Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Zdravstveni problemi i eventualna rešenja

Recommended Posts

Drugari,dobro jutro. Evo mene...Pa bolje je dosta,poceo da radim,setam i lutam...

Ne guram do kraja jos,jer imam bolove i dalje,kazu da tako mora

Inace,uvek rado oborim sediste i prepustim posao u sigurne ruke

Bice bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudiiii. Evo nove nevolje da osveze vec pola godine staru temu. Mene pate kolena zestoko. Toliko zestoko da vrlo cesto ne mogu ni da hodam. Tako vec godinu ipo dana, tamo vamo, malo hodam malo ne, uz stepenice idem kao sestar, uzbrdo/nizbrdo ni ne pomisljam, sve u svemu, jedna velika glupost. To doktori zovu hondromalacija patele, ili po naski razmeksanje hrskavice.

 

Ne znam da li je neko od kolega sa foruma imao iskustva sa ovako necim, kako je resio ili bilo kakva korisna informacija je dobro dosla. Dosta vremena je proslo, vec postajem ocajan. Vidim okupljanje kroz 15 dana, ja ne smem ni da se najavim kao covek jer ne znam hocu li taj dan moci da vozim, i tako sam ogranicen za gomilu nekih stvari. Fudbal, trcanje, cesto i hodanje.

 

Bila sta sto znate, bilo kakva informacija ili smernica, hvatam se za slamke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slicno vreme mucim sa tetivama na rukama , pa sam se raspitivao o svemu i svacemu. Rekli su mi da mozda mogu pomoci inekcije maticnih celija iz sopstvene krvi. Izvade ti krv, iz njih izdvoje mat.celije, pa ih ubrizgaju na povredjeno mesto. Jedna tura je oko 200 eura koliko sam cuo, ali mi nisu garantovali uspeh, rekli su mozemo probati. Cini mi se da su rekli da moze pomoci kod obnaljanja hrskavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam bas sinoc sve na tenane, video sam i da se kolega nas namucio sa svojim mukama, izmedju ostalog video sam da si i ti pominjao to sa tetivama.

 

Inace to o cemu pricas, ako se secam dobro, zove se PRP metoda. Uzmu ti malo tvoje krvi, obrade nekako i vrate u bolno mesto, tako jednom ili vise puta i to treba da podstakne organizam da sredi sta je prethodno za**bao. S tim sto su meni nudili za 1200 po kolenu umesto za 200. Ali obzirom da mi je to nudio lekar koji je vec uzeo par stotki za neke boce koje su isto navodno extra i nisu pomogle nista, nisam se usudio da reskiram za vise novca kod nekog u cija sam obecanja vec izgubio poverenje.

 

Ta PRP metoda je sad vec izvikana stvar, citam svasta o tome, neko kaze pomaze mu, neko ne, za sad je i dalje u razmatranju. Ako nisi probao, uzmi Ahilo gel, malo je skuplji, ali za prvu pomoc, ne mozes da verujes koliko pomaze. Dok sam trenirao teniski lakat mi je bio uvek problem, onda sam poceo da mazem lakat, uveze u elasticni zavoj i tako prosao par treninga dok nije proslo. Kad god mi se to ponovi, ja ponovim isti tretman, svaki put radi, ne masi. Naravno, teniski lakat je benigan u odnosnu na to sto tebe zeza, ali je u problemu ista stvar, tetiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu mi je malo bolje. Mislim malo... Al posle 10 meseci od povrede. Lakse mi je bilo kada sam cuo da je normalno da te povrede tetiva znaju da traju i po godinu dana ili cak i vise... Naplasili me doktori da to nije normalno i da je ko zna sta.

Sto kaze u onoj narodnoj - covek pao sa tavana, a kad su mu doveli doktora on prvo pita - da li si ti pa padao sa tavana? Nisi? Onda mi ti ne trebas - dovedite mi onog ko je padao sa tavana da me leci - taj zna kako mi je i sta treba da radim.

Sto se tice cena, jeste da je jedna inekcija 200eura, ali mora vise terapija, tako da opet dodje do 1000 eura- kazu da ima vise uspeha u hrskavicama nego u tetivama.

Da li si probao akumpunkturu? Moja majka je (pre 30 godina) njome izlecila lumbago. Doduse tada su je bockali pravi Kinezi, a ne nekipriuceni domaci dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li cuo mozda za shock wave terapiju. Ja sam to probao za koleno, nije mi pomoglo, ali me je slao prijatelj koga je bolelo rame, njega je zezalo neko meko tkivo, sad da li je tetiva/ligament, ne secam se, ali se secam da od tad vise nema problema. Doktore necu ni da komentarisem, kakva bagra, strasno..

 

Akupunktura mi se uvek provlacila kao ideja al sam je uvek brzo iskljucivao kao opciju, verovatno nepravedno, al vidis mozda neki kinez sa tim iglicama moze nesto da uradi. Bas cu da vidim po netu da li moze da ima ucinka za hondromalaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...