Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Mercedes W123 - svemu dođe kraj

Recommended Posts

113845-mercedes w123 1.jpg

 

Automobil koji je stekao svetsku slavu i popularnost, i koji će uvek imati posebno mesto u srcu svakog vozača koji ga je barem jednom provozao, uskoro će nestati sa ulica jedne afričke države. Mercedes W123 se trenutno koristi na ulicama Maroka kao taksi vozilo, ali su im dani odbrojani nakon inicijative vlade te zemlje da ih skloni sa ulica jer isuviše zagađuju okolinu. Još jedan razlog za njihovo uklanjanje jeste i bezbednost učesnika u saobraćaju, a to će biti učinjeno kroz subvencije vlade koje će se realizovati do kraja godine.
 
Procenjuje se da se na ulicama Maroka trenutno nalazi oko 55.000 primeraka Mercedesa W123 koji se koriste kao taksi vozila. Većina tih modela je iz 70-ih i 80-ih, i kod svih je pogonsko gorivo benzin ili dizel. Taksisti ih vole jer se u njih može smestiti poveći broj osoba a poznato je da ovi automobili mogu da pređu, bukvalno, milione kilometara bez previše ulaganja. Vlada Maroka je u želji da ''podmladi'' taksi flotu uvela dodatne carine na uvoz vozila koja su starija od 5 godina. Pored pomenutih razloga bezbednosti i očuvanja životne sredine tu je i činjenica da Marokanci žele da pojačaju prodaju Dacia i Reno automobila koji se proizvode u njihovoj zemlji.
U fabrici u gradu Tanžir proizvodi se model Dokker. Za njegovu kupovinu Vlada je obezbedila subvenciju od 50.000 dirhama što je malo manje od 5.000 evra, kada pri kupovini novog automobila daju i svoj stari Mercedes. Pored toga tu je i subvencija Renoa od 10.000 dirhama (1.000 evra). Izgleda da je došlo vreme da Mercedes W123 ode u zasluženu penziju.

 

 
 
Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi uporedio nov Reno i nov w123, da, a u ovakvom poredjenju vise ni trajao i nov Yugo. Gde moze drmbolj iz '78.god da bude bolji od bilo kog novog auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja nisam ni rekao da su "drmbolji iz 78" :laughing: bolji od novog auta. Pa bilo da taj auto bio i Dacija. Rekao sam da je kvalitetniji i da mogu da predju 10x koliko i nov reno i dacija zajedno.Za 123 kazu da je poslednji pravi Mercedes.(i 124 mozda) po izdrzljivosti. A normalno da je najbolji auto nov... ili sluzbeni :laughing: (a meni licno je w123 jedan od najlepsih auta,naravno onih starijih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi bre sve ne odgovara, sve je najgore, samo je tvoj Stilo najbolji! :p

htc evo 3D

Ne samo moj, ima jos par komada tu na forumu, necu da gresim dusu :D Jankovicev bi bio super, samo da nije sa 5vrata :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cigani, mislim na rome, ko je malo stariji verovatno se seca gancija u w123 sa crnim austrijskim tablicama.

Inace meni je isto jedan od najlepsih old school automobila, samo da nije 200D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo moj, ima jos par komada tu na forumu, necu da gresim dusu :D Jankovicev bi bio super, samo da nije sa 5vrata :rolleyes:samo polako kukaces ti za 5vrata :p

Samo 240, vise nego dovoljno ;)

htc evo 3D

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene u gradu lik 123 kupe u savrsenom stanju. Skoro je dao 1000e samo za farbanje.. slikacu ga da ga vidite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim su videli da i stila moras da odrzavas kao golfa, tj da mu jednom posle mnogo godina voznje i mnogo predjenih km zamenis ulje :) i to uglavnom pred ostavljanje sinu ili pred prodaju, ako nemas sina :)

Od MS postao je PMS, a sve to pod uticajem harpa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziv primer, ortak moj vozi Mercedes 190, i on meni kaze ma kakvi, udobnija voznja nego kod mene u kolima, ja reko decko ti nisi u zivotu vozio novi auto, kao on ma ja sam se vozio. U njegovoj glavi su samo Nemci, ja reko uredu je to, ali za te pare koje bih dao za nekog dobro Golfa 5, kupim Fiat Stila, sredim ga da bude bolji od svake petice na oglasu. I jos mi ostane para za stek. Pa kome se vise isplati? Sa budala se ne treba raspravljati. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...