Jump to content
FAS Goran
nezki

Fiat Punto mk.2a 1.2 8v - letva volana, koju izabrati?

Recommended Posts

Zdravo društvo,

 

čuje mi se lupkanje (tačnije krckanje) volana kada se okreće. Majstor je rekao da je otišla letva, pa se sad razmišljam šta uzeti.

Šta preporučujete od proizvođača? Novo ili polovno? Koja je cena otprilike? Ja sam na KP našao oko 30-50e polovne

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se odlucio za polovnu.... iz razloga sto je ova najeftinija varijanta nove bila sumljiva a ove skuplje su mi bile van platezne moci... kupljena komplet sa onom sipkom kod Gorana u Mrcajevcima kod Kragujevca.... letva 50 e a ugradnja 40 e ...presao od ugrdnje 6000 km... bez problema...naravno to je samo moje licno iskustvo...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je covek skinuo sa punta... tako da nije bilo greske...mozda da pogledas po forumu ima ljudi koji prodaju puntice u delove...od njih je najsigurnije...ja mislim;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali ne mogu da znam da li je ta letva koju skida original ili je i nju neko menjao za kopiju. Zato i pitam kako izgledaju originali i kako da ih prepoznam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je nova? Kolijo se secam nije bila skupa, a i zasto bi uzimao drugu, repariraj tvoju. Unutra su samo biksne i caure, nema sta da se zezne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,imam problem I nadam se da cete mi pomoci. Posto sam pre nedelju dana primetio da mi auto leluja dok ulazim u krivine,otisao ja juce kod majstora,da mi pogleda trap. Nasao je luft u cauri od letve volana. Kaze,kupi tu cauru,pa da zamenimo. Danas sam zvao,preko 20 radnji I niko zivi nema I nece nabavljati tu cauru letve. Zvao sam Makija iz Sabca I cela letva je 40e,naravno polovna. Sta raditi I gde naci cauru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve je konstrukcije te caure,ako je metalna mozda bi mogao neki strugar da je napravi.

Edited by slavisa87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam tu nema menjanja caure ili niko nece toliko da se cima. I tesko da moze da leluja zbog caure. Proveri ti to opet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,imam problem I nadam se da cete mi pomoci. Posto sam pre nedelju dana primetio da mi auto leluja dok ulazim u krivine,otisao ja juce kod majstora,da mi pogleda trap. Nasao je luft u cauri od letve volana. Kaze,kupi tu cauru,pa da zamenimo. Danas sam zvao,preko 20 radnji I niko zivi nema I nece nabavljati tu cauru letve. Zvao sam Makija iz Sabca I cela letva je 40e,naravno polovna. Sta raditi I gde naci cauru?

Druze na stilu se te caure menjaju ali to radi strugar. Najbolje da skines letvu i da mu odnesec i on ti to uradi da bude ko novo. :)

Pretpostavljam da je i na puntu isto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,posto sam hteo drugo misljenje,sad sam bio u servisu za centriranje trapa I lik mi je rekao,da moram da menjam oba silen bloka (pastete),valjkaste silen blokove,desnu sponu I KRAJ LETVE VOLANA (desna).

Mada sinoc,kad sam bio kod mog majstora,rekao mi je da su mi losi silen blokovi,ali mu je caura bila najsumnjivija.

Sad,da li je caura letve ili kraj letve nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,imam problem I nadam se da cete mi pomoci. Posto sam pre nedelju dana primetio da mi auto leluja dok ulazim u krivine,otisao ja juce kod majstora,da mi pogleda trap. Nasao je luft u cauri od letve volana. Kaze,kupi tu cauru,pa da zamenimo. Danas sam zvao,preko 20 radnji I niko zivi nema I nece nabavljati tu cauru letve. Zvao sam Makija iz Sabca I cela letva je 40e,naravno polovna. Sta raditi I gde naci cauru?

Ja sam kod mene na tipu menjao tu cauru, tj ja sam nabio dve, rekli da moze, i stvarno moze, i kaze da je to za vek i vekova ;) i da bile su od neke gume-plastike, elasticne su ;)

Ja koliko znam tu nema menjanja caure ili niko nece toliko da se cima. I tesko da moze da leluja zbog caure. Proveri ti to opet ;)

Moze da se menja, a oce da leluja zbog spona a i zbog krajeva letve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buca_Tipo druze,ja sam danas zvao vise od 20 radnji i niko nema tu mrtvu cauru. Kupicu sutra u top autu,a kad majstor skine manzetnu,videce da li je caura ili kraj letve. Lako cu vratiti,ako nije. Ja se iskreno nadam da je kraj letve,da ne moram da kupujem celu letvu volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu pozovem ovde u Nis da pitam, caura je smesna, mislim cifra 250din komad, ja toliko placao, jedna je bila 4339 a druga 4319 oznaka :) jedna fabricka a druga je od neki drugi model malo kraca pa nju nabijes prvo pa ovu fabricku koja ide i to sad drzi ko suntavo ;) mada moja nije ni morala da se menja, al ajde kad sam uzeo da zamenim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kosta oko 400 kinti. Imao je nekad Topauto ovde u Bg-u,ali vise ne nabavljaju.

Ajde vidi,ako ti nije problem,pa mi pusti sutra poruku na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre je majstor zavrsio trap. Ima lufta u cauri letve,ali ne nesto preterano. U principu,jako sam zadovoljan kako je sad trap utegnut I nisam primetio da leluja. Videcemo jos ovih dana,ali prvi utisak je extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je simptom te caure kad dobije lufta? Sad je dosta kruci na rupama,ali to verovatno tako mora,dok ne legne sve to lepo,zar ne? Cak mi je i volan kruci,kad motam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, na sitno seckanje/motanje volana mi lupka u desnom tocku, kraj spone ili letva (99% letva), pa me zanima jesu iste letve na 1.9JTD i 1.2 8v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste su letve,nema nikakvih razlika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...