Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

tek ces da imas problem jos si taz jer vozis ga  tek godinu dana  a usput ako neprelazis puno  i nepalis ko ja auto 50 put na dan i gasis  neces ni da primetis  a na golfa i  druge  automobile  postoje elektronske greske takodje i bmw i mercedes  bmw je isto imao problem sa senzorom u sedistu  za aerbeg  ali  svaki  dvadeseti bmw i drugi auti  samo kod fiata  svaki drugi stilo ima  pometnju  i brjavjenje   jedino ovi mladji stilici koji su radjeni posle 2004  nemaju toliko problema sa  elektronikom   ovi stariji svi  imaju  ja generalno nemam problem meni sve radi i funkcionise i nikad me nije ostavio stilo za ove 300 000km  i sad je  odlican ali pricam za brjavjenje  table to  je iritirajuce  sad ko ogugla i nesmeta mu moze i tako da se vozi 100g . :D     cim odem van ponovo  raspitacu se kako je stanje sa novim bravom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi ko Kuvalja i ništa ti se neće upaliti od lampica.

Mnogo sporo voziš pa skupiš svu vladu. Teraj taj auto pa nek se prosuši.

Inače na parkingu ima gomila Stilindžera i niko se ni na šta ne žali.

I ja kao i ovaj forum možemo da tvrdimo da je Stilo OK što se tiče elektronike.

Dejice uzmi dijagnostiku u ruke i proveri sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da slazem se sa tobom da prve serije imaju problema, ali ne svi. Doduse moj je 2005. Ali isto tako imaju i ostali proizvodjaci meckama A klase su crkavali motori, prvi audi tt je imao problem sa ESPom pa su ljudi gubili zivote, golf V sa dsg menjacem..... Te probleme zanemarujes? Znaci od svih ovih nabrojanih i jos mnogo ne nabrojanih tebi je stilov problem najveci? Sta da ti kazem ti promeni auto, samo mnogo si mi smesan kako si tudje aute pljuvao kako imaju probleme, samo tvoj je najbolji i nema te probleme a sada places. Usput mnogo puta dnevno upalim auto i prelazim kratke relacije, za ovih godinu i 2-3 meseca sam presao 16000km a patosiram ga konstantno u gradskoj voznji, da sam uzeo golf 4 do sada bi minimum jednom radio zamajac i turbo.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze meni  cale  sinko ako ti neces da ga vozis i ako ti smeta ta tinjalica daj da ga ja isteram jaunacki  haha  ma nisam se razocarao nista  ja  nego  ovo mi je prvi stilo koj nije  imao problema 3 pune godine  sa  brjavjenje  a poceo je od skora  od ovih obilnih kisa   a isao sam u paracinu na dan poplave i gazio vodu do pola vrata  sreca pa mi nije uslo i filter vazduha ali  dobro  je slatko sam ga izvozio  ovih godina pa i nek brjavi nisam dao 100 dukata za njega  a i nadam se uskoro  da se prinovim nesto novijom masinom  prekjuce sam bio za japanca ali sam se opet  vratio za talijana  mislim  dobri autici sa mehanicke strane neostavjaju na put jevtini delovi  e sad  ta elektronika  mislim da  novi bravo nebi trebao da ima ove  gluposti ko stilo  ako za ovolike godine nisu uspeli i tu elektroniku da usavrse sta da kazem . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi red bi bio da se nesto pokvari posle 3 godine, svi mi naravno to ne zelimo ali to je neminovnost i posledica posedovanja auta. Ako neces da se kvari onda ga lepo prodas i udri peške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 to si u pravu  imao je on sitnice mehanicke prirode  sve sam ja to otklanjao na vreme  nego ovo sad da ga kazemo i nije kvar nego samo iritirajuce prirode  vozicu malo  mozda prestane samo od sebe  ako neprestane  cim mi se ukaze vreme  moracu kod druga na dijagnostiku  pa posle toga rasturanje ponovo . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Car si svega mi, nego ajde da ti pomognemo da resis to, aj za pocetak zameni table na ta dva stila koja imas, to ti je najlakse za pocetak, da odma znas da li je do nje, pa ako nije, onda malo pretresi instalaciju od table do bodija, pa sledece ide otvaranje bodija da vidis da nema tragova curenja neke tecnosti po stampi ili da nije pregorelo nesto u njemu, takodje pregledaj instalaciju od ablendera.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer bio sam dosta van srbije  i znam o cemu govorim   svi koji su van imali stila kazu  da  je elektronika  bila u stila ko u golfa 4  

Pa gde si ti preko upoznao toliko ljudi koji su imali Stila?  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

jer bio sam dosta van srbije  i znam o cemu govorim   svi koji su van imali stila kazu  da  je elektronika  bila u stila ko u golfa 4  

Pa gde si ti preko upoznao toliko ljudi koji su imali Stila?  :unworthy:

 

itali  :unworthy:

Car si svega mi, nego ajde da ti pomognemo da resis to, aj za pocetak zameni table na ta dva stila koja imas, to ti je najlakse za pocetak, da odma znas da li je do nje, pa ako nije, onda malo pretresi instalaciju od table do bodija, pa sledece ide otvaranje bodija da vidis da nema tragova curenja neke tecnosti po stampi ili da nije pregorelo nesto u njemu, takodje pregledaj instalaciju od ablendera.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

prvo cu da idem na dijagnostiku pa ako nista nema na dijagnostici moracu tako  da zamenim table pa da probam ako  je do table  na popravku sta da se radi isto  i u bodiju ako je nesto riknulo na popravku  blendere sam juce pregledao i sva instalacija je  na mestu i bez ostecenja isto tako  i na bravi za startovanje sve na mestu   ostaje mi  jos tabla i bodi na proveru .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  a poceo je od skora  od ovih obilnih kisa   a isao sam u paracinu na dan poplave i gazio vodu do pola vrata  sreca pa mi nije uslo i filter vazduha ali  dobro  je slatko sam ga izvozio  ovih godina pa i nek brjavi nisam dao 100 dukata za njega  a i nadam se uskoro  da se prinovim nesto novijom masinom  prekjuce sam bio za japanca ali sam se opet  vratio za talijana  mislim  dobri autici sa mehanicke strane neostavjaju na put jevtini delovi  e sad  ta elektronika  mislim da  novi bravo nebi trebao da ima ove  gluposti ko stilo  ako za ovolike godine nisu uspeli i tu elektroniku da usavrse sta da kazem . :)

 

I Bravo zabrljavi kad uđe u vodu, i to puno kraće.

Osuši ti i proveri ispod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

smejete se na moje muke nemoj da vas kunem da vas snadje moja muka na vasim ljubimcima na 4 tocka  :coffee:  :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

da javim da  su se gremlini resili sami od sebe nema vise tinjalice  niti bilo cega   fiatova  elektronika  biiip im  oca  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da radi :) To se i meni desilo. Crkla tabla, sa zamenskom sve radi i ja za sledeći dan naručio polovnu i kada sam krenuo na zamenu moja radi  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam se  pokvari i popravi   cudni automobili  pricao mi kolega ima lagunu reno  isto ima takve gremline kaze brate ja teram to nezalim ali  godisnje dozivim 100 gremlina na tabli koji sami od sebe nestanu posle izvesnog vremena  bitno da stilo nije jedini  .  :)  za neke stvari nema objasnjenja  jednostavno  lose sprovedena fabricka elektronika  preosetjiva na naj manju promenu otpora  u dzekovima  lemovima sastavima   da su tu malo tolerancije uradili nebi bilo gremlina garantujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaga , čim se prosuše loši kontakti na čičinom Stilu sve funkcioniše kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vise mi nesmeta bitno kad okrenem kjuc da se cuje odma na pola kljuca brm  i klo klo klo klo   bilo da je napoju -20 ili +40  to mi je naj bitnije  nesvetli mi ni jedna lampica sto je naj bitnije nema gresaka na bordu  samo  kad mu dodje ludilo ali ja  na to nemogu da uticem jer iz fabrike izaso nedopravjen ko i svi stilici od 2001 do kraja 2003 g   .  :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre Dejice. Nemoj da razocaravas,kako bre ne dopravljen...pa ti ga popravi do kraja,ne sme da sija ni jedna lampa koja ne treba da sija. Nemoj to Dejice,to od tebe nisam ocekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jesam popraVIO  do kraja sve lampice nista nesija Ali neznnaci da posle vecih kisa nece da ludi tabla  po neki dan kad mu dodje to ludilo  to je nesto sto  nemozemo resiti to je do fabrike  .   :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zezaj Dejice,kakva fabrika,znaci po tebi,pola foruma treba da sija kao bozicna jelka,sto nije slucaj,rekao bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa  tako i jeste  meni ne sija  nista zato sto sam picajzla i cim nesto se upali ja cackam tazim gremlina i nadjem ga i odklonim i tako godinama ali u zadnje vreme sam pustio  nek se  samo resava  i eto desi se da samo prestane od sebe  e sad vecina ljudi koje neinteresuje  to upozorenje na tabli i lampice tako voze   godinama  a na forumu su vecinom ljudi picajzle kojih  bode sve u oci  i  vecina cacka ko i ja  i zato na forumu  vecini negori nista i meni negori nista ali  nemogu da kazem da nije gorelo  nego sam resio sve  ali ni do jedne lampice nije bio kvar u pitanju  vec samo jbani kontakti .  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...