Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

F1: Monako 2014.

Recommended Posts

Rozbergu pol pozicija

 

mercedes%20rosberg.jpg

 

Pilot Mercedesa Niko Rozberg osvojio je pol poziciju za Veliku nagradu Monaka koja se vozi u nedelju od 14 časova ulicama Monte Karla. Rozberg je kroz Kneževinu izvezao krug od 1:15.989 minuta, ispred timskog kolege i lidera šampionata Luisa Hamiltona. Kvalifikacije je obeležio sporan momenat koji je izazvao Rozberg, izleteo je sa staze i naveo isticanje žute zastave u trenutku kada je Hamilton vozio krug za merenje vremena. U drugom startnom redu su vozači Red Bula, treći je Danijel Rikardo, a četvrti aktuelni šampion F1 Sebastijan Fetel. Iza njih je još jedan timski tandem, Ferarijeve uzdanice Fernando Alonso i Kimi Raikonen. Tkra za Veliku nagradu Monaka počinje sutra u 14 sati, uz ekskluzivan prenos na Sport Klubu.

 

Rezultati kvalifikacija:

 

1. Niko Rozberg (Nemačka, Mercedes) - 1:15.989

2. Luis Hamilton (Velika Britanija, Mercedes) - 1:16.048

3. Danijel Rikardo (Australija, Red Bul) - 1:16.384

4. Sebastijan Fetel (Nemačka, Red Bul) - 1:16.547

5. Fernando Alonso (Španija, Ferari) - 1:16.686

6. Kimi Raikonen (Finska, Ferari) - 1:17.389

7. Žan-Erik Vernje (Francuska, Toro Roso) - 1:17.540

8. Kevin Magnusen (Danska, Meklaren) - 1:17.555

9. Danil Kvajt (Rusija, Toro Roso) - 1:18.090

10. Serhio Perez (Meksiko, Fors Indija) - 1:18.327

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

pomalo su postali dosadni ovi iz mercedesa,kao prosle godine vetel kad je svaku trku pobedjivao

Ferarri je bas los i nema sta da trazi ni protiv mercedesa,a ni protiv redbula :crybaby:  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozberg: Ostao sam hladnokrvan

 

114011-f1%20monaco.jpg

 

Niko Rozberg slavio je u Monte Karlu i prestigao u generalnom plasmanu timskog kolegu Luisa Hamiltona. Nemac je zadovoljan što je uspeo da izdrži napade Britanca, koji je do Monaka imao četiri uzastopne pobede.

''Ovo je poseban dan za mene. Luis je dobro vozio, pritisak je bio veliki, ali ostao sam hladnokrvan i zahvaljujući osveženim gumama uspeo sam na kraju da izvučem brzinu. Zahvalan sam celoj ekipi na sjajnom poslu koji je obavila'', rekao je Rozberg posle trke. Britanski mediji preneli su da se Hamilton i Rozberg nisu rukovali, niti pogledali po završetku trke. Hamilton je rekao da je važno što je Mercedes osvojio prva dva mesta u Monte Karlu. ''Ovo je bio dobar dan za nas, važno je što smo osvojili prva dva mesta. Imao sam dobru brzinu i snagu, ali neverovatno je teško obići rivala'', rekao je Hamilton. Rozberg je preuzeo prvo mesto u šampionatu od Hamiltona, ima 122 boda, a svetski šampion iz 2008. godine ima četiri boda manje. 

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...