Jump to content
FAS Goran
neshaoct

FLCS organizacija pomoći

Recommended Posts

Pomoć svim ugroženim ljudima u poplavama možete pružiti na jedan od mnogobrojnih načina uređenih na državnom nivou, od nošenja potrebih stvari u sabirne centre Crvenog krsta, preko uplata novca na račun koji je država otvorila, slanja SMS poruka na broj 1003 (100 dinara po poruci), itd. To su sve opšti načini koji su već organizovani.

 

FLCS želi da pomoć konkretizuje što je više moguće, da ona dođe baš do ljudi sa foruma, Kluba, njihovim komšijama.

Ta pomoć bi se sastojala pre svega u našem radu, zalaganju, aktivnostima, i artiklima koji će biti kupljeni od prikupljenog novca. Zavisno od ugroženih područja, u neka će moći da se uđe za par dana, u neka neće moći još znatno više vremena.

 

Npr. kad bude moglo da se uđe u Obrenovac, Bane (čuo sam se sa njim, on je u lokalnom kriznom štabu) nas o tome obavesti ranije...i onda, shodno spisku koji ćemo napraviti ovde, krene se tamo.

Od novca koji će biti prikupljen na roštilju se kupi higijenskih sredstava, obuku se trenerke, stare majice, popakuje sve to u aute...i krene se sa radom po stizanju na lice mesta.

Što kod Baneta, što kod drugih ljudi sa foruma, što kod njihovih komšija (ako nas toliko krene)...dakle, bez razlike, rad i pomoć svima. To što bude artikala se preda, a onda se krene u radnu akciju. :thumbup: Poneće se i vode, hrane koju ćemo koristiti taj dan jer ne možemo očekivati da će iko od tih ljudi biti u stanju da nam da bilo šta, a mi ne možemo dozvoliti da bilo kome budemo na teretu tada.

 

Za druge krajeve po Srbiji, slobodno se dogovarajte na ovoj temi, razmenjujte infomacije kome šta treba.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće, princip će biti koliko ko može, biće posebna kutija za to.

Prebrojaće se pred svima, a kad se pokupuju aritkli biće na forumu okačen sken računa da se vidi koliko je potrošeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno svako od kuce ponese alat za koji misli da ce mu taj dan biti potreban. Trebalo bi po mogucnosti poneti i neku zastitnu opremu tipa maski za lice i neki slem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garderoba i druge stvari nisu prioritet. Svako u svom gradu ima dovoljno lokacija za tako nešto. Ovde je ideja da organizujemo ono što država neće moći, a to je "personalizovana radna akcija". Dakle, država će (možda) organizovati radne akcije za podizanje novih mostova, puteva ili razrušenih kuća, ali će svaka porodica morati sama da očisti svoje dvorište, da opere stvari (koje ostanu upotrebljive), da sve to presloži prepakuje, da pregletuje, okreči i šta ja znam šta sve... e to je ideja da se u tome pomogne. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Nešo! Direktorski rešeno. Rado ću doći kada bude organizovan rad. Nadam se da je kod Baneta sve ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu pomoci ovako fizicki ali se poslala koja poruka podrske. Nije puno ali kao sto neko rece,nama malo nekome puno. Crna Gora je uz vas:-)

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam info da je od sinoć u prihvatilištu u košutnjaku na difu nestalo hrane. Molim sve koji žive u blizini da se odazovu. Ja sad odoh da im kupim svežeg hleba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojimo na raspolaganju sa slep sluzbom svim clanovima i prijateljima kluba za pomoc oko izvlacenja vozila iz poplavljenih podrucja. Naravno usluga se nece naplacivati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bi moglo na pocetnoj strani umesto onih pesama ili bilo gde da stoji ovako nesto ... 

 

image.jpg

 

ne znam koliko je komplikovano dodavati i menjati slike, ali koliko se secam, te pesme se menjaju s` vremena na vreme ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi samo mali info.! Svaka pomoc ce dobro doci,nemojte puno sta organizovati na svoju ruku,cuo sam se sa Nesom,on i ja smo ukrako razjasnili sta treba i rekao sam sta ce trebati,imam dosta informacija sto sa terena,sto od raznih jedinica policije,vojske,vatrogasaca,crvenog krsta itd .Sacekajte jos par dana...

Objasnicu svima sve koliko budem mogao i koliko stignem....imam puno posla da radim,ne samo ja nego dosta ljudi oko mene,ali vi za sada tu ne mozete jos nista,ali evo unapred Beskrajno Vam hvala za sve sto zelite da pomognete,sto se raspitujete i slicno i sto cete pomoci......

P.S.Ne mogu da pisem sta radim,za sta sam zaduzen,sta sam radio i sta cu raditi,Junak je svako ko je preziveo i to je dosta nista vise,lako cemo resiti sve drugo posle,a Slava svim nastradalima!

Odjava ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite da se regionalno organizujemo ? Na pr. da mi Sumadinci pomognemo Svilajncu, Palanci, i Paracinu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za druge krajeve po Srbiji, slobodno se dogovarajte na ovoj temi, razmenjujte infomacije kome šta treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prijatelji na forumu ako imate bilo koju pomoc u hrani,odeci i slicnome kontaktirate me na privatni mail  yu1nva@gmail.com naravno potreban je i kontakt broj ja i moje kolege radioamateri

skupljamo od gradjana za sabirne centre i prosledjujemo, dalje ova slika je iz Obrenovca naravnao isao sam da pomognem koliko sam mogao a smatram da sam puno ucinio drugi put sam stao u odbranu zemlje sada u mirnodopskim uslovima, za sve drugare na forumu samo da se zna ja sam ratni vojni invalid bez noge i jos uvek sam u pripravnosti za dalje dejstva sve vas srdacno pozdravljam Vladimir YU1NVA mozete me potraziti i na fejsu pod Vladimir Cole Blagojevic %29.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj serviser nudi pomoc:

 

AUTO SERVIS "VECA" FIAT, ALFA ROMEO ,LANCIA. ZEMUN TRSCANSKA 17A
BEZ IKAKVE NADOKNADE BIH POMOGLI LJUDIMA CIJA SU VOZILA BILA U POPLAVI. PA AKO IMA TAKVIH JAVITE SE. KOLIKO SMO U MOGUCNOSTI RESAVACEMO PROBLEME! 0642742646

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filoloski fakultet je sinoc skupio 100k na nekoj knjizevnoj veceri, sta li je...

Ne kazem da je 13k malo, ne znam na koliko se ljudi deli, ali opet, to je nesto oko trecine prosecne plate, ko da jede ko da gleda...

Edited by profa_chb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...