Jump to content
FAS Goran
tratra

500L 1.4 nacionale - Poslednji mohikanac?

Recommended Posts

Aiiiiii, ala ste se raspisali. Hvala svima na komentarima.

 

Oko mrdanja ručice u leru: nije da ja to konstano radim, ali jednostavno desi se situacija da zaboravim da li sam izbacio iz brzine ili nisam (znate, kao ono kada izlazite iz stana, mahinalno zaključate vrata, ali se onda vratite sa pola stepenice, jer niste sigurni da li ste zaključali). I kako onda proveriti? Vizuelno ne bih bio 100% siguran ni kod Lade posle 12god., a kamo li kod novog auta. Osim toga ja kola vozim jednom nedeljno u vr' glave, koliko će mi vremena trebati da pogledom na menjač znam u kojoj je brzini (ne računam rikverc)? Čakl i da znam nekako sam sigurniji kad ga ipak malo prošetam. Al dobro to sad nije bitno, jer k'o što rekoh, ne dešava se to često.

 

E sad, što se Lade tiče (iako nije ona tema) evo i večeras sam je vozio i...... Meni je njen menjač jednostvano... pa glupo bi bilo reći savršen, ali za sada mi je pojam preciznosti. (Znam , znam, sad se mnogi kidaju od smeha.) To je naravno samo moj lični utisak, ne ulazim uopšte u kvalitet automobila, ali meni se baš sviđa kako radi menjač na ovoj mojoj Ladi.   :wub:

 

Al dobro, nemam ja neke bitne zamerke na ovaj menjač na 500L-u, osim te 6. brzine. Mislim da tu ipak nešto nije kako treba, pa bolje da to proverim odmah. 

Edited by tratra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspram kratkog ladinog menjaca, kod kojeg vizualno zaista ne mozes videti u kojoj je brzini (ja sam 10-tak godina vozio ladu kao drugi auto, pa nisam znao pogledom da ocenim u kojoj je brzini), lako ces se nauciti da po polozaju Fiat-ovog menjaca vidis u kojoj je brzini... mozda je najlakse oceniti samo da spustis ruku na njega... neces morati ni da ga pogledas, razmak je maltene 10 cm izmedju prednjih i zadnjih brzina (3. i 4.).

A za 6. brzinu, ja bih ipak otisao do servisa da pitam i za njihovo misljenje da li je to u redu, ili mozda najbolje da se nadjes sa nekim od iskusnijih vlasnika 500L, pa da ti i on kaze svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo navika za ubacivanje u 6 tu. Moja zena nije mogla prvih 3 meseca da ubaci sa istim problemom, sada salta bez problema

I ja sam ubeđen da je u tome problem  :thumbsup:

Nagledao sam se i "problema" sa ubacivanjem u petu  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

lako ces se nauciti da po polozaju Fiat-ovog menjaca vidis u kojoj je brzini... mozda je najlakse oceniti samo da spustis ruku na njega... 

Pretvori se ova tema u priču o upotrebi menjača.  :)

Da rezimiramo.

Dakle nije meni ovaj menjač uopšte loš, naprotiv (osim tog "problema" sa 6. brzinom) i znam da će mi trebati malo vremena da se naviknem pa da već po stavljanju ruke na polugu odmah znam u kojoj je brzini (kao što znam na Ladi).

Hvala svima na savetima po tom pitanju!

 

... ili mozda najbolje da se nadjes sa nekim od iskusnijih vlasnika 500L, pa da ti i on kaze svoje misljenje.

 

ne vidim odakle si pa ako si u BG slobodno mozemo da probamo....  ;)

Hvala na ponudi! Za sad ide servis, pa ako oni kažu da je to normlano onda ću da uporedim sa nekim.

A ovaj durgi deo se sada vidi. ;)

 

 

samo navika za ubacivanje u 6 tu. Moja zena nije mogla prvih 3 meseca da ubaci sa istim problemom, sada salta bez problema

I ja sam ubeđen da je u tome problem  :thumbsup:

Sasvim moguće da je i to u pitanju.

Ipak, za sad, moj utisak je da će se ti delovi, za koje ja imam osećaj da zapinju jedan za drugi, tokom vrema međusobno toliko pohabati da će prebacivanje u 6. biti sve lakše i lakše. Ali ja sam kupio nova kola da bi na njima sve funkcionisalo kako treba od početka, a ne da čekam da se nešto pohaba.

Ljudi su reklamirali kola zbog pojave tačkica na plastikama oko farova i zbog zveckanja u petim vratima ( ;) ), pa računam valjda mogu i ja zbog menjača.

Edited by tratra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako. Dok sam vozio do servisa šaltao sam i šatlao i šaltao. I....

 

Izgleda da se razradilo ili sam mu našao caku. Još uvek ne ide to sasvim glatko, moram da gađam i razmišljam da li će ući ili ne, i ponekad pogodim "stativu" što reče Madra, ali je daleko bolje nego što mi je do juče izgledalo.

Pretpostavljam da će se to dalje ipak još malo razraditi. Tako da u servis nisam ni išao.

Videćemo kako ćemo se dalje ponašati. I menjač i ja. (I žena.)

 

Još jednom hvala svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam išao u servis.

 

Sajle nisu bile dobro naštelovane. Ovo je sad druga pesma. Nema više "stativa". Sad i ja mogu sa dva prsta da ubacim u 6-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa to je druga prica, znaci da si stvarno imao problem. Izgleda da Kubura nije dohvatio tvog na ispitivanje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da je problem bio banalan i lako rešen, biće samo još lakše kada se i razradi menjač, sada uživaj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znate da mi je pao kamen sa srca. Baš sam se bio smorio, reko nemoguće da to mora tako da radi.

 

I što se mene tiče ne mora tu ništa više da se razrađuje, ovo je med i mleko.

 

A Kubura i njegove kolege... sad ću da pošaljem Fiatu jedan dopis :close: , pa nek oni vide ko iz kontrole nije odradio svoj posao kako treba. :rtfm:  :popo:

:whistle:

 

Zezam se naravno, svaka čast Kuburi. :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da je Kubura dohvatio ne bi to proslo nikako,neznost mi nije jaca strana  :laughing: 
Mi radimo uzorkovanje,ne sve automobile,tako da eto,desava se da ponesto promakne ovima sto voze "brzi test" ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redesign by nn:

ratkapne.jpg

 

Are those metal cups supposed to go on all 4 wheels?
cep.jpg

Are they same for the front and rear wheels?
Where can i get them?

Edited by tratra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...