Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Tinejdžeri najopasniji za volanom

Recommended Posts

tinejdzeri-najopasniji-za-volanom.jpg

 

Da li ste ikada razmišljali o tome koja je starosna grupa vozača najopasnija na putu? Ako jeste rezultati jednog istraživanja vas sigurno neće iznenaditi.

U Velikoj Britaniji su nedavno objavljeni rezultati istraživanja koje je trajalo punih pet godina tokom kojih su anketirani brojni vozača, iz različitih starosnih grupa, širom cele zemlje. Zatim se pratio njihov učinak u vožnji, tj. da li su bili uključeni u neku saobraćajnu nesreću. Ne čudi podatak da je najveći broj onih koji su direktno krivi za izazivanje saobraćajne nesreće u kojoj je neko povređen ili je izgubio život vozači koji spadaju u starosnu grupu tinejdžera, od 17 do 19 godina. Čak 11.9% nesreće u Velikoj Britaniji su izazvali vozači tinejdžeri.

 

To je dosta velika brojka ako se uzme u obzir da vozači iz ove starosne grupe čine svega 1.5% od ukupnog broja vozača na ostrvu. Najveći procenat nesreća, kada su gradovi u pitanju, se dogodi u Londonu, čak 5.5%. Od država najopasniji je Vels sa 17% a zatim sledi Škotska sa 15.8%. Nakon saznanja do kojih se došlo iz ovih istraživanja, vlast u Britaniji razmišlja o tome da podigne starosnu granicu za dobijanje dozvole. Procenjuje se da bi na taj način, posmatrano na godišnjem nivou, 4 500 ljudi manje bilo povređeno u saobraćajnim nezgodama, dok bi bilo sprečeno 430 ozbiljnih povreda.

 

Preuzeto sa AutoBlog.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ko se od nas nije "iživljavao" u tinejdžersko doba ... Bila su lepša vremena na ovim prostorima, imalo se i para više ... Sedneš u kola, natočiš gorivo i vozaaajj ... kad se samo setim ... nismo znali šta ćemo za vikend, pa sednemo u keca i odemo u Split na kaficu :) (tada je još bila Juga u celini).

Svakako, adrenalin, mladost, neiskustvo, nesnalažljivost, umor ... sve je to gomila faktora koji taj deo populacije svrstavaju u grupu koja je opasna za volanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgori su oni sto jos nemaju 18 a mame i tate ih pustaju po se ludiraju po ulici.. vozio sam i ja u pocetku volio da vidim magicnih 100 pa 200 itd al vazda na nekom pustom putu gdje nema nikoga, i sad vozim brzo al jedino kad sam sam i kad put to dozvoljava i za telefon se slazem, najvise odvlaci paznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago vama. Ja sam bio veoma mlad tinejžder kad je juga prestala da postoji, a u kola koja mogu da idu 200 sam mislim prvi put seo sa preko 30 godina.

 

Doduše, i ono što sam jurcao kao student sa nasviranim jugićem je bilo na daleko praznijim ulicama nego što je to slučaj sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo obuku sa 16god, sa 17 polozio, cim sam dobio dozvolu, vozio sam sam, izlazio u grad itd, nikada mi nisu roditelji branili, niti su me ogranicavali vremenski kad izadjem u grad kolima (da moram da se vratim do toliko i toliko sati)...Samo da im pustim s vremena na vreme poruku da je sve ok, i to je to.

 

Evo 2 ipo godine vec vozim, nikad nisam divljao i izivljavao se sa kolima...

Sa jedne strane me to nije uopste vuklo, a sa druge strane nije moglo da mi padne na pamet zbog poverenja koje su roditelji imali u mene.

 

Mislim da su najopasniji oni vozaci koji poloze sa 17-18 godina, i kojima roditelji brane i ne pustaju ih da voze dok ne dobiju pravu dozvolu.
Kad dobiju pravu dozvolu, oni su kao pusteni sa lanca i ne izivljeni...

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgori su oni koji poloze pa sednu da voze taxi sa nekim autom 2.0 i preko sto ks a dotle vozio yuga pa udri po gasu.Ili im mama i tata kupe auto a pri tom imaju para,pa krene dokazivanje naravno uz prisustvo alkohola i eto nesrece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni roditelji nisu nikad postavljali granice, ostavili su mi izbor da odlucim tako da alkohol ne pijem, a nije slucajno da i posle 7 godina i dalje vozam 1116ccm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali ti svaki dan pojačavaš konjsku snagu  :turned:

 

Pre neki dan sam uzeo drugu dozvolu, dakle prošlo je 10 godina vozačkog staža.. Nikada me nije vuklo da vozim brže od 130 pa i dan danas to izbegavam, ali zato vozim dosta agresivno i krivine obavezno prolazim uz blago škripanje guma, 100 mi je neki prosek van grada i kada sam npr u koloni u kojoj ima 10tak vozila i kreću jedan po jedan u preticanje, obavezno čekam da se ispretiču, pa tek onda ja krećem da pretičem.. imam takmičarskog duha u vožnji, ali mi ne smeta kada me i sporiji stigne... Mnogo me iritiraju likovi sa jakim autima koji misle da znaju da voze, ali njihovo umeće o vožnji se najčešće završava na prvoj krivini, gde im se na izlazu obično nabijem u branik, spustim u nižu i obiđem ih, pa me posle stotinak metara opet preskoče...

Mislim da je ovaj zakon za novopečene vozače da ne smeju noću da voze pametan, ali mislim da i dalje ima dosta onih koji ga se ne pridržavaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee, kad se setim.. Za 15-ti rodjendan sam dobio GSI-a :D Ostalo ne treba da pricam, ko ima i malo zivota u sebi ( ne kao kolega Marko topola ) sve ce mu biti jasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko se nije izivljavao kad je polozio :) cim sam polozio na raspolaganju mi je bio pezo 605 2.0i 125 konjica a plin u to vreme 20 i nesto din/l prosto da ne izlazis iz kola.... :D ali mi se cini da su danasnje generacije malo vise napaljene a jakih automobila koliko hoces pa kad se to pomesa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus sto mnogo malo voze pre polaganja. Mi malo stariji smo svi vozili i kola i kamione par godina pre polaganja. Kao klinci smo kolima izlazili po gradu, to je bilo obavezno, a sada idem peske :) . Drugo vreme je bilo, kazna ko sada 5000din bez drugih posledica, ni policija nas nije dirala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma lepo kolega totti,pa ti imas vise staza za volanom nego godina zivota... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostalo ne treba da pricam, ko ima i malo zivota u sebi ( ne kao kolega Marko topola ) sve ce mu biti jasno :)

Imam ja zivota u sebi, ali nisam ne izivljen kao 95% omladine :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostalo ne treba da pricam, ko ima i malo zivota u sebi ( ne kao kolega Marko topola ) sve ce mu biti jasno :)

Imam ja zivota u sebi, ali nisam ne izivljen kao 95% omladine :p
pa Mica i Totti nisu bas omladinci :D

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je iz vremena kad sam ja polagao vozački: :D

 

Tramvaj-sa-konjima.jpg

 

Ovo mora da si polagao za prikolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasniji su oni matori kojima refleksi nisu vise jaca strana - kasno reaguju, procene situaciju, pa je ne isprate kako valja, a misle da mogu i puni su samopouzdanja.

Ne secam se fa sam do sad imao "konflikt" sa mladjim vozacem, ali sa starijima itekako jesam, bilo penzos u kecu ili "čiča dečkić medić" iz nekog SUVa kojeg drma klimaks 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

STRAVIČAN UDES Pet mladića poginulo u Batajnici

 

 

Pet mladića je poginulo u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Batajnici, na autoputu ka Novom Sadu, kada su sleteli sa puta i autom udarili u nadvožnjak. Pet mladića starosti oko 18 godina poginulo je u saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila rano jutros oko 03.25 časova kod novog nadvožnjaka u Batajnici, rečeno je Tanjugu u dispečerskoj službi Hitne pomoći.

 

nesreca_batajnica_telegraf_1.jpg nesreca_batajnica_telegraf_2.jpg 



 


Prema nezvaničnim informacijama, trojica od petorice poginulih mladića su sa Voždovca.

 

Izvor Blic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...