Jump to content
FAS Goran
abart87

K: crevo interkulera za Stilo JTD

Recommended Posts

U pitanju je stilo 1.9 jtd 115ks. Puklo mi je ovo crevo stoji sa desne strane motora kao na slici ..

Da li ima neko polovno da nije puklo ili dal ko zna jel ima gde novo da se uzme i koliko kosta.hvala.

 

cxcb38000.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je krpljeno, ali čini mi se pogrešnom trakom. Ukoliko ne uspeš da nađeš i ako nije puklo na baš nezgodnom mestu može uspešno da se krpi, jeftino uz malo znanja i traje to dugo, bar dok se ne snađeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 6 soma je novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je slici gore tvoje crevo čini mi se da je lepljeno alu trakom koja ima slab lepak i neće držati. Zavisi gde je pukotina, ali ja sam na dva automobila lepio Duct trakom (siva sa jačim lepkom i ojačana fiberglas trakom, u farbarama 10met oko 130din). kada lepiš sa Duct-Power trakom, samo skineš crevo, lepo očistiš i odmastiš i namotavaš 10-ak puta, drži dugo.

 

Ili dosta bolje rešenje je par komada tečnog Loctite super lepka i široki staromodni flaster iz apoteke. Skine se crevo, odmasti i očisti, rupu površinski raširiš i prešmirglaš, naneseš lepak u pukotinu i tanji sloj preko, onda motaš flaster preko u više slojeva, a između svakog sloja pojačavaš sa super lepkom. Ja sam motao oko 5-6 slojeva trake sa par tuba super lepka i držalo je to bar dve godine, posle prodao auto. 

 

A ako te baš mrzi da se zezaš sa krpljenjem, pozovi par prodavnica ili proizvođača gumenih creva za traktore. Izmeri svoje crevo i nacrtaj krivine pogledaj šta oni imaju u ponudi, ako nema to što tebi odgovara imaš proizvođača koji po uzorku rade i creva ojačana sa metalnom mrežom u svim dužinama i različitih prečnika. U najgorem slučaju ako tako poručiš ne može da pređe 2500-3000 din.

recimo   http://www.gumateks.co.rs/index.php/home

http://www.gumena-creva.com/TraktorskiProgram.html

Edited by ognjen76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece mu nista znaciti samo crevo, jer je celo to go*no od plastike, ocajno je uradjeno.

Posto meni tu po malo vlazi od uljanih para (sto majstori navode kao normalno za JTD, ali meni nije normalno posto su i turbina i motor odlicni), imao sam ideju, ali nikako da nadjem vremena, da napravim metalnu prirubnicu i na nju selnujem crevo. Kako je trebalo i fabricki i ljudski da se odradi, a ne da se zaje*avaju sa plastikom, ali zato je to Fiat.

Evo pisali smo ovde kod kolege na temi: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54389-stilo-19-jtdnapokon/?p=1018569

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to do Fiat-a, pucalo je to meni i na Pasatu i tamo koštalo skoro 100 evra. Zašto pucaju biiip li ga, nema nekog pritiska a pucaju. Kod Alfe 156 sa tim motorom sam lepio opisanim metodom i držalo je bez problema. Pravili su ljudi i metalne krivine u  auspuh servisima , između guma na pravcu i sve šelnovano, ali za tim nema potrebe. Prave domaći gumari mnogo jača creva od toga, bile su negde na arcs forumu tačne dimenzije sa svim krivinama za Alfu 156 1,9, ljudi su po njima poručivali ta creva da se urade i nije koštalo više od 3000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prijatelj je skoro to crevo menjao na mondeu 2.0 tdci
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Alfe moze da se resi crevom, na Stilu ne, jer je i ta prirubnica koja ide na glavu od plastike (u komadu). Zato sam i mislio da napravim metalnu, pa na nju da selnujem crevo.

Inace, kod mene nema nikakvih pukotina, nego se sama plastika na pripoju malo izvitoperila od temperature, stezanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjenje, pogrešno sam razumeo. :) Kaže naslov da kupuje crevo pa sam pomislio da je to normalno gumeno crevo interkulera, koje inače redovno puca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na otpad ces da nadjes isto neko dotrajalo i koje ce u neko skorije vreme opet da rikne... Menjao sam na moj kombi pre 2godine, i na otpad su mi trazili 30e a u ovlascenom servisu sa pdv-om je kostalo 4100rsd... Moj savet je bolje da dodas jos 15e i uzmes novo..

@MS PK idi spremaj se bre! Danas je tvoj dan :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...