Jump to content
FAS Goran
Mateo

Benzinska kosilica - preporuka?

Recommended Posts

Uzeo pre par godina trimer, nekog kineza, straus 3.5 hp kineskih, lik iz Subotice na KP 100e.

Radi za sve novce.

Šta je bitno, redovno podmazivati glavu trimera, kardan, nakon pola sata rada napraviti pauzu za piće.

Kosi se nekih 50-60 ari, i radi često i sa testerom umesto kanapa, to je tek veselje, nema više sikirice, sa dobrom tehnikom preseca obim i do 5cm drvo.

Kad pukne, novu mozda jaču od nazivno 5hp kineskih .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, The Punisher said:

:blink:

ovako isto samo što je straus, isto za tanje gas do daske i pustis gas pred secenje, obrtni moment testere je velik i teško se zaustavlja

 

 

ali ovo ne bih preporučio nikome od 3:18 , prvo zbog bezbednosti, drugo ako drvo uhvati nož ode trimer, motorna testera je za ove dimenzije, a opet vrlo opasna za seckanje tankih prečnika.

 

Edited by bit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je u redu, ja sam zamišljao da se bonsek vrti :huh:

Iako je ovo dosta opasno sa drugog klipa.

Ovi iz gradskog zelenila mislim da koriste žicu umesto kanapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno je i to, teleskop, za orezivanje voća

 

Ne koristi niko žicu, to ni bilo izuzetno opasno, i za onog što kosi, prolaznike, vozila, samo deblju strunu, što je trimer jači, kalem je veći i ima mogućnost postavljanja deblje strune.

Ja koristim u poslednje , ili četvrtastu ili zvezdastu strunu, poprečni presek, izdržljivija je i lakše seče deblji korov, oštre ivice, mislim da je 4mm..

Takođe bez donjeg štitnika, jer njegov nož najviše seče strunu, i gomila travu, melje, a i može malo veći prečnik da se kosi bez zaštitnika, povučem ga samo par cm gore.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesme sam da izlazi, samo na udar, ako izlazi sam, zategnuti jače, ne prska, samo podigneš par cm.

Kad je štitnik, tamo gde treba da bude, penzionerski , kosi fino s desna na levo, ali s leva na desno uzas.

Kad krenem u tih 50-60 ari i obučem se prikladno .

 

Obavezvno zaštitne naočare + kapa, ili mrežasti štitnik, radna duboka obuća.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam 60ak ari... Uglavnom papuce, majca :D naocare vec nosim... Probao mrezicu ali ne vidim kroz nju nista..
Tu trava bude vec velika posteno pa koristim trokraki noz, stitnik skinem skroz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta bih ja sa tim, tamo gde kosim, fruška gora, krtice znaju izbaciti zemlje kao gajbu piva, i to ne jednu, samo fali da mi se to zaglavi...kao neki dan auto do kartera :) ...desni upao u krtičnjak, pa levi ukopao i ni makac, zemlja kao puding...samo traktor spašava.3858a219f3f6ddf0d702ec705de1f9bc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mansory tjunirao i kosilicu

 

mansory kosilica03.jpg

 

Mansory je poznat po svojim tjuniranim verzijama nekih od najskupljih automobila sveta, ali u svojoj ponudi ima i drugačijih ''proizvoda''. Osim na automobilima, Mansory logotip se sada našao i na kosilici. Radi se o specijalnoj kosilici čiji dizajn je inspirisan jednim od najpoznatijih modela patika, a to su Air Jordan XI.

 

mansory kosilica02.jpg

 

Kosilica je dizajnirana u saradnji s kompanijom BSTN, premium proizvođačem sportske opreme iz Nemačke. Kosilica je nazvana Mansory X BSTN XI a ima ručno napravljene panele od ugljeničnih vlakana, metalni prednji branik, dva svelta s obe strane rešetke hladnjaka i ventilacijski otvor iznad nje. Na gumama je BSTN oznaka, a na panelima i sportskom sedištu se nalazi poznati Air Jordan logo.

 

mansory kosilica01.jpg

 

Kosilica nije na prodaju, nego ju je verovatno naručio jedan od Mansoryjevih klijenata. Ipak, oni s dovoljno novca verovatno ne bi bili odbijeni kada bi kontaktirali tjunersku kuću i zatražili nešto slično za sebe.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka za polovnu benzinsku kosilicu? Obavezno samohodna, poželjno i sa elektrostarterom. Površina za košenje je 9 ari.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može mišljenje pametnijih i upućenijih od mene...

 

Kao što gore napisah, površina za košenje je nekih 9 ari.

Da li kupiti polovnu sa npr. Briggs & Stratton 500 motorom od 158 ccm ili npr. novu Einhell sa slabijim motorom?

 

https://www.prodavnicaalata.rs/proizvodi/samohodna-benzinska-kosacica-einhell-gc-pm-40-1-12kw/

 

Što se kućišta tiče, metalno ili plastično?

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novu naravno, sada su cene kosilica tolike da se ne isplati uzimati polovnu i rizikovati koliko će da radi. Bolje su sa metalnim kućištem,meni je i aluminijumsko kućište 5mm uspeo kamen da probije pa sam je vario...

Menjati joj ulje svake sezone i nema greške.

Dobri su ti ohv motori bar po mom mišljenju default_).gif

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio MTD benzinsku kosilicu, sa korpom pre 6 godina, ako sam je platio 130e, nova, preko kupujemprodajem, Kosio sam s njom 1200m2  prve 3 godinepa sam sad smanjio na nekih 700m2. Mislio sam da ce mi trajati 2-3 godine i opet kupuj ali corak, evo radi šestu ili sedmu godinu kao singerica А јоš kosim i neke nagibe, kanale. Na kraju svake sezone promenim ulje, naoštrim nož i peglaj

 

evo ova, MTD 42

 

http://mowers-lawn.ru/language/croatian/index1808.html

 

 

 

139195966059704.jpg

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda samohodna sa aluminujmskim kućištem.  Može da se nađe u dobrom stanju za 20+e. Nepotrgiva je ako se iole održava. 

Mada iskreno za 10ari može bilo kakva. Kod polovnih obrati pažnju na koroziju kućišta. Motor ga obično nadživi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.

Mi na placu imamo kosilicu vec 13 godina i mislim da ce ova biti poslednja, posto kuciste nije bas u najboljem stanju. (Deo kod tockova)
Pre 2 godine smo ga krpili i bilo je koliko traje da traje.
Sto se motora tice, mislim da nije moglo bolje.

Nikakvih problema nismo imali, a i nismo ga bas odrzavali po ps-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, totti said:

Kupuj bez razmišljanja. Proveri je i rešio si problem na najmanji mogući način. Cena je extra povoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodata... ali meni

190 kubika i 5.5 ks, kosi i vuče kao blesava. Presudio je motor koji važi za veoma dobar, a uz to ima dobru servisnu mrežu i veoma povoljne rezervne delova za razliku od Honde (koja možda nikad ni ne bi pravila problem, al' jbg)Screenshot_20210425-223636_KupujemProdajem.jpgScreenshot_20210425-223702_KupujemProdajem.jpgScreenshot_20210425-223758_KupujemProdajem.jpg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...