Jump to content
FAS Goran
milan-jtd

Fiat Punto mk.2 - slobodan konektor u kabini / u motornom prostoru

Recommended Posts

Imam ovaj otkaceni konektor i nemam predstavu cemu sluzi. Puntic je hlx i jedino sto mi pada na pamet je audio uredjaj koji je zamenjen, sada imam obican cd player.

Ako neko zna po bojama zica ili obliku konektora, nemam nikakvih problema ali me zivo interesuje od cega je...

 

IMG_20140515_180510.jpg IMG_20140515_180524.jpg IMG_20140515_180539.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma visi sa ostalim kablovima ispod volana, kod table osiguraca, ide negde unutra u armaturu, ne mogu da ga pratim...

Nigde nemam da ga ubodem, s' oprostenjem :)

 

Nemam predstavu od cega bi mogao biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno za vozila koja su imala samo pripremu za muziku, pa dalje se nadovezuje euro konektor ili nešto slično.

 

Ovo bi trebalo da budu pinovi 

 

1: FR+
2: FL+
3: ACC
4: +B
5: FR-
6: FL-
7: GND
8: ANT+
9: AMP+
10: ILL+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa HLX je, nije bas da je imao samo pripremu, imam 7 zvucnika i svi rade najnormalnije.

Mozda je kod promene cd plejera to nesto zbudzeno. Provericu pipalicom da li negde ima struje. Hvala za ove informacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ukupno 7, dva visoka kod retrovizora, dva 17cm u vratima, dva 10 cm pored daske i woofer u gepeku, sve fabricki.

Moguce da je za sarzer, potrazicu malo po netu slike tog sarzera pa da uporedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kablaza i konektor za immobox tj. imobilajzer,za Punta koji se pravio samo 1999 godine,a posle je predjeno na novi sistem.Postavicu vam slike sutra da se uverite,zajedno gde bi taj konektor trebao da ulazi.Takodje,pozeljno bi bilo ukeperisati taj slobodan konektor,posto su jako blizu +12V i masa,zbog vlage i svega ostalog.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo drugar, hvala na odgovoru, ako moze neka slika bio bih bas zahvalan. Znam da je puntic 2000 godiste po VIN-u,(u saobracajnoj je 2002), ko zna sta su zabari pakovali a nasi prepakivali...

E sada, jel to znaci da je nesto radjeno na autu, da je sklonjen immo? Ne verujem da bi fabrika ostavila takvo kabliranje.

Moracu da probam da sklonim ampulu iz kljuca pa da vidim da li ce upaliti...

 

Inace, konektor je izolovan onom platnenom trakom, kao fabrickom, ja sam ga razmotao za slikanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moracu da probam da sklonim ampulu iz kljuca pa da vidim da li ce upaliti...

Nemoj da napraviš još veći problem sebi. :) Batali skidanje ampule i testiranje nečega što ti uopšte ne treba, samo možeš da napraviš nešto još gore. Izoliraj onaj džek, vrati ga i nek stoji tako, 'leba i vodu ne traži. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ampula je u ledjima kljuca, deo plastike koji se odvaja kada se menja baterija, nije nista opasno i riskantno, ali me malo mrzi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zuti je od zvucnika, a ovaj beli nemam pojma, jel ta crvena zica ima struju? Vufer ima malo veci konektor, ako treba mogu ga slikati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam probao beli je za osvetljenje u gepeku..A za zvucnike probacu sutra da prikljucim neke..:) Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sa belim dzekom je isti kao onaj u volanu, za sirenu

Fabricki zvucnici imaju zenski deo tog dzeka, ja sam ih skoro povezivao i nisam mogao da nadjem pa sam samo na kleme spojio

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...