Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Zdravstveni problemi i eventualna rešenja

Recommended Posts

@Sale

 

Nikako ne odlaži operaciju bruha, jer je zenin teca to odugovlacio godinama i kada je na kraju morao da operise, jer nije imalo vise gde, nastale su silne komplikacije, kojih ne bi bilo da je na vreme otisao. Tast je operisao pre 3 godine, i evo ga sada tera i radi isto kao sto je radio i pre operacije, jedino sto moras da se pridrzavas saveta za oporavak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, baš mi je žao zbog problema koje imaš.

Ako ti treba krv ili neka pomoć stojim ti na raspolaganju.

Tj ako bilo kome zatreba krv , a nadam se da nikome neće trebati mogli bi da se na forumu organizujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spada pod rutinske zahvate, mada po meni nista nije rutinsko kad se ide pod noz daleko ga bilo.
Devojkin deda od 80-ak godina je skoro operisao i sve je proslo bez problema. Nije se zalio na bolove posle operacije, za dva dana je otpusten iz bolnice s za cetiri je otisao po penziju :D iako je to strogo zabranjeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam dobri ljudi na savetima i pomoci.
Pa necu,tj.ne mogu vise da odugovlacim jer je pocelo da mi smeta. Tako da cu sledece nedelje da krenem u proceduru,i da resim to. Pa koliko god da traje oporavak,sta da radim.

 

ivan.ik
Nadam se da mi krv nece trebati,ali hvala ti veliko.

 

Dusan
Nadam se da nece biti kopmlikacija,mada ima vec par meseci kako imam problem. Sve danas,sutra i nikako,a sad moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to toliko strašno, mislim svaka operacija po sebi je strašna ali sve se izdrži. Deda je bio pre 2 godine, isto lokalna anestezija, ali to zavisi od samog mesta i veličine bruha. Više treba da se zabrineš oko tog dijabetesa, da probaš da ga vratiš u normalu i batališ insulin. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam,videcemo.

A sto se tice insulina,ne znam moze li da se batali. Meni je keva seceras vec 30 godina,prima insulin vec 20 godina. Bas sam se smorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori je 10 godina skoro, prve 2 godine bio na insulinu pa onda ga skinuli. Malo pazio na ishranu, šetao, i probao neke domaće lekove, ne mogu da se setim koje sve ali pošto je na selu, kupio je koze. Kad je počeo da tamani mleko i sir od koze onda je šećer krenuo da mu se normalizuje, posle toga su ga skinuli sa insulina. Sada ga održava u nekoj granici, jede sve, ali opet pazi. Dosta sam se informisao o tome, verujem da meni ne gine isto dijatebetes (sa obe strane familije ga imaju), a većinom sam čitao zbog njega. Razlikuje se od čoveka do čoveka, ali ima dosta slučajeva gde su ljudi uspeli da se "skinu" sa insulina i ostanu samo na lekovima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bruh operisao sa godinu i po dana. Svojom nemarnošću sam dozvolio da do toga dođe jer sam udario međunožje na gvozdenom štoku ulaznih vrata. Hvala Bogu pa se ne sećam ni operacije niti bilo čega drugog ali znam da sam do 20-e morao da pazim da ne dižem teško i da se ne naprežem preterano. Sad mi je 27 i još uvek gledam da se ne preforsiram kad nešto radim jer je zdravlje ispred svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksej015

Sve znam,ishrana je tu glavni adut,to mi je sve poznato. Vodim racuna,ne pijem gazirane sokove uopste,slatko maksimalno izbegavam,znam da bi trebao i da setam,ali to ne radim a i nemam vremena puno.

 

Axic

I ja bi voleo da mi tako samo preko noci prodje sve ali je trnovit put do zdravlja,na zalost. Na bolovanju sam od ponedeljka i idem po uput za Dr.Misovica,pa cu da vidim kakva je procedura za dalje. Danas sam jedva dan izgurao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što te pre operišu bolje za tebe. Nemoj s tim da se igraš nego traži da ti u najkraćem mogućem roku zakažu operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pocelo je da me boli,to cu im i reci...Da nije pocelo da me boli,ne bi se ja nakanio jos...
Zato sam i odlucio da idem da sredim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,bio sam danas kod lekara i uzeo uput za Dr.Misovica,sutra ujutru idem na pregled. E sad imam pitanje,koliko se dugo ceka na operaciju bruha,kile,kako god? Zna li neko mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,dobro...

Jer danas sam se nesto raspitivao,kazu da moze da se ceka i do mesec dana a i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ne znam koliko je cale cekao al je nesto relativno brzo bilo jer smo poznavali jednu med sestru pa je ona progurala preko reda.al mislim da nebi trebalo vise od mesec dana da cekas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce biti i pre,jer ne znam kako bih izdrzao toliko,jer kao sto sam vece spomenuo,pocelo je da boli i ne funkcionisem najnormalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekose, zavisi od guzve i hitnijih intervrncija, posto to ne mogu da predvide. Moze se desiti da ti zakazu za taj dan pa da iskrsne nesto i da moras da cekas do daljnjeg... i onda ti sutradan samo ulete u sobu i kazu ajde, a ti u cudu :)

Probaj malo da iscackas neku vezu, cisto da bi pre dosao na red..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jurim nesto,pa cu da vidim, idem sutra pa sta mi bog da. Pa ako nadjem nekoga da pogura,jos bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio jutros U Dr.Misovica,pregledala me doktorka hirurg,i zakazala mi operaciju za 9 Jun,ne moze pre,tj.nema termina. A do tada treba da izvadim sve potrebne analize,dala mi je spisak sta sve treba da uradim. Pa polako.

Toliko,ako nekog zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po malo bolucka,muci me sedenje,vise mi prija da stojim ili lezim...Sta da radim,moram da cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...