Jump to content
FAS Goran
Mateo

Benzinska kosilica - preporuka?

Recommended Posts

Hocu da kupim polovnu benzinsku kosilicu pa ako moze neko da mi kaze ko se razume koji prozivodjaci su za preporuku ...ja znam samo za viliager i sthil ali na njih nisam jos naleteo na oglasima...ima neke SABO  OKAY i Ranchero

 

Hvala

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima te samohodna ili ona koju guras, dvotaktna ili cetvorotaktna?
Dvotaktne imaju vecu snagu i vecu potrosnju od cetvorotaktnih iste kubikaze. Samohodne znaju da imaju problem sa prenosom i to je, bar po mom i iskustvu nekolicine ljudi koje poznajem a koriste ih, najcesci problem kod njih.
Kod cetvorotaktnih imas i ogranicenje nagiba na kom mozes da ih koristis kako ne bi ostale bez podmazivanja, kod dvotaktnih taj problem nemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam OKAY i prva je liga. Moja je sa Tecumseh 4 konja 4-takt motorom i radi godinama bez greske. Nikakvi nagibi joj ne smetaju. Sam ram je izuzetno cvrst i kvalitetan, tockici takodje. Placena 100CHF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam OKAY i prva je liga. Moja je sa Tecumseh 4 konja 4-takt motorom i radi godinama bez greske. Nikakvi nagibi joj ne smetaju. Sam ram je izuzetno cvrst i kvalitetan, tockici takodje. Placena 100CHF.

Zavisi odakle povlaci ulje iz kartera. Moze da radi pod vecim uglom ako povlaci sa sredine, nego ako povlaci sa prednjeg kraja jer u tom slucaju moze doci do prestanka podmazivanja na vecoj uzbrdici. Ne kazm da mogu da rade samo po ravnom, ali mnogi imaju dvoriste pod vecim nagibom (imam ga i ja) i tu dolazi do izrazaja taj problem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 4 kosilice :)

2 su na struju i njih cu preskociti, jedna je ogromna benzinska, ima neki motor sa neke freze i moras da trcis za njom :)

Ona koja bi tebi odgovarala ke einhel royal 46s

Lepo kosi, pise da nije za velike travnjake ali mi kosimo 16-17 ari svakih 15dana i tako 4-5godine i radi samo tako. Menjali smo polugu gasa i onu deklu za paljenje gde namotava kanap. Naravno i ulje. Razbija kako kosi, tj nismo se nadali da ce izdrzati ovu torturu. Desavalo se da kosi po 2-3sata na +35° i vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama...ali ujak je bez mog znanja dao avans neki za ovu kosilicu 

http://www.villager.rs/srb/proizvod/142954/Motorna-kosacica-VS-51-T

 

Taj Vilager znam da je poznat e sad dal je dobar ne zmam to bi mogao neko od vas da mi potvrdi ,inace radi se o novoj i kosta 19 hiljada...

 

gledao sam specifikaciju i u principu je ok ima 51cm precnik kosenja dok su vecina 46 cm i lagana je sto je vazno jer mi je teren tamo dosta brdovit...samo mi je zao sto nema sakupljac trave na sebi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su to Kineski motori ali su se pokazali relativno solidno.

Za te pare nema mnogo biranja sto se motora tice.

Ti kineski motori su se tek pre par godina poceli masovnije pojavljivati kod nas tako da se o nekoj trajnosti nema jos dovoljno podataka.

O Hondinim motorima ne treba trositi reci jednostavno su nepotrgivi, 20 godina teske eksplatacije nista mu ne mogu dok je kuciste i ostali delovi osim samog motora mnogo puta popravljanoi krpano dok se sve osim motora nije rashodovalo.

Briggs&Startttons su takodjer odlicne! Prodao sam je dok se je zbog stanja kucista jos mogla nekome prodati ali motor je za 10!

Zadnjih 10 godina imam Tecumseh kosilicu i motor je kao prvog dana jedino sto sam morao skratiti crevo od rezervoara za gorivo jer je popustilo. Na kraju sezone bi valjala zastita od dole mada je prasina redovno smirgla i tanji od dole na udarnim mestima.

Na pocetku svake sezone promeniti ulje ako se setis a ako ne nije strasno a posle svakog kosenja nije lose oprati je jer ako se trava polepi ispod toga brzo hrdja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se ubacim ovde da ne otvaram novu temu, kupujem uskoro motorni trimer pa me interesuje ima li neko preporuku koja marka na šta obratiti pažnju itd . Svaka informacija je dobrodošla, hvala unapred kolege!

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice trimera, imam priliku da radim sa villagerom 0.9 i 1.9(uzet prosle nedelje) i stilom 0.9. Villager 0.9 ima 8 godina i koristi ga ko stigne, kosi se sve sto se moze i za sve ove goidine osim sajle gasa i jos nekih gluposti (ne secam se tacno sta) radi bey ikakvih problema. Villager 1.9 je dosao pre par dana, jos nisam radio sa njim, ali surak koji je radio kaze da je babaroga. Still je u vlasnistvu nekih 12 godina, i za svo vreme je pokosio Boga oca koje cega, i jos uvek radi bezprekorno (imao je i on problem sa sajlom gasa i jos nekim glupostima). Razlika izmedju 2 mala trimera od 0.9 je sto se Stil vrti na vecem broju obrtaja pa imas osecaj da ima mnogo vise snage od tih 0.9ks u odnosu na villager. Oba vrse posao, samo sto still kosta nekih 2 puta vise od villagera, pa ako ti ne treba za neki profesionalni rad, onda je villager sasvim pristojan izbor. Takodje za Villager je generalni zastupnik Agromarket iz Kg-a i to je ekstra stvar sto se tice garancije i odrzavanja. Takodje na Maloj Vagi gde je nekada bila Raiffeisen baanka imas prodavnicu Agromarketa gde se moze uzeti ceo njihov program mnogo jeftinije 10-40% nego u ostalim radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.9 viladzer mi je prva opcija za kupovinu jer sam gledao uživo kako radi i mašina je pravi zvrk, meni bi služila za kosenje placa u selu i povremeno za sređivanje vocnjaka. Hvala za informacije Dule. : ) Inače agromarket je vlasnik villager brenda, samo se sva proizvodnja nalazi u kini.

E da, da ti nije rekao surak koliko je koštao taj 1.9? Je l motor jtd ili mjet ? : )

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve zavisi od veličine površine za košenje

 

ja imam MTD 42, četerotaktna. Ima i kesu za sakupljanje trave, dobra je do 1-1.5 ara

kupljenja nova preko kupujemprodajem, 120e prošle godine

radi kao singerica a svakih 15 dana je u pokretu

 

Polovne sam preskočio jer su to mali motori, ko zna šta su "glodali" kod prethodnih vlasnika i pitanje vremena je kad će da crknu a mala je razlika izmedju njih i novih

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djole kg

 

Ja sam ga kupio i kostao je nesto oko 21000 i jos malo preko toga, a koliko da me ubijes ne mogu da se setim. U svakom slucaju je bio jeftiniji 2-3000 u ovoj radnji na Maloj Vagi nego u ostalim prodavnicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, mi smo uzeli novi model. Imas i one stare narandzaste sa onom odvratnom plastikom oko motora i oni su negde oko17-19000 ne znam tacno. Surak je pokosio silnu travu i vrzinu prosle nedelje (triner se nije gasio, radio je non stop) i prezadovoljan je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

MTD kosacice su takodje dobre.

potvrdjeno u praksi, kolega. Servisi na pocetku sezone i radi kao sat. 

Imam 4 kosilice :)

2 su na struju i njih cu preskociti, jedna je ogromna benzinska, ima neki motor sa neke freze i moras da trcis za njom :)

Ona koja bi tebi odgovarala ke einhel royal 46s

Lepo kosi, pise da nije za velike travnjake ali mi kosimo 16-17 ari svakih 15dana i tako 4-5godine i radi samo tako. Menjali smo polugu gasa i onu deklu za paljenje gde namotava kanap. Naravno i ulje. Razbija kako kosi, tj nismo se nadali da ce izdrzati ovu torturu. Desavalo se da kosi po 2-3sata na +35° i vise

E, ovo je pesmica za tebe: http://youtu.be/sdp0Q514U7k

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dusan upravo taj stari narandzasti model sam gledao kako radi, sto se mene tice moze da bude i ljubicasta plastika, nisam neki esteta, bitno da se  trimer dobro pokazao u radu i da sam cuo misljenje iz prve ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu povrsinu ti je ipak bolje da kupis motornu. Skines lepo onu korpu (skupljac) i samo picis, a za elektricnu moras da obezbedis metre i metre kabla i plus da vodis racuna da se ne umrsis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koju elektricnu od 1000w, marka je nebitna, sve je to isto danas, made in prc, nije to velika povrsina.

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...