Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

Negde u maju mesecu, prvi put mi se resetuju vreme i datum. Podesim ponovo, krenem da vozim i u toku voznje tabla pocne da se resetuje, kao kada dam kontakt, kazaljke padnu dole, pa se podignu, popali lampice pa se ugasi i tako non stop. Proverim osigurace, ocistim kleme(i ako su bile potpuno ciste), i sve je bilo u redu do avgusta. Ujutru ulazim u auto, ono stoji vreme 0:10. Podesim tada ponovo i vise se nije desavalo do juce, ali na drugaciji nacin.

Dajem kontakt, tabla mrtva, apsolutno nista na njoj nema. Upalim auto, krenem, ona se upali, medjutim posle par sekundi, sve se na njoj zamrzne. Posle par trenutaka dodje sebi, ali non stop vrti kao da sam tek dao kontakt, kazaljke luduju, u sustini u voznji radi chek in. Ponovo danas skinem kleme, opet ocistim i ako su potpuno ciste, proverim osigurace, ali sve je ok kao i prosli put. Akumulator nije sigurno, jer auto normalno pali, i verovatno bi zezalo stalno, ne bi bile ove pauze od par meseci, tako da je problem verovatno(nadam se) u samoj tabli. Mada, prosle godine cela tabla je skidana zbog motorcica za recirkulaciju, mozda se negde nesto raskacilo, olabavilo, ali opet nema logike da ceka ovoliko dugo da zeza ako negde nema dobar kontakt.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila 1.9 jtd i problem sa tablom, pocela je da sveti ko novogodisnja jelka. Trepka kao da gubi kontakt, ali to ne smeta na rad motora ili druge funkcije (svetla , brisaci) samo tabla (dashboard) tako reaguje kao da gubi kontakt. Bio sam kod mehanicara da mi to resetuje ali dzaba opet isto. Primetio sam da to radi i dok je ugasen motor znaci non stop trepka tabla! Ako neko zna sta je problem molim vas da mi date neki savet jer je sve cesci problem. Hvala puno   trajkoski_g@hotmail.com

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@galepunto

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, pisali smo dosta, tako da mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam problem na instrument tabli mi svetle sve lampice, KM sat nepokazuje brzinu, a ni temperaturu. Nema osvetljenja na njoj. Predpostavljam da je neki kontakt u pitanju. Ako je neko imao slicno iskusto i uspeo da ga resi neka mi javi. Hvala. :unsure:

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silver

Jos kada bi znali koji je model i koja motorizacija u pitanju :) ?

Ako je Stilo, pogledaj (a i spojicemo) sa postojecom temom:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38769-fiat-stilo-ne-radi-inst-tabla-osvetljenje-instrument-table/

 

Imas takodje relativno slican problem i u ovoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64167-fiat-stilo-problem-sa-instrument-tablom/&do=findComment&comment=810804

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam Stilo jtd 2005.g sa 115000km na satu. Tabla je pocela treperiti, gubiti kontakt. Majstor je slagao i lemio ali i dalje zezala pa je stavio od drugog auta sa 264000km. Sad ta tabla blinka km.

Imam Multiecuscan, ne mogu prepraviti kilometre unatrag, samo unaprijed. Kako da vratim kilometre? Ili bas moram naci tablu sa manje km da bi dignuo na 115?

Unaprijed zahvaljujem

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vracanje kilometraze su potrebni posebni uredjaji, nije moguce obicnom dijagnostikom vratiti km... Najbolje da nadjes nekog od ljudi koji bas rade to. Uglavnom rade za placeve, trgovce, pa mozda njih da pitas za kontakt :) 

 

Blinkanje je valjda zbog neodradjene CAN proxy allingment procedure. To se moze uraditi dijagnostikom, cak i Multiecuscanom, samo ne znam da li trebaju neki adapteri, zuti, zeleni, itd... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam km sat zbog blinkanja i gubljenja funkcija skoro svih indikatora. Kada sam otkacio konektor i izvadio sat video sam i ovaj sivi konektor koji stoji iza, nezakacen, sa jednom zicom. Da li neko zna od cega je konektor?

20210406_163146.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz malo pretrage foruma, dobije se odgovor. Tesko ce se za Stilo pitati nesto, a da ovde nije do detalja sazvakano za proteklih 12 godina. Konkretno ovo je pisano pre 6 godina :) , imas kompletan pinout za B konektor table:  

On 6/28/2015 at 5:25 PM, Ivan said:

Evo i ovde da ponovim pinout, pa slobodno pogledajte sta je sta u A i B konektoru. Inace, po specifikaciji su u Stilu bile 3 vrste tabli: Low Instrument Panel, Low Instrument Panel with Selespeed i High Instrument Panel (Matrix LCD + 2 manja LCD). To je osnovna podela, a bilo je 12 varijanti Panela (There are 12 different variants for the Instrument Panels because each time of instrument (Low, Low CA, and High) are different for the Petrol and Diesel versions and the unit of measurement for the speedometer may be in Km/h or MPH. The High version of the instrument panel has either white graphics or black graphics.)

 

Koliko ja znam, A i B konektori table su isti, a razlikovalo se samo koja varijanta sta i kako prikazuje (npr. samo dizel verzije su imale indikator za grejace i nivo ulja, a samo 2.4 20v verzije indikatore za temepraturu i pritisak ulja):

 

ep01.jpg ep02.jpg ep03.jpg ep04.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako hvala na odgovoru, ali nisam naisao na ovaj post, mada sam celo popodne gledao po forumu. Sada kada sam video, znam da sam ga nekada ranije procitao. Po ovome, km sat je vec menjan i trebalo bi da trazim sat koji ima dva konektora jer sadasnji sat ima samo jedan. Mada nije neophodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...