Jump to content
FAS Goran
fiat128s

Predlog za humanost!

Recommended Posts

Pozdrav kolege forumasi imam jednu ideju i predlog.

Hocu da kazem jer svi vidimo i znamo sta se desava i sta se desilo u nasoj zemlji,

ljudima je tesko izgubili su sve...zalosno... Pa da ne gnjavim vise i da ne ispadne

kako sad ja nesto kukam i molim i uz to se pravim pametan. Dajem predlog da

u vezi prolecnog okupljanja koje treba da bude u Kosutnjaku 25.5.2014. Svi

umesto to sto bi uplatili za rostilj damo pare i kupimo:

-Hranu

-Obucu

-Garderobu

-Lekove

-Za licnu higijenu... itd

 

Licno mislim da bi bio to jedan lep gest od ovog kluba i pomoc nasim sugradjanima od nas

Naravno ako se moderatori slazu sa ovim.

Hvala na razumevanju svima... Ako se ne slazete sa mojim predlogom

slobodno neka bude obrisan nema ljutnje...

Pozdrav.

Dejan- fiat128s :)

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajem predlog da

u vezi prolecnog okupljanja koje treba da bude u Kosutnjaku 25.5.2014. Svi

umesto to sto bi uplatili za rostilj damo pare i kupimo:

 

Ovaj predlog onda znači da roštilja nema.

Ideja koju imamo (biće kasnije napisano u odgovarajućoj temi) je malo drugačija., tj. da se upravo na roštilju prikupi novac od kojeg bi se kupila higijenska sredstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze nekako da se resi da se pomogne prvo ljudima sa foruma ako su ugrozeni, da se prica sa njima pa da se vidi sta i kako ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće napisano za par sati na forumu.

Uglavnom, osnovna ideja i jeste da se pomogne ljudima sa foruma, a ovako kupovina higijene i ostalo za opštu namenu...za to nije potreban Klub, to može svako da uradi tako što odnese u Crveni krst, ili u neki od sabirnih centara.

Mi treba da organizujemo konkretno za ljude sa foruma. Sa dosta njih se trenutno nema kontakta baš zato što i jesu u problemu.

Ta pomoć ne mora biti samo u novcu, već i u radu. Npr. trebaće ljudima pomoć u radnoj snazi da se sve očisti, ili da se preveze ovo ili ono (jer su ljudi ostali i bez auta), itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja finansiski ne mogu nesto mnogo da pomognem jer sam se vec dovoljno istrosio posto u okruzenju imam ljudi kojima je trebala pomoc ali fizicki mogu kad god treba samo javite na vreme ako idemo negde djuture svi...i onako se cimam vec tri dana svuda a ako bude skup pojavicu se da dam koliko treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije daleko 25.05. jer ljudi neće još dugo moći da uđu u svoje kuće, samim tim neće ni moći da se krene sa čišćenjem, sređivanjem.

Niko od nas ne može tim ljudima da uplati hiljade evra, ali može da se radi kod njih, da se pomogne, da se sredi, očisti, da se preveze, odveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe, smatram da nije roštilj preko potreban. Može to biti skup sa ponekim pićem uz dobro druženje a opet pretočiti te pare planirane za meso, hleb... u pomoć. Niko neće biti gladan a u ovakvoj situaciji možda se za te pare može kupiti neki uređaj, komad nameštaja... nisam u organizaciji bio nikad pa zaista nemam predstavu koliko košta hrana na skupu ali cenim da nije malo za toliko broj ljudi. U ovoj situaciji i jedna crvena je mnogo nekome.

Ja finansiski ne mogu nesto mnogo da pomognem jer sam se vec dovoljno istrosio posto u okruzenju imam ljudi kojima je trebala pomoc ali fizicki mogu kad god treba samo javite na vreme ako idemo negde djuture svi...i onako se cimam vec tri dana svuda a ako bude skup pojavicu se da dam koliko treba...

Nije bitno koliko će ko dati kad se daje od srca! Mnogo znači kad vidi čovek da je nekome stalo iako mu možda nije niko i ništa.

Što se tičr radova, ja sam električar, klimadžija, bravar a ni ostali poslovi oko kuće mi nisu strani tako da ne mene možete računati u svakoj organizaciji!

Možda kada bude moguće da se i organizovano ide kod kolega da se radi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mi smatramo danas kao malo, nekome je mnogo, zato mislim da je najbolje da se napravi neka skromna organizacija i da se ono sto je potrebno prosledi ljudima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mi smatramo danas kao malo, nekome je mnogo, zato mislim da je najbolje da se napravi neka skromna organizacija i da se ono sto je potrebno prosledi ljudima!

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se nekome moglo pomoci ta osoba prvo mora da utvrdi sta mu je prioritet i koliko mi tome mozemo da doprinesemo. Taj rostilj ce okupiti mnogo vise ljudi i svako od njih ce na neki nacin moci da doprinese bilo materijalno, novcano ili fizicki. Taj novac koji se potrosi na meso i pice nije ni izbliza dovoljan za bilo kakve radove . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...