Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

Ocigledno negde gubi kontakt tabla, cim se pali i gasi. Mi prali pre neki dan motor i tako je zabrljavila tabla par puta ali se sredila sama od sebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz tvojih usta u bozije usi. evo sutra s drugom otvaram poklopac akomulatora, skidam klemu, malo cu to procistiti. Sad sto se tice osiguraca nezz koji da cackam tacno i koji je za instrument tablu,ali ako je potrebno sve cu iz izvaditi da vidim imal gde vlage.

2003 god stilo i do sad nikad za nikad neki problem nije bio,ali evo šokirao sam se. Prosto me strah voziti i stalno to da mi cvokoće, kontam da nece veci kvar se desiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam primetio jutros,a napominjem da su bile kise bas ovih dana,kao sto i znate. Mada sam ga upalio pre 4 dana i video samo reset sata,a ovo mi nije bilo,ali posto je bio ispod drveta i ono lisce od breze napadalo na njega, morao sam i da ga operem. Evo danas suncan dan, palim i eto belaja. Pomagajte drugari :D

Imas li plasticnu zastitu akumulatora i osiguraca (nevezano konkretno za ovo)?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ces resiti tako problem. Bar da znas da li je do table ili ne. Vidi ako nekog poznajes da ima stila pa uzmi njegovu tablo i isprobaj.

Ako je do table, znas bar o cemu se radi, uzmes drugu i uzivas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, nisam ga ikskreno palio dan citav i evo upravo sam sad resio i sta se desi, SVE RADI. Provozao sam se i sve je bilo ok,ali ipak sam skinuo poklopac,onu prvu klemu osmirglao, zatim poskidao one vece osigurace na akomulatoru i kistom unutra sve pobrisao, jer je uzasno puno prasine bilo. Upalio sam i sve je bilo kako treba.

 

Javim ako ne daj boze opet se isto desi,pogotovu cu pratiti cim opet padne kisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,novi momenti sa mojom tablom.Jos uvek ne radi ali se desava nesto cudno.

Kad vozim na duze relacije autoputem (60-70 km) tabla pocinje da se pali i gasi. Ponasa se skroz haoticno,nekad proradi na delic sekunde,nekad na minut.

Kad proradi sve tacno ocitava samo kazaljka za brzinu hoce da luduje,cas pokazuje tacnu brzinu cas skoci na 190 km/h a ja tad vozim 90-100 km/h.

Ima li neko ideju zbog cega se ovo desava? Posto sam vec napisao da je prosli vlasnik stavio akumulator Topla od 55Ah (sto je malo),da li je moguce,posto se na autoputu vozi na malo vecim obrtajima,da alternator nekeko stabilizuje napon i ona proradi?

Ili je nas autoput magican???  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla ti je na izdisaju, slicne simptome sam imao svojevremeno, na kraju potpuno otkaze i sledi popravka/zamena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovne table su oko 20-ak EUR, a cene popravke ovde oko 40-50 EUR, pa pripremaj polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko naravno ne voli nepotreban trosak, ali bar imamo srecu da su sada delovi za Stila vrlo lako dostupni i bagatela.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem ako mora da se menja tabla,nije to neka velika cifra s' obzirom koliko tabla znaci.Nervira me ovako,nemam pojma sta mi se desava sa autom dok vozim.

Samo hocu da se uverim da je do nje,da je ne menjam dzabe. Pricao sam sa jednim likom,kod njega popravka table 30 evra.

Sad ne znam sta je bolje,popraviti ovu moju ili zamena? Da ne bude polovna pa i ona da crkne. Da li su table sa mladjih modela bolje ili je to sve isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za savet da li je bolje popraviti ili kupiti ne znam sta bih ti rekao, ako bi taj majstor davao neku garanciju za svoj rad onda je mozda bolje popraviti, nece morati nista dodatno da se radi, kilometraza ce ti ostati ista itd...Kupovina polovne stvari je uvek macka u dzaku. Kazu da su table sa automobila koji su proizvedeni od 2004 godine pouzdanije od ovih proizvedenih pre, sad koliko je to tacno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam i ja mislio,jer koliko sam cuo ti kasniji modeli imaju manje problema.

Da se raspitam koliko su table sa tih novijih pa da vidimo. Inace mi nije toliko bitno za kilometrazu,planiram da ovaj auto zadrzim neko vreme pa mi nije vazno koliko ce da ima na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi, da li je neko kojim slucajem imao problem sa malim ekranom na instrument tabli. Od kada je auto bio kod majstora (problem sa pumpom visokog pritiska, bilo je puno verglanja i ispraznili su akumulator) veoma cesto se desava da mali displej gubi kontakt. Svetli pozadinsko osvetljenje (narandzasta boja), sve lampice rade na instrument tabli samo se gubi tekst(sat, predjeni km itd...). Ubacio bih sliku ovde ali ne mogu da nadjem nacin.

 

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam identican problem pre par godina, pozadinsko osvetljenje radi, ali matrica brljavi - nekad radi, nekad ne, nekad prikazuje sve tackice...

Opcija je popravka table (tada kostala 50 EUR u AE Elektronik, sada verovatno dosta jeftinije).

Druga opcija je kupovina druge polovne table, koje su sada dzabaleza, ima ih vec od 15-20 EUR (jedino sto ce se kilometraza razlikovati, moze i to da se usteluje i uradi Proxy). Sa znakom pitanja da li ce i na toj polovnoj opet isto da se desi.

Imas ovde sve ispisano: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64167-fiat-stilo-problem-sa-instrument-tablom/page-2#entry802895

 

Postavljanje slika na forum: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54045

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi imam fiat stila 1.6 ..16 v i problem sljedeći da mi instrumenat tabla gubi struju na sekundu se kazaljke spuste pa podignu i nekad baci grešku 

Da li neko zna o čemu se radi?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumašima. Imam stila jtd, 2005. godište. Kada dam kontakt čuje se nekakvo šištanje iz dubine centralne konzole. (U stvari nisam siguran kako se naziva taj deo auta koji se nalazi ispred vozača i suvozača.) Pretpostavio sam da je to zvuk pumpe za gorivo ili tako nešto, pa sam sačekao malo vremena da se ugasi. Međutim, to se nije dogodilo. Zvuk je trajao sve vreme dok je dat kontakt. Kad je auto upaljen, zvuk se ne čuje ali je verovatno da je samo prikriven zvukom motora. Molm vas za razjašnjenje i eventualni savet o datom problemu.

Edited by brokva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je to sto cujes sistanje-zujanje modula servo upravljaca. To je normalno.Pumpa za gorivo se nalazi u rezervoaru,ispod zadnjeg sedista,tako da nije ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi posto je ovo ploca od instrument table Abartha Stilo.  Da li je to sto izgleda kao da je iscurelo ? Iscurelo ili je to neki silikon plastika? 

20171005_131420.jpg

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je lepak od tople plastike koji drzi taj elekltrolit..Ništa tu nije iscurelo..Ako se kondezator nije naduo ili pukao sve je ok..Šta je problem uopšte?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam plocu cisto trazeci da li ima neki problem jer mi displej baguje kada je hladnije vreme . Mislim da sam pisao negde mozda. Nekad se ne upali uopste negad sporo pa treperi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari :D Danas mi se javio problem sa skazaljkom za pokazivanje nivoa goriva u autu, naime kad dam kontakt zasija zuta lampica, i podigne skazaljku za mrvu gore do one prve crte (kad je rez prazan). Sipao sam 30l goriva i opet nista, mislim ili da je do plovka, ili do table, ili do osiguraca? Stilo 1.6 je u pitanju :D

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav iskocila mi bila klema minus jer nesto slabo drzi i osto bez kontakta ali kad se kontakt vratio tabla ko novogodisnja jelka sve lampice se upalile. Sta joj je? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...