Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

Jutros se meni pojavila poruka "plate num lite bulb..." tako nesto.

 

Ja razmisljam, ok zamenicu sijalicicu, al ne mora da mi bode oci na tabli ta greska... iskreno, sijalicu bih zamenio ko zna kad.

 

Kad ono, zavrsavam put, ne svetli nista - super, Stilo upozori jednom, pa ne smara vise.

Dam ipak jos jednom kontakt, nema greske, pogledam nazad, sijalica svetli.

 

Dejice, izvini ako sam nesto rekao sto ne treba u ovoj temi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni to islo na zivce ali sam se pomirio sa tim  da je sve kako treba bio bi  i mnogo skupji auto  ovako za koju se cenu prodaju  nema veze  sto imaju bagovi kad im se cefne  nesto mora da se i progleda kroz  prsti . ali  da vozim mercedesa bmw ili audia  nebih im oprostio ako bi imali ovakve bagove kao stilo  a za stila oprosteno jevtiniji je  3 puta . :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnje vrijeme mi se zna često dogoditi da dok je auto parkiran začuje se nekako zujanje sekund dvije i onda se cijela tabla resetira, board kompjuter, datum i vrijeme. Maloprije mi se to i u vožnji dogodilo, nešto zazujalo u tabli ili ispod volana, i na sekund sve kazaljke pale na nulu i vratile se u normalu. Do akumulatora nije jer se pri paljenju auta to ne događa već kad je parkiran ili u vožnji. Je li imao netko takav problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo da postavim i ja jedno pitanje za tu famoznu,cuvenu,nadaleko poznatu istrument tablu. :laughing:

Desava mi se to,da kada zakljucam auto displej na intrument tabli tinja.Inace na displeju i na tabli sve uredno radi.

Da li neko mozda zna resenje i sta mi je ciniti?

Pozdrav i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni :-)
al' ne smeta,valjda vlazno vreme utice na to

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ovaj moj Stilo 1.6, tinja displej sve dok ne otvorim vrata i upali se plafonjera,ali samo kad je vlazno vreme ,leti nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

tipicna greska za stila, pokaze, tera tera i nestane. Cirkus od auta :)

Pa kad nece gazda da resi problem, Stilo ga sam resi :D

Smorio se da pokazuje stalno gresku xD

Evo i meni board comp.proradio sam od sebe :D

Doduse, skinuo sam kleme zbog drugog razloga, vratio, i ono proradi :D

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan nevidjeni problem sa instrument tablom znaci ovako sve je ispravno al je izgubio opcije u meni ima samo za ogranicenje brzine ostalo nista ne znam sta moze biti problem

Edited by dani89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan nevidjeni problem sa instrument tablom znaci ovako sve je ispravno al je izgubio opcije u meni ima samo za ogranicenje brzine ostalo nista ne znam sta moze biti problem

De li po meniju cackas dok auto stoji ili u kretnji? U voznji ti skine skoro sve opcije da se ne bi igrao, umesto da drzis oci na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok stoji u mestu naravno.al menjali smo diode u satu da budu plave i od tad nema sve opcije ne znam sta moze tu da mu smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav članovima foruma. Ja sam novi. :) Čitam vas već neko vreme, ali sad sam se odlučio i da se pridružim, jer imam problem (a ko nema problema danas :p).

Porodični auto, Fiat Stilo 1.2 16V, 2002. god. Ta famozna instrument tabla je u pitanju, bar koliko sam ja skontao. U toku vožnje, stajanja, parkiranja i čega sve ne, desi se da tabla zatreperi, sve greške (i žute i crvene) se pokažu, sve kazaljke se ispomeraju, a čak se i klima/ventilator neki uključi. I to traje 5-6 sekundi i vrati se sve u normalu. Jednom je čak bila i isključena tabla dva dana, pa je "došla sebi". Auto inače sve vreme radi normalno, pali se i gasi normalno, svetla i žmigavci funkcionišu, motor vuče ispravno - s te strane je sve ok. Ali me nervira to što se dešava i svakako se bojim da se ne desi nešto komplikovanije (još u toku vožnje, npr.). Osim toga, konstantno mi svetli žuta lampica motora, a na dijagnostici kaže da je navodno lambda sonda u kvaru. Međutim, nije, to je provereno ispravno. Airbag lampica se pali i gasi crvena, ali to sam već skontao da je do onih kontakata/senzora ispod sedišta.

 

Već više puta je auto bio kod majstora, ali ništa se nije promenilo. Akumulator smo kupili novi pre godinu dana. Auto nije na vlažnom, vozimo ga svaki dan bar jednom negde, ali ne prelazi mnogo km.

 

Pa, šta vi savetujete?

Edited by kovalski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo proveri da nije labav kontakt izmedju same table i dzeka koji ulazi u nju, ako nije do toga i nastavi da zeza tako sto malo radi a malo ne radi onda trazi polovnu. Imao sam takav problem, malo radi tabla, pa onda "umre" bez razloga, neki put radi lepo neki put ni da bekne, vadio tablu, zezao dzek, video da nije do toga, kupio polovnu, namestio, sad sve radi kako treba da kucnem u drvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj i da skines kleme na 10-15 min.Skoro je jedan decko tako povratio tablu.Probaj, nista ne kosta.Cak sam ja tako povratio svoj board comp.koji je gubio boju i na kraju se ugasio.Skinuo sam kleme i posle odredjenog vremena vratio, i evo, i dan danas radi sve bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije 2-3 dana upalim auto, instrument tabla uopste ne radi,znaci samo svijetli lampica od airbaga naravno onog suvozackog koje izgleda svijetli "zauvijek" :) i lampica od ASR koja uzgred mi se nije nikad palila na instrumnet tabli kad bih palio auto prije.Odem do jednog elektricara provjeri mi osigurace i kaze da su ok, i one ispod haube i ove u autu.Sta se desilo, i da li je instrumnet tabla zaista crkla.Da li ima neko ideju sta moze biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da raskacis akumulator, ostavi auto par minuta tako, zakaci klemu opet, ako se i nakon toga nista ne desava crkla je definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koya to moze da sredi, ali cuo sam da je skup. Na kp je napisao da resava bas takve probleme sa stilovom tablom

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je preskup, zvao sam kad je meni tabla crkla, trazi 5000 za popravku, ne znam ko će da mu plati tolike pare kad ih ima ko pleve po otpadima...na kraju sam uzeo polovnu za 20e, da kucnem u drvo svd radi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kazem. Ali opet, na tvojoj tabli je originalna kilometraza, sve znas sta je i kako je. Ovako bi ili furao laznu kilometrazu, ili bi dao neke pare na dijagnostici za podesavanje kilometraze.I jos ne znas da li si 100% ispravnu tablu kupio. Drugaru je crkla posle 2-3 dana, tj. board comp. Mac sa dve ostrice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...