Jump to content
FAS Goran
pavaobg

Fiat 500L - LED sijalice u pozicije (DLR)

Recommended Posts

Pokušavam da nađem LED sijalice za DLR/pozicije. U pitanju je T20 W21/5W sijalica, mislim da bi morala da bude canbus.

Tragajući po netu naletim da iste sijalice koriste Insignija, Astra J i Corsa D, međutim nađem podatak da njihova sijalica ima tri moda rada - DLR, pozicija i "dimming" mod uz oboreno svetlo. Namenske LED za Opela su jezivo skupe.

 

Prvo pitanje je da li i kod nas postoje tri moda rada ili samo dva - upaljen DLR ili upaljena pozicija bilo samostalno ili sa oborenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Ja na mom Fiatu 5OO isto imam na dnevnim svetlima  T20 W21/5W sijalice...

Pronasao sam Canbus LED varijantu (mislim da je par bio 15 E), kao ne prijavljuju gresku.

Medjutim prijavljivale su gresku, plus posle nekog vremena kuciste same sijalice se izvitoperilo-skoro istopljeno!!!

Izbacio sam ih i vratio klasicne (originalne) sijalice...

Posle nisam mogao da se smaram da trazim nesto drugo.

P.S. Ako nesto nadjes da valja - javljaj :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću naravno, samo me buni ovaj opelov dimming mod. Dosta sam siguran da Fiat to nema, al bih voleo i da mi neko potvrdi. Ne mogu da proveravam na kolima trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam izvršio konsultacije sa drugom koji se dosta razume u LED sijalice.

 

Kaže da su najsigurnije sijalice sa alu kućištem i zbog grejanja ali i jer su one canbus 2, za razliku od ostalih koje su često canbus1.6 koje umeju da pokazuju grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam za Opel, al kod Fikusa originalna sijalica ima dva vlakna- jace je na dnevnom svetlu, a kada se ukljuce kratka svetla - onda svetli samo slabije vlakno!

 

Dok kod ovih LED varijanti koje sam ja imao, kada palim kratka svetla, LED potpuno iskljuci...

 

Ah da, al te Canbus sa alu kucistem nisam uspeo da pronadjem:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod L-a je ista priča sa dva vlakna. Jače kao DLR, slabije kao pozicija.

Ima tih canbus sa alu telom na aliexpresu u ebay-u. Pitanje je samo koje su kvalitetne.

 

Nego da li je neko primetio da postoji dimming efekat na pozicijama - da se polako gase - kao svetla u kabini. Ja nisam primetio, mada ne gledam često auto iz te perspektive.

Ako to postoji onda ozbiljno komplikue stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav dimming, ili svetle ili ne.

Ja od prvog dana sam trazio da zamenim te glupe sijalice, dobio sam neke xenon look i nisu prijavljivale nikakve greske ali su mi izdrzale 4 dana.

ove na ebayu sto nadjes u LED varijanti dobro se raspitaj koje sijalice svetle na 5w a koje na 21w , ja sam dobio odgovor na 2 pitanja i ni jedan nije imao pojma tj mozda svetle sve uvek  :thumbdown:

 

edit:

a gde nadje te sa metalni kucistem? ebay samo plastika


ja sam ovakve gledao ali jos se raspitujem

http://www.ebay.com/itm/2x-27-LED-7443-W21-5W-Bulbs-White-Fog-Reverse-DRL-Light-Lamp-CANBUS-ERROR-FREE-/251481212187?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3a8d72c51b&vxp=mtr


i ne znam koje svetle za DRL a koje za poziciju

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, metalno ovo gde je sijalica, dobre su ove, i jos vidim da su COB sto je dosta jako, jesi li narucivao pre preko njih? ako se opredelis javi pa mozda se udruzimo i slicno


i da li si pitao sta svetli kao DRL a sta kao pozicija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ništa pitao. Zbunili me opelovci s tim njihovim prokletim dimmingom i sijalicama od 50€ komad.

 

Aj pogledaću još malo. Ovaj konkretan prodavac nema ni jedan komentar korisnika. Vredelo bi naći nekog sa pozitivnim kritikama. Možemo zajedno da naručimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prelomio i odlucio da porucim ove http://my.aliexpress.com/wishlist/wish_list_product_list.htm.

Nisu LED ali kao xenon look...videcemo. Ali izgledaju kao fabricke samo svetle belo!! (navodno).

Nego treba iscekati 35-40 dana:-(

Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da , gde god otkucam drl w21/5w izbacuje vauxal/insignia.....fit ali to je to i za nas, samo videti sta svetli od tih lampica na 21w a sta na 5w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proba cim stignu... Nego pre njih cu izgleda promeniti auto :thumbup:

Ali u tom slucaju im je proba na novom pa da vidimo utiske!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-) imas li bez registracije, samo link do produkta


tj ti si stavio neku wish listu pa zato nece da nam pokaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i ja naručim jedan par ovih običnih, mada se bojim da će svetlo biti suviše plavičasto i da će se videti plava sijalica u faru.

U suštini mi nije bitno ba budu LED nego samo da svetle bel kao ostale sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa takve sam ja uzeo!!!!

Nece biti plave, prelepa je boja,  samo se nadam da ce vam izdrzati duze nego meni  :thumbdown:  ja platio oko 1100din sa ebaya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka fala... cekam prvo kako ce kod tebe da sija :nuke: , pa bih u drugoj turi ako se pokažu dobro... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci crkavaju k'o lude a?

ajde stize ih 10 kom. u pakovanju pa ce valjda neki par i da potraje :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mozda te nece, pa cekamo info, ima mnogo njih koji prave, mozda su te dobre.....nadamo se

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stigle konacno "cool white" za dnevno svetlo....i mogu reci da sam bas zadovoljan kako izgledaju!!!! :laughing:

bas svetle izrazito belo. ne prijavljuju gresku, imaju diming funkciju kada se ukljuce oborena svetla...

sve u svemu bas zadovoljan!!!! :thumbup:    ....samo jos da budu dugotrajne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...