Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Zdravstveni problemi i eventualna rešenja

Recommended Posts

Ako budeš imao bilo kakve pojačane tegobe, obavezno idi kod lekara i kukaj što više... imaju oni i termine za hitne slučajeve ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno da imaju,ali naleteh kod doktorke,a ona gomilu nekih operacija ima...

Naravno,ako bude nesto sto ne bi trebalo,ici cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onako,srednjih godina,malo smo se sprdali dok smo bili sami,onda udjose neke sestre i nista,mute...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,evo mene posle duzeg vremena.

Imao sam zakazanu operaciju za 9 Jun koja je odlozena zbog visokog secera po njima. Jednostavno traze pare,a ja pare nisam hteo da dam i hteo sam da vidim moze li se nesto zavrsiti bez veze. I eto mene,zavrsih sve.

U sredu 25 juna sam se javio na prijem u Dr.Misovica. Proceduura ko procedura,primili su me i smestili u krevet i rekli da se pripremim za bricu. Sto sam i ucinio. Kada je i to gotovo,vratio sam se u krevet i zaspao od dosade. U neko doba ulazi zena,kaze Aleksandre,ajde. Meni pocinju noge da se tresu ali nema nazad.

Stavili me na neki krevet,merili mi pritisak i puls. Ja lezim i cekam sta ce da se desi. Dolazi anesteziolog koji mi nudi 2 opcije,da spavam ili da blejim u plafon,na sta sam ja rekao da ako vec imam mogucnost da biram,da bih da spavam. Kaze ona,nema problema. Dobih inekciju i jedino sto se secam sledece je kad su me probudili. Sve je bilo gotovo.

Otpustili su me odma sutradan i od tada lezim kuci. Totalno ne funkcionalan,jer sam ne mogu nista,bar ne jos uvek. Lezim na ledjuma,a ledja ubise,tako da ne spavam vec danima. Ponekad se pokajem sto sam se operisao uopste,ali znam da sam uradio veliku stvar,samo da prodju bolovi.

Toliko od mene,sad samo cutanje i trpljenje bolova,jer boli mnogo.

Nadam se da sem nekom pomogao mokim iskustvom,jer ako neko ima slican problem,neka ide da resi sto pre,jer kada je bruh manji,posle operacije je mnogo lakse. Ja sam ima ogroman bruh,stoga je rez jako velik i bolovi su veci.

Sad se kajem zasto nisam ranije otisao,ali eto. Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ćeš ležati, ali postoje dušeci koji lagano masiraju i namenjeni su baš pacijentima koji dugo ili stalno leže nepokretni. Mnogo pomaže leđima, ali i cirkulaciji i svemu drugom da ne dobiješ infekciju ili neke rane od ležanja... Iskreno ne znam koliko to košta, ali možda može negde i da se posudi/iznajmi ako je skupo za kupovinu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla,nisam znao za to,ali definitivno me ledja ubise. Ma da mi je samo da mogu i na stranu da se okrenem,bilo bi mi mnogo lakse,ali ne mobu,bar ne jos uvek.

Jankovicu,evo me,trenutno ziv nisam. Znam da ce proci,ali za sada je jako lose.

Zato sam i rekao,ako neko ima slican problem,ne treba nikako da odlaze intervenciju,jer je posle samo gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale , što pre da se oporaviš.

Jbg gadno je sve što boli, proći će.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam brate,zaista ne znam. Neki ljudi su mi pricali da je to nista,da vec posle 3 dana mozes da setas,da ustajes.ja bogami ne mogu. Svi su mi govorili da je rez eventualno santimetar,kod mene je 10 cm,znaci kad se nisam slogirao kada sam video na previjanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god,rez je do 00 ,ni manje ni vise. Prosto je tako i nema nazad. Sad samo odmaranje i da prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale bitno je da je operacija prošla dobro. Sad odmaraj pa da se vidimo na nekom okupljanju kada prođe. Brzo oporavak ti želim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam ljudi,hvala.

Jeste Igore,sve je proslo u najboljem redu,pricao sam i ja a i sestra moja odmah nakon operacije sa hirurgom,ona je rekla da je sve proslo kako treba,bas sve,samo sto je veliki bruh,stoga jako veliki rez i mozda za nijansu duzi oporavak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da je urađeno kako treba, a dan-dva više nemoj da ti smetaju sada, bitno je da se oporaviš potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudim se zaista da budem miran,ustajem samo kada idem do vc...jedino sto me kolje je kada me natera da se zakasljem,kao da me bodu nozem.

Ali bice bolje,jer gore od ovoga ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako,a veruj mi da sam zeljan pravog sexa,ovo da sada je sve bilo preko one stvari. Bice ,bice to ok.

Jos jedanput,ako neko ima problema,nema cekanja,odma na pregled i na operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudim se zaista da budem miran,ustajem samo kada idem do vc...jedino sto me kolje je kada me natera da se zakasljem,kao da me bodu nozem.

Ali bice bolje,jer gore od ovoga ne moze

 

Probaj da kineš.

Ko ti je kriv kada dižeš debele ciganke.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...