite i tražite pare nazad. 

 

Potpuno nekorektno da se prodaje nešto za šta nema potpunih informacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobrkao si dve odvojene stvari. ;)

Produžena garancija i servisni ugovori nemaju veze jedno sa drugim. Dve odvojene i potpuno samostalne stvari.

Za produženje garancije postoje cene za željeni vremenski period i kilometražu. Te cene će se možda menjati.

Ali, taj iznos (za produžetak garancije) nema veze sa cenama redovnih servisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pobrkao nego ako ja kupim produženu garanciju sa idejom da imam plan održavanja u narednom periodu sa određenom kućom kao i da imam (bar trenutne) predviđene cene za te servise, a ne da danas kupim produženu garanciju, a onda posle 15 dana izađe novi plan održavanja koji mi npr ne odgovara, a produžena garancija je uslovljena poštovanjem tog novog plana održavanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produžena garancija i plan održavanja (servisni ugovori), nemaju veze jedno sa drugim. Ako imaš vremena baci pogled na prethodne stranice teme na kojoj smo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

plan odrzavanja je isti kao sto mi je i bio, na 20,000km ili 1god redovan servis.

 

a Servisni plan je nesto sto ne razumem a izgleda ni servisi pa zato i nemaju sta da ponude  :smoke:

 

Ja kad rekoh da ne mesate u temi Produzenje garancije i taj ser.plan niko me nije slusao...svi upirali prstom: Evo ga ovaj sektas  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...