Jump to content
FAS Goran
pavaobg

Fiat 500L - LED sijalice u pozicije (DLR)

Recommended Posts

PAVAOBG...

Brate nije ti dobar link na ebayu za ove pozicione sijalice. Ja kompletno šizim od žućkastih pozicija i kupio bih ove kao tvoje. Izgledaju perfektno. Da li si ti možda morao kupiti više komada pa imaš za prodaju?

U svakom slučaju pozdrav iz Valjeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link sa ebay-a je za antenu, ako na taj misliš, a za sijalice ima ne rethodnim stranama. http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=W21%2F5W-XENON-T20-Natural&catId=&initiative_id=SB_20140513094801&isPremium=y

 

Kupio sam paket od 10 komada tako da ima neka višak, međutim nisam rad da ih prodajem.

Juče vidim da mi izbacio grešku da je jedna crkla. Izađem iz kola i imam šta da vidim. Sijalica ispala iz ležišta i tumba se po faru. Jedva sam je izvadio nekom jako dugom hiruškom pincetom. Uglavnom nije bilo do mene. Sijalica je kilavo napravljena i ne stoji dovoljno čvrsto. Morao sam da je zamenim drugom.

Kako nekom da uzmem pare, a ispostavi se nešto slično.

 

Žorž će da mi otme dva komada. Ajde sačekaj da njemu dam i da obojca vidimo da rade kako treba pa mogu da ti pošaljem dve ili nađi još nekog pa naručite 10 kom i podelite. Bićete mirni neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da ce duze raditi od onih dve koje sam ja imao, Mickey se ne zali i dalje a proslo je vec mesec dana sigurno tako da su mozda izdrzljivije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta se prodaje i ovde i preko... Problemi sa crkavanjem, treptanjem, otpadanjem SMD... Cak i na ovim najprostijim ubodnim T10 ili W5W...

Da vam ne off-ujem mnogo, uzeo sam par W5W sa 3 SMD, 4300K za zadnju tablicu u Arrow Softu. Zviznule su posle nepunih mesec dana, odmah jedna za drugom... Cisto da napomenem da prethodno 6 godina nisam pipnuo te sijalice, na autu su bile obicne Osram sa vlaknom, koje su dosle sa autom.

Odem u Arrow i reklamiram, ljudi uredno i bez problema prihvate reklamaciju. Nisam hteo da ciganisem i uzmem nazad 500 kinti, vec uzmem drugu seriju istih sijalica za koju su mi rekli da je tek stigla i da se bolje pokazala.

I evo bez problema rade mesecima... Tako da vidim da sa njima nema nekog pravila, ali generalno se ljudi zale na kvalitet LED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LED je uvek lutrija. Zato sam i odustao od jurenja T20 u LED varijanti. Suviše problema je u toj sijalici - dva vlakna (režima rada kod LED) i canbus, kao i mogućnost pregrevanja, a cena im uopšte nije naivna.

Zato sam i uzeo obične T20 sijalice koje daju belu svetlost. Kvalitet im nije vrhunski čim je jedna uspela da ispadne iz ležišta i upadne u far, al su jeftine i imam ih dovoljno za neki period. Ako krenu da crkavaju ko blesave vratiću se na klasične i dići ruke.

 

@ Valjevac Ma nema na čemu. Samo malo sačekaj da ih Žorž i ja istestiramo i ako budu valjale šaljem ti dva kom.

 

Ta sijalica koja  je ispala iz ležišta je ispravna i može da se namesti da stoji kako treba, al je meni bilo lakše da stavim sledeću i rešim problem, naročito jer se ubadanje vrši na slepo sa obe ruke u košu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pavaobg

Da nisi slucajno proveravao u Arrow Softu imaju li sta od T20 u ponudi u LED varijanti?

Drze svasta, a generalno su korektni u slucaju reklamacija.

Ove W5W koje sam ti gore pominjao su takodje Canbus, sa hladnjakom. Jbm li ga, ova serija za sada sljaka, mozda i vi nabodete odgovarajuce T20 kod njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam i nisu imali canbus. Za necambus nisam siguran.

Bukvalno niko kod nas nije imao canbus T20. Moralo je da se naručuje sa Alija.

Kad kreneš da ih juriš onda vidiš da su plastične jeftine, ali da su sijalice sa alu telom koje bi trebalo da su canbus 2 i koje bi morale da ne prijavljuju grešku preskupe za nepoznat kvalitet.

 

Da ih ima ovde i da mogu da se reklamiraju bilo bi lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu loši farovi. Ja ću pred more da stavim neke pojačane sijalice. Samo da odlučim koje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budete pisali iskustva, dopisite se u odgovarajucu temu ;) : http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36971-nove-sijalice-iskustva-saveti/

Ja sam odustao od leda jer me nerviraju ova svetla na auto, bas su kratka.

Inace, cesto po servisima u stelovanju znaju da debelo okrate snop, korisna tema: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-%C5%A1telovanje-farova/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da znam sve, ali znam svasta ;) . Cisto da pripomognem u izboru sijalica, stelovanju farova, ako zatreba, a slucajno niste videli teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne zezam. Uopšte mi nije jasno kako držite sve teme u glavi.

Pomogao jesi. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se kvaliteta tiče, dok ne vidim Osram, Philips ili nekog sl. proizvođača da radi LED serijski neću ni uzimati, mada i oni su katastrofa kod nas... Jednostavno ne može se naći kvalitetna sijalica...

Alcatel one touch 6040X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne zezam. Uopšte mi nije jasno kako držite sve teme u glavi.

Pomogao jesi. :cheers:

Tu sam od osnivanja foruma, tako da to ide sa stazom ;) .

A sto uvek potenciram - tu smo da se druzimo i pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sijalice u glavnom faru sam zamenio odmah. 

uzeo H7 PHILIPS X-TREME VISION za dugo i H7 COBALT II za oboreno svetlo.

Dobro mi svetli, mada i ne znam kako svetle fabricki. Imam i od 100W ali mi preporucili da ne stavaljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi savet, da ne bude "tata spalio Djenku"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako čemo da zalijemo. Bitno da rade. Za sada su se pokazale kvalitetno.

Ljudi dogovorite se i podelite pakovanje od 10 komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...