Jump to content
FAS Goran
Mile Punto

Pomoć >>> Pogledajte auto umesto mene... / polovne gume umesto mene

Recommended Posts

Pozdrav forumasi

Posle dugog trazenja automobila,supruzi se najvise dopao GP. Ciljamo 2006-2007.godiste da bude i max sto mozemo trenutno da odvojimo je oko 3000e,e sada u kakvom stanju se moze GP za te novce uzeti to je druga stvar...gledamo da bude barem region Vojvodina nebih puno da lutamo. Nasao sam za sada ova cetiri primerka pa ako mozete barem dati neki savet ili koliko toliko proceniti preko slika bio bih Vam zahvalan

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11196559/fiat-grande-punto-13mjtd-2006g

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9693363/fiat-grande-punto-12

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10847945/fiat-grande-punto-12-8v


http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11001055/fiat-grande-punto-13-mjt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako sa slika, najvise opreme ima dizelas, crni...najmladji je i kilometraza je cini mi se, odgovarajuca.

Sivi je takodje korektan samo je benzinac koji je dosta slab u odnosu na dizel, sto je vec naveliko objasnjeno na forumu, a i posto vozim taj motor, pricam iz licnog iskustva. Kilometraza je takodje ok, ja sam presao 185 000 km, auto je 2006. pa se time rukovodim...Ono sto me buni kod ovog automobila je grejanje sofersajbne, to jos nisam video u ovom nivou opreme...

Za plavog nisam siguran sto se kilometraze tice, za auto iz Italije, ta kilometraza za to godiste...moguce je da je ta ali ako se kod nas prelazi 15/20 hiljada godisnje na ovaj standard, onda je to na zapadu sigurno vise...osim ako auto nije duze stajao sto opet ukazuje na neki skriveni problem...Inace, pristojna oprema i kod njega.

Preporuka je da se automobili pogledaju uzivo i provozaju, odnosno da se uporede utisci...pa da se onda odluci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na zapaznji..realno sam i gledao ili 1.2 ili 1.3 dizela,onaj od 1.4 mislim da ima najvecu potrosnju a to mi je najbijitnije da sto manje trosi,oprema manje vise nije presudna. Ovaj crni mi je bio medju jeftinijim dizelasima a da je ovde u NS ili okolini. Nasao sam i jedan 1.2 ali sa plinom za pristojnu cenu samo nekako mi ovaj motor od 1.2 jos na tng neuliva poverenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, NeleSK said:

Ljudi da li je moguće da je toliko teško postaviti PS oglasa o kom želite da komentatišete i za koji tražite pomoć?

 

Evo sa telefona mi je trebalo 30 sekundi da ubacim za sva četiri...... Samo što za ovaj prvi oglas možemo već da maštamo kako je izgledao auto jer oglasa više nema...

 

Tražite pomoć, pomozite i sami!;)

 

21 hours ago, NeleSK said:

Srećna kupovina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna pomoć - Kraljevo

 

 

Ako ima forumaša iz Kraljeva i/ili bliže okoline koji bi mi pomogli, neka se jave u inbox ili na 064 364 88 11 

 

U pitanju je nabavka nekih delova ali treba malo šarafati, nije skinuto sa auta a prodavac neće da se bakće po ovom hladnom vremenu...  kaže mi da sačekam proleće  :X

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2017 at 12:39 PM, totti said:

Fakture se mahom izdaju od strane špediterskih firmi koje su auto uvozile i carinile. Retko gde ćeš naći fakturu izdatu od firme/placa koji ti i prodaje auto. A te špediterske firme se neretko gase posle izvesnog vremena, tako da faktički nećeš imati koga da tužiš.

 

On 11/1/2017 at 1:43 PM, beli_Punto said:

Pa kako sad to, kad u zakonu pise ono? :mellow:

 

On 11/1/2017 at 2:02 PM, Smireni said:

E tu nastupa momenat kad sa nekog placa na dobrom glasu kupis auto koji je malo skuplji ali imas garanciju.

Ili te bas briga, odes na prvi plac, pogledas auto i kazes - Pa jbga, bice to sve ok!

I nekome bude stvarno, a nekome bas i ne...

 

Oni moraju da daju garanciju ali u praksi time mozes da obrises.... Udruzenje za zastitu potrosaca nema nikakvu realnu moc.

Oni su tu vise savetodavno, ili kao neka vrsta medijatora. Ako baja na placu kaze - Ajte vi polako napolje, seva meni za vas....

Ti tu ne mozes nista. Nikakva inspekcija nema nadleznost, niti ih je briga.

Jedino mozes da unajmis advokata, a to je dugo i skupo, i sto je najgore veoma nesigurno.

Onda se vracamo na prvu recenicu. Ima placeva koji posteno rade svoj posao i kad dodje to garancije, ja sam imao lepo iskustvo.

Da, u praksi je teško ostvariti garanciju na polovnjaka, jer ili u međuvremenu nestane kao što reče @totti, ili se pravi blesav kao što kaže @Smireni. Ipak, ima jedan broj prodavaca automobila koji su ok po tom pitanju. Nisu skroz svi isti. Sećam se ranije, firma ''Prvi Trag'', oni više ne postoje (ne, nisu propali zato što su i u praksi davali garacije na njihove polovnjake :D), je imala skroz korektan odnos po tom pitanju. Svojevremeno su mi pokazivali njihove fakture, tj. kada su plaćali popravke za polovnjake kupljene kod njih....sećam se jedne Crome koja je popravljana kod Bogunovića (nisu imali problem sa tim da se auto odveze čak i kod ovlašćenog), iznos je bio nešto oko 70.000 dinara, uredno su to platili sve. I, to je samo jedna koju sam upamtio, dešavalo im se da se garancija aktivira. Ali, oni su prodavali goooomilu automobila, verovatno su zato i mogli da imaju računicu za to. Glavni deo prodaje im je bila kupovina njihovih automobila od strane drugih placeva po Srbiji, koji su ih onda preprodavali krajnjem kupcu.

Imali su plac kod Bubnja, plus salon svojih polovnjaka negde u Zemunu, osnivač firme italijan koji trguje autima u Italiji, pa je osnovao ćerku firmu u Srbiji, krenulo sve dobro...i onda počela ''naša posla'' kad god gazda nije u SRB (a, često nije bio)...sve do dana kada više nije hteo to da trpi/juri, i zatvorio sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/6/2017 at 12:23 PM, PremieRacing said:

Potrebna pomoć - Kraljevo

 

 

Ako ima forumaša iz Kraljeva i/ili bliže okoline koji bi mi pomogli, neka se jave u inbox ili na 064 364 88 11 

 

U pitanju je nabavka nekih delova ali treba malo šarafati, nije skinuto sa auta a prodavac neće da se bakće po ovom hladnom vremenu...  kaže mi da sačekam proleće  :X

 

 

Ova moja molba i dalje stoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna pomoć - Kragujevac

 

 

Treba mi neko da pogleda alu felne u KG i ako su dobre da ih eventualno uzme kod sebe, a ja prvom prilikom da dođem i da ih preuzmem... Ako ima forumaša koji bi pomogli, neka se jave na 064 364 88 11 (poziv, Viber, sms) ili u inbox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Doslo je vreme da kupim svoj prvi auto. Skoro 6 godina vozim ocev punto 1.9d ali je postao nerentabilan u odnosu na ono sto pruza. Zapao mi je za oko ovaj bravo, pa bih zeleo da cujem i vase misljenje. Jedino sto sam zapazio je zazor izmedju krila i haube koji je nejednak, ali gledajuci ostale oglase i bravce na ulici vidim da je to cesta pojava, a nemoguce da su svi udarani. Dakle, u pitanju je sledeci oglas: https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10884315/fiat-bravo-19-jtd. Cena je 1400 evra ali bi verovatno cena isla jos malo nize posto dugo stoji na oglasu i nije nesto narocito popularan model, naravno pod uslovom da nema nekog veceg ulaganja.

 

slika 1.PNG

slika 2.PNG

Edited by jocifer93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari kao prvo da vam pozelim srecan Bozic I novu godinu. Hteo sam da vas pitam da li je neko slucajno isao da gleda ovog GP? Jurim da uzmem auto do 2.5 hiljade I ovaj mi izgleda skroz ok na slikama

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11238690/fiat-grande-punto

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao cicak ste, ne moz' vas se covek otarasiti. Pitanje je bilo ima li koga u Jabuci da pogleda auto a ne rasprava o tome ;) i spamovanje teme.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je na pogresnoj strani, nek administracija prebaci... Ne nadjoh odgovarajucu temu. Nisu gume ali su polovni delovi :)

 

Ima li ko iz Indjije ili da ce skorije ici kod Pedje/Nese rad da mi proveri da li imaju branik za Mareu sa prskalicama za farove i otvorima za maglenke (ne mora sa da ima i maglenke, mada svejedno). Metalic siva/srebrna boja. 

 

Ako je u korektnom stanju, uzeo bih ga.

 

Zvao sam ih par puta, bilo je standardno da proverim pa javljam. Ili kaze imam na placu, odem tamo ono nema... Ili odem pa da proveri ali opet nema... 

Doduse, nisam skoro isao, ali ako nekom nije mrsko da pita, bio bih mu zahvalan a uvek moze i da se nadjemo negde usput na kafi/pivu/cevapima...

 

Elem, o ovome se radi, da ne bude zabune, boja izgled... (kad bi ovakav bio savrseno, mada nema sanse)

File:Fiat Marea Weekend 2.0 20V HLX (1998).jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Da li bi neko iz novog sada mogao da pogleda ovog brava. Cuo sam se sa covekom, kaze da je vlasnik 2. godine, pre 8000 uradjen veliki servis, jedino ulaganje mali servis, navodno nigde nije ulubljen i sl. Ja sam iz Nisa pa mi je tesko da za dzabe potezem cak do NS, a ozb sam zainteresovan za auto samo ako je uzivo u dobrom stanju. Tako sam na nevidjeno otisao u BG verujuci na rec coveku po brava 1 (par postova iznad), a bio je havarisan. 

 

Screenshot_11.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12702668/fiat-bravo

 

ad35b9bbdd23-1920x1080.jpg5f4d019333a5-1920x1080.jpg412783adf83a-1920x1080.jpgceb41abf0780-1920x1080.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osim Insignije ne mogu da se setim da sam na još nekom savremenom dizelu video da digne obrtaje kad se upali hladan. Tako da je to sve ok i normalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se kazaljka temperature pomerila treba malo više vremena a obrtaji motora za to vreme se vrate u normalu.

Kod mene su obrtaji blago povišeni samo ako je jako hladno i brzo se vrate u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iz BG vremena da pogleda http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13214487/peugeot-308

Fina oprema i dobra cena, a auto bar na slikama deluje pristojno. E sad, nemam bas vremena da se svrckam do Bg-a samo da bi pogledao auto, pa ako ima neko da stanuje u blizini pa da mu nije cimanje da skokne da pogleda. Ako nema nikog, opet dobro :)

Screenshot_2018-10-16-23-49-09-510_com.infostud.android.pa.png

Screenshot_2018-10-16-23-49-34-760_com.infostud.android.pa.png

Screenshot_2018-10-16-23-49-20-819_com.infostud.android.pa.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...