Jump to content
FAS Goran
Skovisa

Fiat Stilo - problem sa instrument tablom

Recommended Posts

Ma naravno da ne valja akomulator,da valja i posle par dana stajanja,morao bi da upali auto. Moj auto je stajao 10 dana dok sam ja bio u bolnici,pa sam ga upalio...nije verglao kao inace ali je upalio. Cak sam i pisao na temi o akomulatorima. Mislio sam cak da ga menjam,ali evo i na nizim temperaturama je palio bez problema. Tako da ce zamenu sacekati do sledece zime ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne drzi struju, odgovorili su da to nema veze :w00t:  i da citiram: POVREMENO TREBA STAVITI AKOMULATOR NA PUNJAC DA SE DOPUNI ???

Jes' da je za drugu temu, ali sta je to, mobilni telefon u pm, pa da ga dopunjavas svaki cas? A jos nov... Sa nekom normalnom voznjom i redovnim teranjem na otvorenom putu, dopuni se on sasvim dovoljno. Da ne reklamiram opet, svoj prethodni accu na Stilu sam prvi put izvadio iz auta i dopunio posle 6 godina...

U vezi teme, ako je sve OK, nje bitno da li je -20 C, vlazno, auto mora da radi kao sat, bar moje iskustvo.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam bas dal je za ovu temu ali imam problem, izgleda da mi je mehanizam za obrtaje crkao kad sam menjao boju na instrument tabli, dal neko zna gde mogu da nabavim samo mehanizam da bi davao 30e za drugu tablu koja mi uopste ne treba... I da li uopste mogu samo mehanizam da promenim  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisao sam ranije o problemu koji imam sa instrument tablom(zna da bude mrtva ponekad), zakljucio sam da se to desava samo danima kada je velika vlaga, sta bi to moglo da bude? sumnjam da je negde losa masa, ima li neko semu gde je sve prikacena masa za sasiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Naime imam problem sa displejem na km satu. Svetli ali nema nista od podataka na njemu. Desilo mi se jos zimus. Auto nisam vozio i ispraznio mi se akumulator. Dok sam verglao displej se ugasio, a sa njim i akumulator. Kupio sam novi snazniji akumulator ali mi se i dalje nista nije pojavilo na displeju. Pre par dana mi je u voznji  na km satu pocele da trepcu sve moguce lampice i kada sam stao i iskljucio auto treperenje se nastavilo. To sam resio tako sto sam skinuo klemu + i malo ispomerao osigurace ali i dalje mi ne radi displej. Ako je u pitanju instrument tabla da li moze da se popravi? Koliko kosta popravka, a ako ne koliko kosta polovna tj nova??? Pozdrav :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jednu tablu, pokazivala je brke.lamp.fail..... i kazu da je do table bilo, motorici su bili ispravni pa sam njih i kazaljke skinuo, a ostalo je ne taknuto. Pa ako se ispostavi da je samo displej crkao mogu ti pomoci jer je ovaj radio, a ako je nesto drugo....... onda valjda tesko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silver

Pogledaj ovaj moj post u ovoj temi, cini mi se da su isti simptomi: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64167-stilo-problem-sa-instrument-tablom/?p=802895

Jedna od bas retkih brljotina sa elektronikom koju sam imao na Stilu za skoro 7 godina. Odvezao sam auto kod Gorana, aoni nisu mogli nista da urade i poslali su tablu u AE Elektronik u Tosinom bunaru. Cena popravke 50 EUR. Pokusaj mozda da nadjes neku jeftiniju, kao sto ti kolege rekose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa strujom na fiat stilu 1.8 2003 god,naime,zamenjen je skoro akomulator,i desava se da se sat i dnevna kilometraza resetuju sami od sebe,kao i datum i dan,kao i svi podaci dnevnog tipa...da bi mi se danas desilo u voznji da sam skroz izgubio struju na tabli,osvateljenje table,obrtomer i brzinomer skale su zakucale i ostale tamo gde su bile u tom trenutku,na bordu je pisalo checking i zaglavilo se tako,napominjem da se to sve desavalo u toku voznje,nekoliko puta se gasio i palio bord sam od sebe kao da je usao neki djavo u njega :) stao sam ugasio,krenuo opet ,i posle par trenutaka ponovo...cd plejer radi normalno,ne prekida i ne gubi struju,kao ni svetla...onda krene da mi pisti da su prgorela svetla za maglu i jedan zmigavac,a sve radi...tj sve sijalice ispravne kad ih testiram...a najbolje od svega je sto dijagnostika ne prijavljuje nikakvu gresku?

 

ima li neko ideju?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam sledeci problem na stilu jtd desava mi se od danas  da  ugasim auto izvadim kljuc iz brave  i vidim da mi blinka lampica na tabli za dugo svetlo a auto ugasen i izvadjen kljuc iz brave sta moze da bude problem inace kad dam kontakt sve normalno  plasim se da nije nesto otislo na masu  i da mi neisprazni akumulator ? i da lije neko imao slican problem ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce  napoju mi je auto  mislim nije u garazi moguce da od vlage  moracu sutra da vidim  da lice prestati da blinka  sad u mraku se jedva vidi ali kad se zagleda  vidi se da  tinja lampica  na tabli vrlo slabo ali tinja  ide mi na zivci . :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo na žabarskom forumu neki dekica se žalio na iste simptome. Samo se njemu i palili masažeri u sedištu i jadničak klizao po sedištima.

Kažu da je body komp riknuo zbog vlage koja je ušla u kutiju sa osiguračim kod akumulatora. Oko 800 e samo delovi, body , osiguračka tabla i deo instalacije.

Da tebi nije i neki miš uleteo pod haubu i pregrizao zice ? Hoće i to da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kad se desilo mom stilu onda znate kakavi su to automobili u sustini i sto im je cena takva kakva evo sad sam primetio kada pomeram volan gore dole i po dubini sijalica menja intezitet  tinjanja  sad cu rasturim  sve oko volana da vidim da lineka zica  nije zagojena  pa vodi plus na  sasiju  razocaran sam totalno  u ove novije generacije fiata   jedino sto ima vaja to su motori i menjaci  ovo resto ziva sranja  dodje mi da uzmem  sekiru i istropam  u parcici  jer fiat ako ovako nastavi treba da se ugasi  ko sto je uradjeno sa zastavom   evo u mom kraju  kupjeni tri fiata  500l  i vec judi idu non stop po servisima zbog te jebane elektronike   dok  vidim ljudi koji voze tojote nove i honde neznaju kako to izgleda  definitivno  cu preci uskoro na japance  jer  koliko vidim danasnja  vozila su sva na isti princip  ali elektronika naj vise strada  a ko ima naj bolju elektroniku  pa japanci  to se i treba kupi . :pc:


Ja znam šta je!

Tu nešto nije u redu.

 

sta znas da mi kazes da mi crkla tabla  pa moguce je sve ali znas kad cu je zamenim kad pocrka sve u njoj za sad svi pokazivaci rade i sve uredno samo sto mi tinja ta lampica kad ugasen auto .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...