Jump to content
FAS Goran
TOGO

Nuova Bravo - desno kratko svetlo

Recommended Posts

Pošto sam primetio da mi ne radi desno kratko svetlo (nikakva signalna lampica se nije palila), zamenio sam sijalicu (H1) koja je, pretpostavio sam, pregorela.

 

Ali, ne lezi vraže, desno kratko svetlo i dalje ne radi...

 

Onda sam zamenio i osigurač od 7,5A zadužen za desno kratko svetlo. Osigurač je BTW bio potpuno ispravan, ali sam ipak stavio drugi.

 

Naravno, svetlo i dalje ne radi...

 

Neka ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nije neki prekid ba dzeku koji ulazi u far? ako imas unimer upali svela pa vidi jel na krajevima ima 12V

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče icewolf, prvo provera da li struja dolazi do sijalice... pa onda redom dalje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti prosirim vidike ;) ako ne budes imao napon na konektoru sijalice, tj. kako to izgleda na Stilu. Moguce da je isto i na Bravu koji je za dosta stvari samo prepakovan Stilo - ako nista pretrkeljaj njegov eLearn.

Kacio sam ranije na drugoj temi: ozicenje oborenog svetla (desni sa pina 1 fara ide na Junction Unit ispod table i F12 osigurac, levi sa pina 1 fara na Junction Unit i F13 osigurac):

 

Ldipped.jpg

 

A evo kako na Stilu izgleda pinout konektora fara pa i tu proveri, imas sve oznaceno (kolegi sam ovo uokvirio za poziciono svetlo):

 

Lconn.jpg

 

Inace za srednje svetlo (kao i na Stilu) ne pali bilo kakvo upozorenje na boardu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isti problem kod mene. Jel reseno ovo? Na odmoru sam, tako da od unimera ništa. Setio sam se da uključim follow me home. Reko, da nije u prekidaču (ručici)  greška, ali nije, ni tad nije upalio svetlo. Naravno, sijalica, osigurač su u redu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno. Problem je bio u tome da se okačila žica od mase koja je spojena na nosač ležišta sijalice. Verovatno sam je okačio kad sam skidao staru pregorelu sijalicu. Teško se vidi ta žica od mase, ali u svakom slučaju, ništa bez unimera. Jer na plus žici sam imao 12V, s tim da sam minus dotakao na šasiju. Kad sam dotakao ležište sijalice, nisam imao napon uopšte, a tad sam i video da je žica otkacena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zakljucak - u osnovnom alatu u autu treba imati (ako vec ne unimer) bar probnu lampu koja je par desetina dindzi.

Da bar sam mozes da detektujes i sredis neki banalan kvar poput ovog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...