Jump to content
FAS Goran
nezki

Fiat Punto mk.2a 1.2 8v - letva volana, koju izabrati?

Recommended Posts

Ne bih ni ja otvaram temu, ali me zanima:

1. Da li je ista letva i za 1.2 16V (188a) sa elektro servom?

2. Ima li negde gde se mogu kupiti te caure, ili je to jos uvek nemoguca misija?

3. Da li neko radi i gde rade reparaciju tih letvi u NS ili BG (pretpostavljam da i oni menjaju samo cauru i lepo ociste letvu) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razlike izmedju letve pomenutih modela motora,cak su i viljuske i spone iste samo se razlikuju amortizeri i opruge!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, ima li razlike između letvi za punto 2a i 2b (ili ti punto 3)?

Negde sam pronašao da je reč o sitnijem nutu. Gde je sitniji nut, na vijcima kojima se letva prišvršćuje za karoseriju (sitniji navoj) ili na pužu gde se pričvršćuje kardan volana?

Znam za razliku na stilu (redizajn i stari tip) ali to su iste letve koje se razlikuju jedino u vijcima sa kojima se pričvršćuju na karoseriju. Da li je tako i ovde*

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sa da na zastavu 10 i Punto klasik ne paše letva od punta 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to menjao... zupcasta ista ali mora jos jedna sipka da se zameni... znam da sam doplatio jos 10e za tu dodatnu šipku... zbog nekog sitnog navoja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ode mi letva volana...tako kaze majstor..prosle godine brujalo i tresao se volan, pa sam radio senzor ugla volana, a sad se cuje TOK zvuk kad se namota pun desni, i kad ide auto tacno se oseca da nije bas nesto u vinklu sto bi rekili, i tockovi ne stoje pravo kad je volan prav.. e sad majstor kaze bolja je polovna oko 10 iljada je sa ugradnjom i garancijom.. treba da radim posle toga i centriranje trapa, i solje i kocnice...veselloooooo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovna 10000 za punta? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mico nisam ti odgovorio prevideo sam ovu temu..pa tacnije 11 hiljada remontovana letva plus 2 iljade ugradnja...nema vise krckanja i lupanja, ne cuje se TOK zvuk, ali se takodje ni ne vraca volan kad namotas pun levi recimo, ostane mu jos bar 10 posto da se vrati u normalu. Centrirao sam i trap, menjao solje, kocnice prednje i zadnje, amortizere dotezao itd, auto je utegnut , ali nekako krut na volanu i nece da ga vrati u prav polozaj..sta mislite, majstor je rekao dodji opet pa da stelujemo jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...