Jump to content
FAS Goran
Twiki 1989

Fiat Tempra / Tipo - voda u kabini

Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima sa foruma

Naime vozim Fiat Tempru 1.9 TD 66 kw-90 ks 92 god i nemam namere da je menjam :)  Medjutim, danas ja do auta otvorim vrata kad imam sta da vidim, patosnica skroz mokra, podignem je kad jos gori scenario voda  :question:  Prvo sto mi je palo na pamet, je siber, mada bi i sedista bila mokra, logika.

Sledece o cemu sam razmisljao je grejanje, da nije procurio hladnjak, mada bilo bi antifriza.... Posto auto nisam vozio nekoliko dana, stajao je na parkingu, nemam garazu, tako da je izlozen vremenskim prilikama, za sad je samo kisa u pitanju   :wallbash:  Verujem da negde prodire, samo ne znam gde  :mellow: Suvozaceva strana je suva. Pa molim za malo pomoci, unapred zahvalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ovolike kise ne treba se cuditi otkud voda :)

Pogledaj ispod haube da nisu zapusili oni odvodi ispod soferke, tj tu gde dodje mehanizam brisaca, kod punta je tu problem ... mozda je i kod tebe tako, ima neki plasticni kao levak ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo :) Provericu to,  to je crna plastika ispod soferke ? Moguce da su se kanali zapusili, samo me interesuje koliko ih ima ?! Voda ne valja ni u cipile, kamo li u stomaku  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curi ti na kederu na najnizoj tacki. Kada otvoris vrata proveri patosnicu sa strane i ako je mokra keder je 100% * (tacno ces videti i gde sliva). Meni je juce na Alfi tu pustio vodu, a vode je bilo da sam mogao ribnjak da otvorim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ovolike kise ne treba se cuditi otkud voda :)

Pogledaj ispod haube da nisu zapusili oni odvodi ispod soferke, tj tu gde dodje mehanizam brisaca, kod punta je tu problem ... mozda je i kod tebe tako, ima neki plasticni kao levak ....

 

To je to!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledacu i kedere, za ribnjak si u pravu, steta sto nisam slikao :) u sustini proverio bih i odvodne kanale, da li moze neko da mi kaze gde se tacno nalaze ?  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam problem sa vodom u Tipu, cim padne kisa tabla od osiguraca i sve zice iznad vozacevih nogu budu mokre, a ne znam kuda ulazi voda , da li neko ima slicna iskustva i kako da resim problem ?? na autu ima siber i ona creva sto idu odozgo od sibera su cista i cela... i vezni lim nije zapusen nigde voda izlazi normalno 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ulazila voda gore na soferku, u cosku kod A stuba na vozacevu stranu, pa niz A stub pa direk.u kutiju sa osiguracima. Vidi skini plastiku na A stubu, i podavij keder soferke sa spoljne strane i pusti vodu tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prijatelju imao isti problem,nasao da uliva na soferku,skinuo je prelepio i bilo OK godinu dana.Sad se ponavlja ista prica,samo sad mi lije niz stubic,i bude mokar onaj auromat za el podizace....Cekam da prolepsa vreme da skidam tablu i vidim gde je problem.Proveri kakvi su ti kederi na soferki,i pogledaj u uglu ispod levog brisaca,kad skines onu plastiku ispod haube,ume tu da se otvori rupa pa ako se zapuse odvodi iz tog kanala onda tu preliva i ide pravo na tablu.Ja sam vec jednu tablu menjao zbog te vode.Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde tacno oko soferke hoce da curi ? Cistio sam to sve ispod brisaca i nigde ne ostaje voda, probacu da izbusim vezni lim da voda izlazi dole ka motoru da ne ostaje u limu gore... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema busenja, Mislim nema, nemoj! Kad gledas u soferku, na vozacevoj strani sam vrh je bio problem kod mene.. a i kad skines plastiku sa A stuba, videces iznutra kad pustis vodu tu! Crevo u ruke i gledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam problem sa vodom u Tipu, cim padne kisa tabla od osiguraca i sve zice iznad vozacevih nogu budu mokre, a ne znam kuda ulazi voda , da li neko ima slicna iskustva i kako da resim problem ?? na autu ima siber i ona creva sto idu odozgo od sibera su cista i cela... i vezni lim nije zapusen nigde voda izlazi normalno 

Kasno vidim ovaj post, ako nisi već riješio problem mogu ti reći moje iskustvo. Voda mi je probila ispod ljepila od šoferšajbe i dešavalo se isto kao i kod tebe. Probila je skroz od vrha šajbe vozača pa do sredine do haube, voda ulazi i to baš gdje je tabla, a u TIPA digitalca

razvodna tabla podnosi sve osim vode, jer su unutra štampane folije (4 sloja) tako da počinje da se dešava svašta. Npr. kod mene  je bilo kad daš žmigavac - trubi sirena ,brisači i svjetla neće da se gase (osim kad izvadiš ključ) itd. Ukratko, morao sam da izvadim šajbu i da je ponovo zalijepim. Uzalud sam tražio problem u kederu oko vrata i okolnim gumama od kablova . To im je mana a i ne bila kada su to vozila stara preko 20 i koju godinu . Ipak sa takvim kvarom sam u januaru ove godine po noći i magli stigao iz Tuzle u Sarajevo što ne bi uspio sa nekim od izvikanih novijih automobila. Zato ovaj auto vrijedi. Lijep pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...