Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

i meni se nesto slicno desavalo

promjenom akumulatora rijesio sam taj problem

al sada opet posle par mjeseci isto ocito mi ne gine neki elektricar :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav problem je bio i kod mene pa sam remontovao alternator (cetkice kolektor jer iste nisu bobro nalegale,lezajeve).

Usput sam i zamenio akumulator. To se vise ne desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam našao krivca, samo ne znam kuda vodi, tj, gdje završava. Kad ga nategnem prema gore (kabal naravno), pištanje prestane. negdje gubi kontakt, a izgleda da ulazi u kabinu s grupom kablova iznad ABS-a. Radi se o kablu vezanom na - pol akumulatora, srednji po debljini, ovaj odšarafljeni, ide unutar lijevog blatobrana pa izlazi u grupi kablova iza akumulatora.

xxx8070.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na Stilu isto desava da se u voznji upali lampica temperaature,ulja i padne skala za obrtaje ali auto sasvim normalno funkcionise i to ne prestaje dok se auto ne ugasi,a takodje nema ni pravila kad se desava. Stvarno je cudna stilo elektronika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam Fiat Stila 1.2 16v i problem sa kontrolnom tablom koji se manifestuju tako što se u toku vožnje sat i datum resetuju a pri tom resetovanju se čuje nekakav čudan zvuk + displej sija i kada se ugasi motor i centralno zaključa auto. Ovo sa displejem rešim tako što skinem minus klemu sa akumulatora. Napominjem da motor radi normalno. Da li je možda neko imao sličnih problema i ako može bilo kakav savet u vezi ovog problema. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam problem sa instrument tablom i ne znam odakle da krenem.Radi se o sledecem:

Negde u novembru mesecu, kad je malo zahladilo i kad je bilo malo više vlage u vazduhu instrument tabla je počela sama da se pali i gasi, bez kontakta i ključa u bravi. :wallbash: Kazaljke se pomeraju, prikazuje Cheking, ispisuje greske raznorazne, uglavnom totalana nebuloza. Posle par dana sve je prestalo i tabla se ponasala normalno sve do danas. Prolazim ja danas pored parkiranog auta i ucini mi se da cujem neki zvuk, pogledam kroz prozor kad ono kazaljke se opet same pomeraju, tabla se pali i gasi, checking, greske...Sve je isto kao i prvi put...Je li neko mozda imao ovakav problem i sta ciniti sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, skoro sam kupio stila 1.9 jtd 2003 godiste i desava mi se da posle nekog vremena resetuje sat i datum.Po instrukcijama sa foruma sam kupio nov akumulator, ali to nije pomoglo.Auto lepo pali i vuce, tako da se sem tog resetovanja nista cudno ne desava.Da li postoji neko resenje kod elektricara ili je neophodna druga instrument tabla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad videh ovo. AE Elektronik, Tosin Bunar 188 (ispod SC 11. April, preko puta Studentskog grada):

011/319-1873

063/203-168

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mene. Problem je rešen za 30 eura. Čovek je skinuo instrument tablu, posle 15 minuta je vratio i montirao, sve u svemu za 30 minuta rešen problen (za sad), više mi se ne javlja ni onaj trougao žuti "brke.lamp fail" mučilo me pola godine. Za sad sam zadovoljan.

Evo broj telefona ako nekome zatreba 0642995985 (Goran Rajkov Čurug)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav , imam problem na stilu pa reko da vidim da li mozda mozete da mi pomognete da otkrijem kvar.

 

sta se desva ? :

 

Nakon nekoliko minuta voznje na boardu pocne da mi izbacuje mnogo gresaka , kao sto su npr esp,asr,abs,ebd,greska grejaca,za ulje , za akumulator,pokase lose conection  i jos neke ne mogu da popamtim sve...., osim gresaka takodje mi obrtaji stoje na 0 ,kazaljka za temperaturu takodje , jednino gorivo i brzinometar rade normalno. Auto radi normalno i ne promeni se nista u voznji, ne gubi snagu,vuce ok... , nakon nekog vremena te greske se izgube i onda se posle ponovo pojave.

 

Da li se ovo nekom desavalo i zna kako da resim to , da li je nesto do elektronike?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se to da u toku voznje cela intrument tabla pocne da treperi, poludi skroz, kao da palim i gasim auto..obrtaljke padnu dole pa skoce, cekira sve ispocetka, prijavljuje sve greske koje postoje i tako u krug...sve zivo svicka...a ja vozim normalno, rad motora i dalje isti nema promene..stanem, ugasim auto, upalim i sve je ok...posle par dana opet isto...a najace od svega je da sam sasvim slucajno dok sam prilazio ugasenom autu primetio da isto tako flesira i u garazi, znaci ugasen?!!?!? Pomagajte, ne znam sta mu se desava...ali sve je cesce i cesce. Ujutru sednem u auto i vidim da je sve resetovano, kilometraza, datum, vreme..i tako znam da je flesirao u toku noci...Sta je ovo?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo kleme na 15ak minuta..desilo mi se samo jednom da flesne (bas kad sam upalio auto) i to je to..ceo dan sam u autu i nista nije prijavio...ali pre 2 min sam otisao do garaze da proverim jos jednom i primetio da se sve resetovalo.. Na satu stoji 1:45.... :S
Ali u sustini od kada sam skinuo kleme ne desava se toliko cesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nastavi da te zeza imam ja tablu koja radi, ali joj je zezao kontakt pa je zamenjena pošto je auto morao da se registruje. Inače, brzina ide 30/60/90 i trenutno je nešto preko 170 000 na cajgeru čini mi se. 

 

Isto važi i za stefankm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem,probaj da napunis tvoj aku,tj.da ga dopunis,proveri kiselinu ako ima,pa probaj ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nastavi da te zeza imam ja tablu koja radi, ali joj je zezao kontakt pa je zamenjena pošto je auto morao da se registruje. Inače, brzina ide 30/60/90 i trenutno je nešto preko 170 000 na cajgeru čini mi se. 

 

Isto važi i za stefankm.

 

Ok, imacu to u vidu...

Pa sta da ti kazem,probaj da napunis tvoj aku,tj.da ga dopunis,proveri kiselinu ako ima,pa probaj ponovo.

Probacu prvo tako, jos pola godine je u garanciji pa cu da vidim da li ce da uvaze u servisu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se kad ne palim auto 2/3 dana, kada dam kontakt da mi treperi i pucketa cela instrument tabla, svetla se priguse i kad hocu da ga upalim zavergla 2/3 puta i nista.

 

Upalim ga na gurku, odvozam 10ak km i kad krenem da ga upalim opet sve normalno. Pritom mi se restartuje cela instrument tabla, vreme,datum ... 

 

Je l moze da bude do akomulatora ili opet da krivim vremenske uslove, mada ovih dana i nije tako hladno i on opet isto ..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispraznjen akumulator, ne mora da znaci da je automatski za menjanje,  dopuni ga pa vidi kako se ponasa,  ako i posle punjenja opet ti se pojavi isti problem onda je gotov trajno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, zbog potpuno istog desavanja sam nosio akomulator u servis TRI PUTA za godinu dana :realmad:  :realmad: i uvek ga dopune i kao sve ok par meseci...Inace, accu je Varta blue 60A sa 36 meseci garancije  (jos uvek  je u garanciji). Kada sam trazio da provere njihovi majstori punjenje na autu i to je ok, 14,1V bez i 13,9V sa potrosacima.....Sve je u redu a ako auto ne vozim npr za vikend...u ponedeljak samo pogasi sve na tabli i ..nista. Na moju primedbu da u stvari akomulator nema kapacitet tj  na srpskom : ne drzi struju, odgovorili su da to nema veze :w00t:  i da citiram: POVREMENO TREBA STAVITI AKOMULATOR NA PUNJAC DA SE DOPUNI ???  Prodavnica, gde je i servis je u Cvijicevoj, nedaleko od cuvene pekare Trpkovic...mislim da su dobri za izbegavanje jer prodaju najverovatnije reparirane (reciklirane) akomulatore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...