Jump to content
FAS Goran
Vlada-mk1

K: Fiat Bravo 1.2

Recommended Posts

Kupujem brava, 1.2 benzin.
Po mogucnosti trofeo.
Boje koje preferiram su siva(tamno ili svetlo, nebitno), crna, plava...
Ne teget...
ako neko naleti na dobar primerak, ili zna da neko prodje, neka javi... Bio bi mu zahvalan.. ;) Ne zurim sa kupovinom, voleo bi da nadjem dobar primerak....naravno za neku normalnu cifru...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise da cena nije fiksna, registracija mu istice krajem aprila, tako da mislim da se mozes cenkati i oboriti cenu za ~ 150 eura, te da ga uzmes za 2000 eura, sto je po meni realna cena ako u auto stvarno nema ulaganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno daleko mi nis...
A 2000e za auto 2001, sa 3-je vrata, kome je istekla registracija.....Mislim da je je malo visoka cena...
Mozda gresim....
Ne znam....
Planirao sam da platim brava max 1700-1800e.
Videcu vremenom.. 
Kada bi davao 2000e i vise...tu bi opticaj dosao vec neki drugi auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nešto znači, ja sam mog Brava prodao za 1700€. Cenio sam ga i više ali ispod toga nisam hteo da idem. Komplet zimkse gume (takoreći nove), komplet letnje gume sa 15" alu felnama, dosta toga picnuto i sređeno. Jedina mana je bio zanji branik kojem je krenula da se ljušti farba ali to je max. 50 € ulaganja. Auto mehanički odličan. Pored zamene auspuha, nikad nije išao kod majstora.

 

Bolje ti je da daš malo više za auto koji će da te služi nego da uzmeš neki olešen za 1000€. 

 

Bravo 1.2 16v je mnogo zahvalan auto. Pristojna potrošnja, 80 konja, dosta prostora, jeftino održavanje, atraktivan izgled... Super za te pare. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja razmisljao. ali 2000e mi je stvarno  mnogo da dam za Brava...
To oko 1700e je realna cena, za dobrog Brava, po mom misljenu...
Jesi ga odavno prodao?
Gde sam bio malo ranije.. xexe...  :realmad:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih znao...
Ja sam pre svega mislio na onaj lepsi volan, bele cajgere, drugi dezen sedista...itd..
Koliko sam video po oglasima, ni jedan od tih sto pise da su trofeo, nema siber....

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sve ima i moj pa mu je oznaka sx a trofeo je sa siberom imas negde na forumu temu sa nivoima opreme kod fiat bravo samo sto ljudi kad prodaju auto pisu sve i svasta a za pola stvari koje pisu da im auto ima u opremi nemaju ni poima sta je.Pogledaj pise u oglasima i da 2 od 3 bravo-a ima esp nema nijedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda grešim ali mislim da šiber nema veze sa tim da li je Trofeo oprema. Koliko ja znam, Trofeo oprema predstavlja malo luksuzniji enterijer.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1600e...
Ali sto mi nije rekao preko telefona, pukla mu je soferka, i zadnja leva stopalka leplenja silokonom......
Enterijer solidan, ali ne bas odlican....
Limariski nema nigne, osim malkice na zadnjim rubovima sa donje strane...tackice bukvalno...
Ali nije generalno to ono sto trazim....
Nije bio problem u ceni..
Preporuka za ovaj auto...uz malo ulaganja, skroz solidan.. ;)
 

Edited by Vlada-mk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,auto bez ulaganja za 1600 evra nemas.Svaki iole pristojan Bravo/a sa 1.2 motorom ide od 1900 evra pa na gore. Za 1500-1600 evra imas da kupis to sto si gledao,ili nest jos gore,bolje ces tesko da nadjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: +1

 

To sam i ja kolegi rekao par postova iznad. Da ima dobre gume, da je na domace table, da nema nekih ulaganja, da se oceses o neki servis a da je on tek uradjen...i sl. Takav Bravo mora kostati ~ 2000 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog krenuo da cenim od cca 2100 € i tada se niko nije javljao na oglas. Jedino neka zamena ako sam ja prvi kontaktirao i to su trazili nerealne doplate. Tek kada sam spustio na 1900 su krenuli da se javljaju i interesuju. 

 

Ne kažem da ga ne bih prodao za ~2000 € ali po toj ceni bih verovatno morao da se načekam da naiđe neko ko baš voli Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da neko iskesira 2000e za brava, u ovo vreme...tesko...ja sam spreman da dam 1700-1800e. ali ne preko...
Naletece neki valjda po mom ukusu....i finansijama...
Moguce da ste u pravu, ali ako neko bude cenio 2000e pa ga ne proda za 2 meseca, malo ce se zamisliti...
Sto bih Sale rekao, trebalo bi da naleti neko ko bas voli Brava, i uz to ima i te pare pa da ga kupi...
I dalje mislim da je 2000e nerealna cena za dobrog brava, ali videcu...
Ili cu vremenom ipak morati da povecam budzet, ili cu menjati izbor auta...
I jedno je kad neko da oglas cisto da mu stoji, pa ako ode, ode, a druga stvar kad neko ima dobar auto, i stvarno hoce da ga proda, iz nekog razloga...(potreba za vecim, cetvoro vrata... itd.)
Nisam ni ocekivao da nadjem idealnog za 1600e, ali se nadam da ce neki do 1800 da se nadje.. 
I ja sam pre za to da kupim dobar auto, pa da ga i platim malo vise,(u mom slucaju do 1800e :whistle: ) nego da uzmem neku kantu, pa da ga posle placam na rate, i izadje me skuplje nego da sam uzeo odmah dobar...
U svakom slucaju hvala svima.. :)
Kao sto sam rekao, ne zurim nigde..pa cemo videti...
Nastavljam potragu....  :pc:  :coffee:  :handy:  :scooter:

Edited by Vlada-mk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne verujem...
Ali ako bi mi sve ostalo odgovaralo, i ako bi imao neku preporuku, mozda bi me i zanimao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj prodao za manje od nedelju dana. Bio je bas to sto trazis, samo teget! :) . Od ulaganja je bilo samo da se zameni 1 amortizer (ili oba ako hoces da uradis kako treba). Cenu stavio 2100, prodao za 1950. Naisao kupac koji je hteo bas to sto i ti, a ja prodavao takav auto. Dobio je sve sto sam ja ulozio npr 8 tockova, sony sa USB-om... Enterijer perfektan(verovao ili ne, bolje izgleda nego ovaj iz NI), motor takodje, limarija ok, registrovan, servisiran. 

E sad, to je bilo pre 2 meseca. Tada su na forumu prozivali nekod ko je prodavao Bravu za neke jake pare. Ja okacio na polovne automobile i nisam ni stigao da okacim i ovde vec je covek najavio da hoce da idemo kod majstora da vidi. 

Taj sivi iz Nisa i tada bio na oglasima. 

Ako nadjes takav auto, bices prezadovoljan! I ja sam bio. Keva moja kupila isto bravo pre godinu dana kada je probala moj i videla koliko se lepo i lako vozi. Meni trebao veci pa sam morao da menjam. Sada vozim libru, ali i dalje vrlo rado pozajmim kevin kada zena zauzme nas. 

Ovo oko cene sam napisao jer se slazem sa Ivanom i Saletom. Ja sam mesec ipo pre prodaje dao 170e za servise. 

Mislim da, uz dosta trazenja, mozes da nadjes i po ceni koju si naveo.

Ako nesto interesantno vidim, javicu.

Srecno!

 

Evo i jedne slicke: 

image.jpg

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno lep bravo..
Teget boja ga mnogo zatvara, i izgleda mi mnogo tmurno, iz tog razloga je izbegavam...  :laughing:

Za brava sa 2 para dobrih guma-felni i sa svim onim sto sam ranije naveo, i jos da je dugo registrovan....dao bih i ja 1900e.  :thumbsup: 
Jer bi me te gume cekale kad tad... na isto mu dodje...  :D 

Hvala, jeste da mi se ne zuri, ali ipak se nadam da se nece bas mnogo oduziti to traganje..  :pc: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedan mali savet, ako si vec spreman da das 1800 evra za Bravo, spremi jos 200 i uzmi Stilo 1.2, i za jedan i za drugi te cekaju mali i veiliki servis tj. slicna ulaganja. Bravu ce mnogo brze da pada cena jer je model u zalasku (poslednja generacija je 2001.) a Stilu kao i bilo kom drugom autu prve generacije (od 2002. pa mladje) vise drze cenu nego proporcionalno mladji primerci. Stilo vec 2005.-2006. je skoro duplo skuplji nego 2002. primerak, a za par godina ce im cena biti vrlo slicna.

 

To je inace savet za bilo koje godiste, videti u tom rangu koji modeli se zavrsavaju a koji pocinju, i izabrati one kojih ima i mladjih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi Stilo izgleda kao mnogo veliki auto za taj motor?

Ili se varam, kakva su tvoja iskustva?
Mada mislim da bas ne mogu da nadjem dobrog stila za 2000e.
Doduse i nisam nesto preterano pratio cenu istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1,2 je bolji od brava 1,2 jer ima skroz drugaciji prenos i 6brzina, tako da ga mnogo lakse "nosi" taj motor, samo sto za 2000e neces naci ni solidan stilo 1,2

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu moze da se nadje, u manjim mestima teze. Motor 1.2 je taman za grad, i nije za ludovanje.

 

BTW, cena iz oglasa se SPUSTA ;)

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...