Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Nakon višenedeljne potrage za novim autom, u kojoj je cilj bio da za odrađeni budžet nađem automobil u najboljem mogućem stanju, posle pogledanih 147, 156, Jazzova, Civica, Idea, Musa, Lybri, Ypsilona, Yarisa... potpuno slučajno smo u Adranima naleteli na ovaj primerak.

 

Cilj tog dana je bio da se pogleda Idea u Kraljevu, ali pošto je prodavac lagao bukvalno u vezi svake stvari u vezi auta (stanja, kilometraže, stakala, dizni, guma, trapova, poda...) krenuli smo nazad za BG. Uz put, smo svratili na nekoliko placeva i na jednom naleteli na ovu Lybru. Sva trojica smo u istom trenutku rekli da je to to, i da je potraga gotova. Inače, preporuka servisa u Kraljevu koju smo dobili ovde na forumu, bila je pun pogodak.

 

Pre par dana je urađen veliki i mali servis, prilikom kog je majstor rekao da skoro nije video ovako dobar primerak :)   Automobil je dovežen iz Belgije u kojoj je, po svemu sudeći, održavan po propisima. Sve što je menjano na njoj je bilo u originalu. Kajševi pumpa, čak ima i Fiat/Lancia akumulator. 

Ostalo je još da se promeni kvačilo koje je pri kraju, kao i termostat pošto nikako da podigne temperaturu na sredinu, kao i da se malo dopuni klima. Od stvari koje ne rade, izdvojio bi desne audio komande na volanu, kao i vozačev podizač stakla koji mi je zveknuo pre par dana :/

 

Cunjao sam po netu u pokušaju da nađem rešenje za ubacivanje navigacije, izgleda da je po tom pitanju mrka kapa.

 

Evo i par slika, neke su sa placa na kom je kupljen.

 

IMG_20140502_160912.jpg  IMG_20140502_160923.jpg  WP_20140502_006.jpg

 

WP_20140524_003.jpg  WP_20140524_006.jpg  Share2014_05_08_ef54e9e8cac134bca90cd230

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra Lybra. Koje je godiste?  Odusevljava me volan kod svake kako je izdrzljiv. Neka je sa srecom i nadam se da cete se lepo druziti. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stiliša

auto je 2003, nisam pisao te tehničke sitnice :)  Volan je verovatno menjan, nekako izgleda suviše dobro.

Edited by SvetiAtila

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 WP_20140502_006.jpg

 

Taman htedoh na osnovu slike da napišem da je auto iz Belgije, ali si ti već napisao.

 

Totti, otkrij nam tajnu? :) Je l' zbog PP aparata?

Moguce da je menjan, ali generalno su im izdrzljiviji volani nego na Stilu. U svakom slucaju odlicna je. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene oduševljavaju sedišta kod Lybre, nisam se vozio ali mi deluju da su baš udobna. Inače kao što  kolege rekoše dobar je i očuvan primerak. :thumbsup:  Srećno i neka te služi dobro i dugo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cunjao sam po netu u pokušaju da nađem rešenje za ubacivanje navigacije, izgleda da je po tom pitanju mrka kapa.

 

Ima u fabričkoj varijanti sa 1.9 JTD motorom, ali je u pitanju ograničena serija...bila jedna takva Lybra sad u nedelju 25.05. na skupu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42635-lancia-lybra-cd-changer-pobuda-lasera/?p=1017731

 

Kod verzije sa 2.4 JTD motorom navigacija je česta, ali kod 1.9 JTD...eto, ima izgleda samo kod ove posebne serije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lepa Lybrica. Da te u zdravlju služi i da se fino navozaš sa njom :)

@Stiliša i ja sam primetio to. Drugačija je koža nego na našim volanima. Čak i na dodir nekako grublje deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i od mene! Odlicno je sacuvana, a prateci problemi su standard, nemoj da te plase. Cudi me da nema alu felne :question:  neka cudna kombinacija opreme  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš. I sada kada vidim neku urednu Lybru iskomentarišem kako je lepa. U zdravlju da te služi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lepa Lybrica. Da te u zdravlju služi i da se fino navozaš sa njom :)

@Stiliša i ja sam primetio to. Drugačija je koža nego na našim volanima. Čak i na dodir nekako grublje deluje.

Evo npr kod kolege Sedle, ako se neka Lybra vozi non stop to je njegova, i volan cak i bolji od mog. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, da apdejtujem situaciju.   Podizač popravljen, stavljeno reparirano kvačilo, druk lager, zamajac, termostat. Prilikom menjanja kvačila, videli smo da zamajac ima veliki aksijalni zazor, koji je jeo semering iznutra. Pošto nisam imao para za novi, našli smo neki u mladenovcu, majstor kaže odličan, i stavili njega. Odlučio sam se za reparirano kvačilo jer je nekoliko prijatelja u poslednje vreme uzimalo nova Valeo kvačila koja su crkavala nakon 1000-1500 km.

Zamajac je bio iz prve ugradnje.

Što se tiče termostata, ni ovaj novi ne dozvoljava da se temperatura popne na sredinu i tu zakuca, tako da ću to morati reklamirati. Termodavač isto mora da se promeni jer daje pogrešnu temperaturu.

Interesantno je da je sa donje strane auta sve savršeno, kao da nikad nije bio vožen po soli. Kao da auto nema više od 5 godina. I bukvalno sve na autu je iz prve ugradnje, ili ako nije, svi delovi su originalni, tako da mi je sad malo žao što ne mogu da priuštim originalne delove i da nastavim održavanje kako treba :/

Kakva iskustva inače imate sa tim termostatima? Skoro svi JTD motori za koje znam rade podhlađeni, a objašnjenje da to nije bitno, ne mogu da prihvatim. Multijet i TDI motori koje vozim na poslu su zakucani na sredinu bez obzira na to da li je napolje -20 ili +40 i smatram da tako mora da bude.

 

Ono što mi je još ostalo da uradim je da skine ICS, kako bi mogao dobiti kod. Međutim sa tim trenutno imam problema jer ne znam kako da ga izvadim. Na jutjubu sam našao link na kom je tip to uradio bez problema, ali čin vađenja samog ICS ne mogu da odradim. Ostaviću to za popodne. Inače, kada se vozi sa raskačenim dugmetom za sva 4 migavca, obični migavci ne rade.

Edited by SvetiAtila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa termostatima odlična iskustva kada rade. Kad ne radi , komplikovano se zameni novim i ponovo se uživa. Stavio iz originala Behr (dolazi sa davačem) i evo dve godine lepo radi.

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37995-termostat-jtd/page-39

 

Za to vađenje i sl. bio je neki grčki sajt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri dijagnostikom temperaturu tecnosti jer desava se cesto da zeza skala ili senzor. Svi jtd sa losim termostatom se voze podhladjeni, to je tacno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno bolje i zdravije pothlađen nego pregrejan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...