Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Dragi prijatelji , život piše romane...do pre jedno dva meseca hvalio sam se i šalio kako mi auto posle 9 meseci nije ni jedanput pokisao a presao sam nekih 6000 km-nisam ga mazio i pazio ali se zaista se  potrefilo tako

Danas vas informisem da mi je auto nekih 3 metra u  vodi....doduše u garaži ali...naravno u Obrenovcu

Tog  jutro sam čuo buku oko 5h i izleteo do garaže koja je nekih 300 metara do kuće ali sve je bilo kasno.Voda je već tad bila nekih 1 metar i takvom brzinom je nadolazila da sam bio nemoćan...posle nisam mogao ni da se vratim u stan pa sam dva dana bio odvojen od porodice , ostao sam u nekom tuđem stanu, moji ne znaju šta je samnom, na kraju sam zagazio u vodu i prešao na sigurno, našao porodicu i sad smo na sigurnom ...

Elem, treba mi vaša pomoć

Kasko imam 100 posto ali mislim da ne pokriva ovo..ugovor je u kolima  ako neko ima DDOR neka mi pogleda

Fiat garanciju ovim sigurno gubim tako da mi ni tu nema pomoći...prepusten sam sam sebi

Trebaju mi vaši saveti, mišljenja šta činiti.Popraviti ga moram pa kolko koštalo da koštalo.Znam da to više nije to ali ja nisam lik koji mbi nekom sutra prodao takav auto.

Razmišljam da kada budem mogao auto izvučem iz garaže i došlepam u dvorište gde bi , izvadio sedišta, pod, tapacirunge..oprao i isusio sve sto moze da se isusi....oprao sve oko motora....jooooj sta raditi sa instrument tablom, radiom, bravama, elektricnim podizacima stakla, da ne spominjem silne senzore, kompjuter...

Ne bi ga naravno palio vec bi ga kad se "osusi" odvezao u neki servis da mu ispuste ulje, da se očisti filter vazduha i dovod, gorivo...pa da se vidi ima li šta....ne znam u očaju sam sedim kod nekih prijatelja i....

Trebaju mi "šeme" kako se skidaju sedišta, tapacirung, gde su žabice...sve sve šzo može da mi pomogne i naravno kao što sam rekao vaše mišljenje saveti....poz

ps iskreno šta su mi prijatelji sve izgubili moja muka je još i mala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam ovo spada u elementarnu nepogodu i mislim da bi trebalo da ti priznaju kasko. Nisi ti parkirao auto u reku nego je reka dosla do tebe. U najgorem slucaju ako je fora da ne priznaju odslepaj ga negde 30km dalje i gurni u potok, zoves policiju gde si kao izgubio kontrolu i sleteo u potok i pljas eto kasko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno je to sto ti se desilo i sto se i dalje desava ali bitno je da si sad sa porodicom a za kola....ako ti je za utehu,a verujem da jeste....pokriva kasko.I mi imamo DDOR pa sam uslikala taj deo ugovora za osnovno kasko osig.

photo321.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se čuo sa suprugom koja radi na kasku u Uniqa osiguranju. Kod njih pokriva kasko sve a naročito što je auto bio u garaži. Nemoj ga izvlačiti iz garaženego dobro proveri u ddor-u!

Zaista mi je žao što ti se sve ovo izdešavalo, ali i drago što ste dobro. Kola će se popraviti.

Sve najbolje!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasko pokriva.

Ako se slučajno, nekim čudom naprave ludi (šansa 1%), zovi i gurnućemo ga u Savu, i onda pokriva sigurno.

Stavi se na spisak ovde, da znamo da se dođe i kod tebe:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64515-flcs-organizacija-pomo%C4%87i/

Share this post


Link to post
Share on other sites

limkom, ako ti je za utehu ja sa malo pre i to preko fotke video svoj auto

 

cxcb46010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj...

Najiskrenije se nadam da ti kasko pokriva to,ako (ne daj Boze) budes to sam resavao,sta god ti treba tu sam,oko montaze/demontaze,znam i za delove neke ljude pa cemo pomoci da sto manje kosta. srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da smo žive glave izvukli i našim porodicama. Kući nam nema povratka ko zna još koliko. Kola su bar čitava. Što kaže jedan moj drugar sve se da srediti, glavu ne možeš ponovo kupiti, meni je i roditeljaska kuća bila pod vodom najverovatnije će mo morati da kupujemo sve od nule. Jbg bog nam je poštedeo glave dok nas je materijalno sahranio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drz te se! Najbitnije da ste zive glave izvukli i vi i vase porodice! Sta god da treba i ako mogu nesto oko delova ili nesto da pomognem recite. Srecno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da full kasko u DDOR to pokriva. Ne diraj auto. Fotografisi ga obavezno cim dobijes priliku i pozovi osig.kucu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam uzimao kasko jedno 60 minuta sam ispitivao (smarao) agenta osiguranja (iz Unike) šta kasko pokriva i ne pokriva. Posebno sam pitao za zemljotres, požar, vulkan, pad meteorita pa čak i za vanzemaljace. Poplava je nešto što spada pod elementarnu nepogodu i to moraju da priznaju sve osiguravajuće kuće.

Nakon ove katastrofe mislim da ću čim pre osigurati i kuću :( Ne verujem više ni Timoku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unika pokriva i glodare. Tako da možeš i u šumu.

Inače posle ove tragedije realno je i kuće osigurati. Neverovatno koliko se klizišta pokrenulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome treba popravka elektronike,nek se obrati,ali prvo ni u kom slucaju,znaci NI U KOM SLUCAJU ne stavljati na kontakt auto!!!Takodje ne otkljucavati preko daljinske komande nego strogo fizickim kljucem,da ne biste probudili CAN komunikaciju u vozilu i spalili tzv. gateway.

Takodje bi bilo pozeljno skinuti kleme sa akumulatora.Saosecam se sa clanovima koji su izgubili kucu,kola itd itd.I meni se desilo,doduse ne poplavom nego pozarom,tako da znam kako vam je.

Drzite se!

 

Pozdrav,

Sima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prijatelji , život piše romane...do pre jedno dva meseca hvalio sam se i šalio kako mi auto posle 9 meseci nije ni jedanput pokisao a presao sam nekih 6000 km-nisam ga mazio i pazio ali se zaista se  potrefilo tako

Danas vas informisem da mi je auto nekih 3 metra u  vodi....doduše u garaži ali...naravno u Obrenovcu

Tog  jutro sam čuo buku oko 5h i izleteo do garaže koja je nekih 300 metara do kuće ali sve je bilo kasno.Voda je već tad bila nekih 1 metar i takvom brzinom je nadolazila da sam bio nemoćan...posle nisam mogao ni da se vratim u stan pa sam dva dana bio odvojen od porodice , ostao sam u nekom tuđem stanu, moji ne znaju šta je samnom, na kraju sam zagazio u vodu i prešao na sigurno, našao porodicu i sad smo na sigurnom ...

 

Jel moguce da je voda dosla tolikom brzinom da niste uopste mogli da odreagujete, posto sam negde video izjavu da je voda jedan tren bila do clanka da bi posle 15 minuta vec bila do kukova? Nestvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aciikota je okačila opšte uslove koji opisuju reči poplava i bujična voda. Ove slučajeve kasko pokriva. Mislim da čak imaš pravo na totalnu štetu. Pozovi DDOR pa se raspitaj, ali lično bih tražio totalnu štetu i keš za nov auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na podršci i informacijama...pošto sam i ja isto pažljivo čitao ugovor i uslove meni je ostalo ovo u sećanju oko ostavljanja  vozila uz korita reka, kanalizacije i pošto su čovek u ovakim situacijama misli "uvek crne" ja sam pomislio da kasko ne pokriva..kontaktiracu DDOR prem da se voda još nije povukla, auto je upravo tamo odakle se javljaju sve TV kuce na ulazu u Obrenovac.....da voda je toliko brzo nadirala u tom delu jer je tu glavni tok bujice, ja sam čak zagazio u vodu ali sam shvatio da ne mogu ništa....javljam za dalji razvoj događaja..poz

ps svaka dodatna informacija je dobro došla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papir i olovku u ruke pa zovi DDOR i traži da ti izdiktiraju tačno proceduru, pa onda sve po redu sa spiska. 

 

Ukoliko bude bilo potrebno da se auto dovozi iz Obrenovca za BG, Servis Goran je obezbedio besplatan šlep za dovoženje automobila iz poplavljenih područja. ;)

 

Takođe, i ostali članovi foruma su ponudili pomoć svim drugovima koji su pogođeni poplavom: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64515-flcs-organizacija-pomo%C4%87i/

 

Nemoj se ustručavati da javiš šta god da ti je potrebno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da ce osiguravajuce kuce poceti da traze razne sitnice da otkace ljude kao sto si ti. Zato kreni na vreme da se angazujes. Svi na ovom forumu znaju kakvih sam ja problema imao sa MSD Trade iz Obrenovca i svi znaju ko mi je navise pomogao. Zato i tebi preporucijem da se javis redakciji emisije Potrosacki Savetnik. Evo ostavljam ti mail 

 

redakcija@potrosackisavetnik.com

 

Nemoj da se ustrucavas da ih kontaktiras, ekipa je super, izacice ti u suret sigurno.

Edited by Sesirdzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...