Jump to content
FAS Goran
Mile Punto

Pomoć >>> Pogledajte auto umesto mene... / polovne gume umesto mene

Recommended Posts

Ja mislim da se ne isplati.

Gume 110€ + 10-15€ postarina + 10-15€ montaza i balansiranje. Na kraju te izadju oko 140e, ili oko 4200din po gumi...

Kupis nove u radnji koja u sklopu ima i vulkanizersku radnju, dobijes garanciju, i montazu gratis :)

Na kraju, usteda bude 2000-3000dinara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

A i nisam siguran kako bi ova dimenzija stajala na Puntu, na njega ide 185 55 15 ili 190 50 15, ova mi se cini da bi stajala kao neka balonjara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto se tice ustede usteda bi bila veca u svakom slucaju .Postarinu i vulkanizera ne placam , ucinice mi ljudi za toliko sam zasluzio .

A sad hoce li da kaci hmmm ,  to mi je i najveci problem .

A hoce li onda da kaci da uzmem nove 185/60 .

U svakom slucaju , hvala svima i ukoliko vam nesto treba i ako nekako mogu da pomognem tu sam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj nije skinuo gume .Pogledaj u ostali oglasi ima interesantnih felni ali slabo za fiat-a.....Bavi se prodajom guma i felni .Danas kad sam ga zvao nije se odmah javio a za pola sata me zvao iz Svajcarske i dolazi 19.A i onako usput pitam kolegenicu ciji je brat iz Jagodine i ona mi kaze da poznaje nekog ko donosi gume iz Svajcarske i da im je tu u komsiluku.

Tako da bi mi transport i vulkanizer bili za po neko pivo ali ako ce da kaci sve pada u vodu , a kako ce da izgleda nije mnogo bitno ionako bi ih montirao tek kad i ako padne sneg i vozio do prvog sunca cirka 3 meseca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saljem PP

 

hvala unapred, danas sam trebao tamo ali otpao nam auspuh sinoc na puntu koji je planiran da nas transportuje :blushing:  pa otkazali

 

inace i da zahvalim javno kolegi sa foruma koji je trebao da nas saceka i ide sa nama Dule 021, pristao je na prvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš taze na ovom forumu, pa ne znam da li imam kredibiliteta da zamolim i ja za ovakvu uslugu, ali posle skakanja u odlučivanju sa Punta na Alfu 147, pa na Stilo, pa na Vectru C, pa na Civic, pa na Accorda, pa na Stilo, pa na Chromu, pa na Stilo, presekao sam da bih da uzimam ovog

 

qqaz19.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7154553/fiat-stilo-19-16v-mjet

 

Ženskom delu porodice se sviđa boja, meni se sviđa motor, 6 brzina, tempomat, konzola, očuvanost...

 

E sad, u Beogradu ću biti za vikend, tada mogu pogledati kola, pa i uzeti ih, ako je sve ok. Međutim, laik sam za kuckanje i proveru. Da li je neko imao prilike da lično vidi ova kola na placu? Da li je nekome to blizu da ih pogleda u toku nedelje? Ili, možda sa mnom za vikend?

 

Pomirio sam se da je kilometraža x2, barem :)

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je predsenik...respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, svi bi se iscimali kad je plac tako blizu... ;)
 
Bio sam danas, pogledao auto. Uvoz je iz Holandije.
Stoji parkiran u sred reda između nekoliko automobila sa jedne i sa druge strane, tako da ne može da se onako odalji od auta na par metara i pogledaju, uporede eventualne razlike u nijansi boje. Ono što sam ovako uspeo da vidim provlačeći se između auta, je limarijski manje više ok za auto star 10-11 godina. Nisam primetio da se npr. nijansa boje na jednim vratima razlikuje od nijanse na krilu ili sl. Ali kažem, ne može da se pogleda kako treba jer je auto ''stešnjen'' između ostalih na placu.
Hauba je totalno puna oštećenja od kamenčića:
 
20151022_135319.jpg  20151022_135322.jpg
 
Nije da se ne primeti, ima toga baš dosta. Klasična posledica automobila koji su dosta prešli, ali ionako već znaš da kilometraža od nepunih 160.000 nije baš najmerodavnija za verovati.
Neko je tu nešto i zamazivao ona najkrupnija oštećenja na haubi, evo ti ovde zaokruženo:
 
20151022_135322.jpg
 
Sve slike su u rezoluciji 4160x2340, tako da ih slobodno skini na komp i zumiraj, videće se detalji.
Da li su zamazivali ovi sa placa, ili neko pre njih, nisam ni pitao, niti je to realno posebno važno ko je bio moler. :)
Onaj čuveni zazor između farova i maske hladnjaka (maske sa znakom Fiata na sebi), je na oba fara isti. Postoji, ali je ujednačen, tako da ako je neko nekada i skidao prednji branik i radio nešto, ''upasovao'' je to korektno.
Pored haube ima još jedna nesavršenost, ali koja će isto da ''bode oči'' kao i hauba, jer se svaki dan gleda imajući u vidu da je na vozačkim vratima:

20151022_135730.jpg
 
Neke ogrebotine kod same brave. I njih je neko ''mackao'' četkicom.
Krov je ok, nije matirao, kao ni stubovi. Generalno, nisam video neke značajnije druge limarijske probleme na autu.
Oni crni stubovi između vrata su isto ok, nisu počeli značajno da se ljušte, ili da izbija rđa iz njih ili sl:
 
20151022_135734.jpg

Sve 4 gume su letnje, i generalno se može reći da su loše, istrošene. Nisam ni gledao njihov DOT (datum proizvodnje), jer su one ionako za zamenu.
Npr. da je sada april i da tek dolazi letnja sezona, i da baš nemaš kintu za bolje gume, mogao bi da voziš sa gumama koje su trenutno na autu, ali to bi bilo to. Nekako, jedva jedna letnja sezona. Ali, ako bi imao novca, sigurno bi zamena guma bila stavka. Nije da moraju da se menjaju da bi se auto pomerio sa placa, ali ako se ima novca, trebalo bi zameniti sve 4 gume.
Felne su u očekivanom stanju za auto koji je 2004. godište:
 
20151022_135357.jpg
 
Nemoj da te obeshrabre ove ogrebotine, oštećenja po felni. Jbg-a, to je sve očekivano za auto koji nije juče izašao iz fabrike. Sve 4 felne su mu manje više ovakve.
Koliko se može pogledati kroz njih, i proturiti prst da se pipnu diskovi, prednji su solidno ''ukopani''. Ali, da li su za zamenu ili nisu, to ti mogu reći samo prilikom pregleda u servisu. Tada bi mogli da vide i stanje pločica. Ovako se samo vidi da nisu novi, niti su menjani pre npr. 10.000 ili 20.000 kilometara.
Farovi nisu matirali kako znaju da budu kod auta koji su dosta prešli. Ok su. Nisu naravno ni najbistriji mogući, ali su potpuno ok.
Auto ima kuku, to se verovatno vidi i na slikama sa placa na oglasima:
 
20151022_135408.jpg

Tipično za aute iz Holandije je da imaju kuku. Naročito kad su karavani u pitanju.
 
Unutrašnjost je dobra. To se vidi i na slikama sa oglasa. Najverovatnije da je to sve oprano, sređeno za prodaju, ali šta te briga. Bitno je da je ok.
Vozačko sedište je isto ok, nije izgubilo čvrstinu, oni bokovi na sedalnom delu su ok. Koža na volanu, menjaču izgleda ok. Vide se naravno tragovi korišćenja na najtipičnijem delu volana (kad bi gledao sat tamo negde na poziciji između 10 i 12 sati):
 
20151022_135633.jpg
 
Na ručici menjača se vidi iscrtan šablon za svih 6 brzina i rikverc, tj. nije izbledeo ili nestao, kao što zna da bude na onim primercima koji su ili baš dosta prešli, ili je bivši vlasnik voleo da drži ruku na menjaču (što nikako nije ok i ostavlja mnogo teže posledice na menjač od toga da izbledi šablon za stepene prenosa).
Od papučica, jedino se na kvačilu vidi da je malo pohabana, ali je sasvim ok.
Komande na displeju:
 
20151022_135618.jpg
 
Sve je to ok za auto 2004. godište. Vide se naravno tragovi korišćenja, ali nije opet da su izbledeli svi natpisi, ili da se vide samo njihovi tragovi, kao što zna da se dogodi.
Nisam probao klimu, ali sam čuo motoriće klapni prilikom paljenja auta, tako da kontam da rade.
 
Auto je upalio iz prve, potpuno normalno, zdravo verglanje. Ništa neuobičajeno dugo. Sve kao da se vozi svaki dan.
Miran je, nema vibracija na volanu, menjaču, tj. ništa drugačije nisam primetio u odnosu na moj Stilo koji ima isti motor. Menjač ide lako, kako treba u svih 6 brzina i rikverc. Meni su govorili kad sam kupovao verziju sa 140 konja da se obavezno proba menjač, tako da sam i ovde izmenjao sve brzine i kad je auto bio ugašen, i nakon startovanja motora, sve je ok.
 
20151022_135625.jpg
 
Kao što vidiš, ne prijavljuje nikakve greške. Ali isto tako vidiš da auto faktički nema goriva više od par litara, a nema nikakvih tablica, tako da od probne vožnje nije bilo ništa.
Ovako u leru normalno prima gas, ne zviždi turbina kad se da gasa. Obrtaji stabilni u leru, gde i treba da budu. Nisam ga zaletao na više od oko 2.500 obrtaja, ipak je auto bio hladan totalno.
Gašenje je ok, ništa se posebno ne zatrese. Mooooožda za nijansu ima više vibracija na gašenju od mog Stila, ali opet...hladan je bio. Kao što rekoh, nije bilo probne vožnje, a tek tu može da se vidi kako auto ide, kako prima gas, kako se menjač i zamajac ponašaju. Ovako u mestu, sve izgleda i zvuči ok.
 
Ljudi koji dovoze aute, koji drže plac nisu bili tu. Vraćaju se kasno večeras iz Italije, tako da ako imaš neko detaljnije pitanje oko auta, možeš sa njima popričati telefonom već od sutra. Danas je bila tu neka devojka koja manje više ništa i ne zna o autu. Rekla je da je auto ''na točkovima'' došao iz Holandije. Dakle, po njenoj priči nekih 1.500 kilometara je auto prešao bez problema da bi stigao do placa u SRB. Kao, ''nije bilo mesta na kamionu'', pa su ga dovezli. Da li je tako stvarno, ili nije....to ne možemo znati. Znamo samo da auto ima jedno 2-3 litre dizela u njemu, tako da alal im vera ako su tako isplanirali gorivo da im ostane knap. :) Pre će biti da je auto stigao na plac kao i 90% automobila u SRB, tj. na kamionu, jer svi automobili sa placeva skoro po pravilu imaju samo par litara goriva, čisto da mogu da se upale sa vremena na vreme. Kako u ovom nije ostalo barem 5-10 litara kada su već prešli toliki put sa njim. :)
Po njenoj priči, poslednja cena za auto je 3.300 evra. Kao, juče je bio neki čovek, nudio je 3.200 i nisu ga hteli prodati. Opet, možda jeste tako, možda nije.
 
Zaključak:
Da tražim karavan za sebe, ja bi ovaj auto oterao u servis na proveru. Naravno, ne bi ga kupio samo ovako posle jedne posete placu, ali tako ne bih kupio nijedan auto.
Prosto, mislim da je auto korektan da se kvalifikuje u naredni krug, odnosno da je ok za pregled u servisu.
Tek tamo mogu da kažu svašta nešto važno kad se poveže na dijagnostiku, zatim da pogledaju trapove, da vide kakva je turbina, interkuler u smislu je l to dole sve mnogo masno, ili je oprano, ili nije oprano i suvo je, itd, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi te motkom najurio da mi tako dođeš i slikaš lajsne i dugmiće  :D

 

Šalim se, lepo izloženo. Po svemu napisanom, deluje korektno  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...