Jump to content
FAS Goran
Mile Punto

Pomoć >>> Pogledajte auto umesto mene... / polovne gume umesto mene

Recommended Posts

Cao nov sam na forumu, i trebao bih uskoro da postanem prvi put vlasnik "Fiat Punto II".  Budzet mi je nekih skromnih 1600e +300e ulaganja, jer jelte sam radim i zaradjujem. Treba mi mala pomoc oko automobila koje sam selektirao , da li znate nesto o njima i kako vam deluju ako ih ne znate? Bio bih puno zahvalan na pomoci clanova, i nisam siguran da je ovo tema. Pa ako sam pogresio , usmerite me na pravu temu.
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10218026/fiat-punto-12-nov-5-vrata
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10219768/fiat-punto
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10083114/fiat-punto-12-16v-klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš par takvih puntiša koje prodaju članovi foruma u oglasnom podforumu, pa pogledaj i njih, bar delimično znaš od koga kupuješ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaži šta u Kamenici?

 

U vezi ona 3 oglasa, prvi je uklonjen, za drugi piše da je neaktivan i ne izbacuje broj telefona, ali treći može biti interesantan, pogotovo sto je to 16V motor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.6.2017. at 4:51 PM, bAgI1995 said:

Je l može neko u Novom Sadu da pogleda ovaj auto?

 

fewfewtrt.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10299995/fiat-punto-12-8v

 

 

 

Sad tek videh ovo nazalost, a uklonjen je taj oglas u međuvremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ja sam iz Subotice, i idem danas u Kragujevac, da pogledam auto koji bih da uzmem.(stari bravo ce mozda biti zamenjen novim :) ) Danas oko 15-16h bih bio u Kragujevcu, Gledam Fiat Bravo 2.0 MJTD, 2009. godiste,

ako ima neko volje da popije kafu, poprica, i baci pogled samnom na tog brava, bio bih zahvalan, nista obavezno i ne ocekujem neke zivotne savete, ali ipak  jos jedan par ociju bolje vidi od mene samog :)

Hvala unapred.

 

moj telefon: 063518959 Srdjan, moze viber

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pogledali par Stila karavan, pa možda nekome zatreba info o ova dva primerka iz ponude. Oba su 2004. godište, oba su 1.9 JTD sa 116KS.

 

Screenshot_1.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10362927/fiat-stilo-poklon-veliki-servis

 

c5cba700e266-1920x1080.jpgafc63e78bb19-1920x1080.jpg8e877b39c2f9-1920x1080.jpg

7e32b5bb3c16-1920x1080.jpg695652a1e278-1920x1080.jpgb56424bd25df-1920x1080.jpgd6a96b4f29cb-1920x1080.jpg

 

Prodavac ga ceni 2.600 evra. Realno, ne vredi ni 2.000 evra.

Na slikama lepo izgleda, kožna sedišta, gumena zaštita u gepeku, sve to odaje solidan utisak preko slika. Uživo je situacija sledeća:

 

- sve 4 felne, iako su Blade, u lošem stanju. Ono, baš lošem, preko nekog nivoa uobičajenih ogrebotina i oštećenja.

- gume koje su na autu su bačene. Ono, postoje dobre, srednje, loše...i bačene gume. Ovaj ima te bačene....čisto da auto ne stoji na felnama jer bi to bilo malo bezveze.

- rđa napala gepek vrata i sve oko njih. Ima je i po rubovima iznutra, nije strašno, ali je ima.

- hauba sa lakom koji se počeo ljuštiti baš negde kod natpisa servisa ili placa iz inostranstva (vidi se na slikama iznad vozačkog fara)

- diskovi za zamenu odmah, baš odmah, baaaaaaaaš odmah

- unutrašnjost se oseća, smrdi...da li na ustajalost, da li na nešto drugo ne znam. Ono, mogu to da ''reše'' dve jelkice, ali ipak...

- sedišta na slikama lepa. Uživo...koža je dosta više ispucala nego što se primeti na slikama. Nisu nigde iscepana.

- naslon za ruku stvarno ne može da se zatvori, verovatno ona žabica na njemu ili šta li već...

- auto pali iz prve...ali onda trese katastrofa. Znak Fiata na volanu igra pred vašim očima...duže gledanje izaziva epi napad. :D 

- menjač je teže išao u brzine, naročito u drugu.

- nivo vode jeeeeeedva primetan u boci. Ispod minimuma, skoro pa je posuda za tečnost prazna. Slično i sa uljem za kočnice. Daaaaleko ispod MAX nivoa u posudi.

- termostat promenjen, crevo, šelne...al' nije tu urađeno kako treba, liči na ozbiljnu improvizaciju.

- auto ne može, tj. prodavac ne dozvoljava da izađe sa placa na pregled. Može onako ''tu blizu gde ima servis''. Iskreno, nisam ni slušao dalje kada on to kaže u koji servis može, tj. kada on bira servis.

- u oglasu je naznačeno da cena ide dole ukoliko se ne želi veliki servis kod njih. Na pitanje koliko se spušta cena samo po tom osnovu, rečeno je ''Koliko vi nudite? Kraj je meseca, gledamo da pojurimo cifru prodatih za ceo mesec, pa gazda daje i ozbiljna sniženja.'' Na konstataciju da ovde nije reč o sniženju od 200-300 evra nego više, odgovor je opet bio ''A, koliko vi nudite?'' :) Drugim rečima, spremni su da doooosta obore njegovu cenu.

 

=========================

 

Screenshot_2.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9352474/fiat-stilo-19-jtd-velservis

 

0f54698fa666-1920x1080.jpg2bc5c38ce4e7-1920x1080.jpg187342805869-1920x1080.jpg12fb9a15ec1d-1920x1080.jpg

35802cb58b13-1920x1080.jpg1b1e21ef7e0d-1920x1080.jpg42f33ea3cda3-1920x1080.jpg450d26dc222e-1920x1080.jpg

cac4136e6474-1920x1080.jpgeb494b79b031-1920x1080.jpg0a296ece3a04-1920x1080.jpg178fc2f6713e-1920x1080.jpg86ed3720cfeb-1920x1080.jpg

0333a8761dcb-1920x1080.jpg66a22d1eed4d-1920x1080.jpg572344ff2d22-1920x1080.jpg7e1bc2cb616a-1920x1080.jpgd528675270ae-1920x1080.jpg

 

- kao što se vidi i na slikama, suvozački far je nov. Za divno čudo, originalni je stavljen. Prodavac kaže da nisu oni to radili, nego da je takav stigao. Kaže da je auto stigao iz Nemačke.

- zadnji branik je bio oštećen, popravljan 'nako. Bolje rečeno krpljen. Ima rđe oko ručke za otvaranje gepek vrata koja je počela da se širi i na lim gepek vrata. Nije strašno, ali biće za godinu dana.

- prednji branik ima sitnu pukotinu kod lajsne sa vozačeve strane.

- felne solidne, ima naravno ogrebotina, ali sve u nekim razumnim granicama za to godište. Eto, ima i sva 4 poklopca. :D 

- gume su ok. Letnje, srednje potrošene, onako lagano tek naginju ka lošim. Mogu da se voze, zadnje su 2013. godište, prednje 2015.

- staklo na vozačevim vratima je 2001. godište. Ostala stakla su ok po tom pitanju.

- vozačeva vrata nemaju graničnik. Skoro pa se otvaraju pod uglom od 90 stepeni. :D Ima i fizičkih oštećenja na njima iznutra, da li su nekada udarana, ili su ona rezultat baš toga što nemaju graničnik...ne znam. Iako prodavac kaže da se to ''brzo rešava za 10 evra'', eto on ipak nekako nije brzo i jeftino to rešio. :D 

- najbolji deo auta je unutrašnjost. To vidite i po broju slika za unutrašnjost na oglasu. Stvarno skoro nisam video auto koji ima sedišta i tapacirunge u boljem stanju. Jeste to sve očišćeno, ulickano, ali stvaro dobro izgleda.

- menjač ide kako treba u sve brzine na ugašenom autu.

- nije mogao da se upali. Njegov akumulator nema snage da zavergla, a buster se nalazi u nekom objektu ''od kojeg nemaju ključ, majstor trebao danas da im dođe da otvori taj deo''... Ako ponesete kablove, prodavac će dozvoliti da upalite auto koristeći auto sa kojim ste došli.

- bilo koja provera u bilo kom servisu - može.

- kočiona tečnost je i na ovom Stilu pri dnu posude, ali su i njemu kočnice za zamenu, pa verovatno ima veze sa tim.

- pozivanje na servnisnu knjigu, čije slike vidite gore, kao da je sveto pismo. Prodavac garantuje da je kilometraža tačna, ali ipak neće da prizna ni onu zakonsku garanciju od 6 meseci. ''Prodajem aute već 6 godina i nikada nikome nisam dao tu garanciju od 6 meseci''.

- prodavac ne želi da spušta cenu za više od 50 evra. Kaže da je već spušten (zaista, na PA je juče stajalo 2.400, danas 2.350, a na samom autu stoji 2.500 evra). Iako je ovaj Stilo dosta bolji nego onaj gore, ipak ne vredi ni tih 2.300 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct
ala si ga opserviro svaka čast..Mogo si čas da skokneš do Minhena odakle je auto pa pazariš tamo od vlasnika direkt... :)

 

Jbg sva auta vozena u većim gradovima imaju sitna oštećenja od parkinga ..Bitno da nije zapušten totalno..Da bar nešto moze da se pogleda iz servisne kolko tolko..

Al zato taj stilo nije plaćen tamo više od soma evrića..Mora nešto i da se zaradi usput..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Markobgd said:

Počeo si da gledaš porodične automobile:D

Nije za mene :D

 

Da, ispod 1.000 se plaćaju ovi matoriji dizeli po Evropi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan opis automobila :)

Samo jedna napomena kada si već spomenuo garanciju:

Zakonska garancija na polovne stvari ne može biti manja od 12 meseci

 

Zakon o zaštiti potrošača

 

Član 53

Prodavac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome prodavac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Rokovi propisani u st. 1. do 3. ovog člana ne teku u periodu koji prodavac koristi za otklanjanje nesaobraznosti.

 

Kako to ostvariti je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i bilo koju drugu saobraznost. 

Prvo prodavac > udruženje za zaštitu potrošača > inspekcija (za ono za šta su nadležni po ZZP) > sud

Svakako nije lako i jednostavno rešiti ako prodavac ne prihvata da popravi auto.

 

Realno posmatrano sa strane vlasnika placeva ta zakonska obaveza je za njih dosta nezgodna. Kupio si auto uvezao ga i treba da garantuješ za njega godinu dana :(

Pitanje za članove koji su kupili auto sa placa: da li na fakturi kao prodavac stoji firma (plac) od kojeg je auto kupljen ili .....?

Naravno kupovinom od fizičkog lica nema nikakve saobraznosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakture se mahom izdaju od strane špediterskih firmi koje su auto uvozile i carinile. Retko gde ćeš naći fakturu izdatu od firme/placa koji ti i prodaje auto. A te špediterske firme se neretko gase posle izvesnog vremena, tako da faktički nećeš imati koga da tužiš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu nastupa momenat kad sa nekog placa na dobrom glasu kupis auto koji je malo skuplji ali imas garanciju.

Ili te bas briga, odes na prvi plac, pogledas auto i kazes - Pa jbga, bice to sve ok!

I nekome bude stvarno, a nekome bas i ne...

 

Oni moraju da daju garanciju ali u praksi time mozes da obrises.... Udruzenje za zastitu potrosaca nema nikakvu realnu moc.

Oni su tu vise savetodavno, ili kao neka vrsta medijatora. Ako baja na placu kaze - Ajte vi polako napolje, seva meni za vas....

Ti tu ne mozes nista. Nikakva inspekcija nema nadleznost, niti ih je briga.

Jedino mozes da unajmis advokata, a to je dugo i skupo, i sto je najgore veoma nesigurno.

Onda se vracamo na prvu recenicu. Ima placeva koji posteno rade svoj posao i kad dodje to garancije, ja sam imao lepo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mozes da garantujes sledecih 50000 kilometara da nece nista da crkne na autu? Ne mozes, niti mogu ja, niti onaj na placu. Ljudi vole da kupe jeftino i dobro, a to nema cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema.

Zato, ili zagrizes, kupis i sta ti Bog da. Ako rikne, popravljas...

Ili kupis malo skuplje, na krstenom placu, jer znas da ljudi ispostuju garanciju. Mozda ti ne zatreba (daj Boze), ali spavas mirnije.

 

Niko ne moze da zna da li ce polovan auto da se pokvari, ali prodavac ulaskom u taj biznis preuzima rizik na sebe, izmedju ostalog, jer tako zakon nalaze.

I u skladu sa tim (da je moguce da ce imati troskove za popravku kasnije) formira cenu svoje robe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...