Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

Stilo 1.9jtd. Jeste se to javilo posle posete perionici. Posto je imao ulja oko onog leptira na usisu kad sam ga kupio,rekao sam u perionici da samo malo operu taj deo sto je mastan,sto su oni i uradili. Znam da je fiatova elektronika osetljiva na vlagu zato i nisam hteo da perem ceo motor. Jeste se javilo par puta kad sam dosao iz perionice da nije hteo da se ugasi motor ali je to brzo nestalo. Ponavljam da sam rasturio celu tablu sa osiguracima oprao je nitro razredjivacem i naprskao sa WD 40 bas zbog vlage.

Jedino ako je se okvasio neki ralej ili osigurac oko motora koji nije na kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi mogao da probas sa nekom drugom kutijom osiguraca pa da vidis...Da ne kupujes dzabe tablu ako nije ona.

I ako sredis to obavezno nabavi poklopac akumulatora, jako je korisna stvarcica. Ustvari nabavi sto pre, nece da skodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti da je se nesto okvasilo prilikom pranja jer je od tada pocelo da zeza. Samo ne znam sta je se okvasilo.

Mozak mi pomera,vec tri dana pokusavam da provalim sta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio si gresku sto si koristio WD. Sad ako je jos uvek bilo vlage u kutiji u dodiru sa WD je jos gore. Brljavi pa rastura. Pricam iz licnog iskustva. U buduce koristi Kontakt sprej za takve stvari.

Vidi skini kutiju izduvaj to kompresorom lepo pa ponovi sve sa kontakt sprej.

Skini neki osigurac relej i vidi da l je mastan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E je.i ga. Znam da se WD koristi za odstranjivanje vlage. Kod benzinca kad se nakvase kablovi porska se sa njim i problem resen.

Izgleda da moderna elektronika to ne trpi. Osiguraci jesu masni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto bar smo otkrili uzrok :)

Probaj sa drugom kutijom ako imas mogućnosti, ako ne onda kao što je Buca rekao - skini, izduvaj, obrisi osigurace....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo otkrili uzrok.Otvarao ponovo kutiju sa osiguracima,ocistio i isprskao sprejom za kontakte i kutiju i one konektore ispod nje.

I opet nista.  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  Izludjuje me. Kad bih bio siguran da je do table,da je skinem,bacim u sanac,stavim drugu i miran sam.

Ovako me samo zbunjuje i nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je akumulator dobar i sve ostalo od struje radi kako treba, racunaj da ti je tabla na izdisaju i da ce jednog dana potpuno otkazati, imao sam isti problem i na kraju je resen kupovinom polovne table

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator je Topla 55Ah.Znam da ne treba takav akumulator za njega ali ovaj klipan sto je pre mene vozio kupio nov akumulator u martu. Razmisljam se da kupim neki bolji i jaci.

Sa ovim pali bez problema ali nije taj akumulator za ovakav tip vozila. 

 

DjoleKG,da li se i tebi desavalo da kada ne radi tabla onda ne radi ni pozadinsko osvetljenje komandi klime i tastera za bord,maglenke i podesavanje visine farova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DjoleKG,da li se i tebi desavalo da kada ne radi tabla onda ne radi ni pozadinsko osvetljenje komandi klime i tastera za bord,maglenke i podesavanje visine farova?

Ja baš zbog ovoga mislim da nije problem u tabli. Nema ona veze sa osvetljenjem klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i ja mislim.Ali nisam siguran kako su Zabari vezali instalaciju.

Ja sam mehanicar,u gvojze i senzore na motoru se razumem,sve sto je u kabini je van mog domena.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi mogao od nekog da uzmes drugu tablu na par dana pa da vidis. Ili drugu kutiju osiguraca. Onad bi znao na cemu si, da ne kupujes dzabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se cuo sa jednim kolegom koji zna malo vise od mene sto se elektronike tice.

Rekao mi je da se ispod volana nalazi neki modul kroz koji prolaze zice za bord i pozadinsko osvetljenje.

Zna li neko gde se tacno nalazi i kako izgleda da proverim da nije neki los kontakt kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nije desavalo to sa ekranom klime i pozadinskim osvetlenjem, iskljucivo je tabla bila problem da se razumemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20150829_191116.jpg

 

E ovako,novi momenti. Kad se iz ove gomile gvozdja i plastike zvane modul ne cuje zujanje onda ni tabla ne radi.

Cim prozuji onda tabla radi ko sat i osvetljenje zajedno s' njom.

Pitanje za vas je: Zasto?

Posto ja ne mogu da provalim.

Inace to je onaj modul ispod volana.

 

20150829_191056.jpg

Edited by Proka A

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora da je neki kontakt u njemu los , ali mene nesto drugo interesuje - jesi li ti ovo pisao stilo na njemu - modulu (plavim flomasterom) ili je bilo tako tu .......... 

 

pitam jer ako je to tako bilo tu , to je onda vec menjano (najverovatnije) - jer na otpadima tako pisu ciji su delovi (od kojih kola) , bar je to moje iskustvo do sada sa kupovinom sa otpada .............  :welcome:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo bole-stilo. To sam i ja primetio.

Ne verujem da je to u Fiatu napisano,neko je nesto cackao.

Kako se naziva ovaj deo?

Edited by Proka A

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ovaj deo ce ipak neko strucniji morati da ti da odgovor. iskreno ja ne znam :question: , imam i ja jtd-a karavana ali nisam nikada ovo ni video jer nemam problema takvih niti sam ih ikada imao.

ja sam menjao nesto drugo - neke plastike radi estetike i na svakoj je pisalo isto ovako stilo samo belim flomasterom sa zadnje strane (uzeto po raznim otpadima) , zato me i asociralo da je ovo mozda vec i menjano tj. nesto cackano - nema sanse da tako napisu u fiatu (fabrici) na original delu. sacekaj malo ima ovde ljudi koji se bas razumeju u elektriku pa ce ti vec neko dati odgovor sta je ovo tacno i cemu sluzi kao i kakav mu je pravi naziv. 

od mene veliki pozdrav , resices ti to.

da ti samo sat prekida onda bi bio on , posto teba zeza i ostalo ja ipak mislim da je to neki drugi problem cisto u elektrici (stilo ima taj zez kad krene) -- mozda je bas problem ovo na tvojim slikama .......  :welcome:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam da ce se resiti,nego me nervira. Nervira me da ga vozim ovako,nemam uvid ni u temeraturu motora,pritisak ulja...

Neko je nesto cackao pre mene. Ko i sta-to ni milicija ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam kakva je to muka - bez nervoze jbg-a :turned: . ja sam pre ovog stila vozio bravu i mene je zezala ali samo tabla , to je bilo pre 10-tak godina - ma i vise. tada nije bilo ovoliko otpada kao sada za fiate -- pa jedan majstor , pa drugi - plati a oni nisu bili tada maheri kao ovi sada , malo radi dobro pa opet zajebava (ploca je bila sjebana jer je neko nesto cackao u italiji oko km) i na kraju sam i prodao bravu sa takvom tablom. cas radi sve ok danima a cas zeza sve , sto ume da nervira ali samo polako - ostane na pola itd , itd. bila je tada u fiat delti da se naruci nova oko 600 evrica  - bez ugradnje u njihovom servisu .......  :question: . sad bar imas otpada svuda i vrsnih elektricara koji poznaju stila u zicu , i samo da nadjes sta te stvarno zeza i to kupis po nekoj ok ceni ...........  :thumbsup:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo novi momenti sa instrument tablom.

I dalje ima svoju volju,pali se i gasi kad ona hoce ali sam danas otkrio da kad ne radi ona ne radi ni svetlo na suvozacevim vratima.

Na vozacevim vratima radi.

Kad proradi tabla,proradi i svetlo.

Da nije neka zica u vratima labava pa pravi spoj?

Neki zesci gremlini spopali ovog mog Stildzu.

Edited by Proka A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj deo za koji si pitao je deo serva: link ka fotki
http://www.ebay.co.uk/itm/FIAT-STILO-16V-EPS-ELECTRIC-POWER-STEERING-ADJUSTABLE-COLUMN-ECU-00046846857-/311283204928

 

Verovatno je sevro u nekom trenutku crkao pa je zamenjen taj deo.

Iskreno ne znam da li tu ima neki kontakt koji može da pravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja pridruzim vasim mukama. Procitao sam sve od samog pocetka i molim boga da je upitanju klema, vlaga, osigurac,a ne ova ruznija strana price.
Da ne objasnjavam,ja sam sve to lepo danas snimao telefonom i to u toku voznje, pa da vidite kako to izgleda.



To sam primetio jutros,a napominjem da su bile kise bas ovih dana,kao sto i znate. Mada sam ga upalio pre 4 dana i video samo reset sata,a ovo mi nije bilo,ali posto je bio ispod drveta i ono lisce od breze napadalo na njega, morao sam i da ga operem. Evo danas suncan dan, palim i eto belaja. Pomagajte drugari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...