Jump to content
FAS Goran
jovancha

Fiat 500L 1.4 95KS Nacionale

Recommended Posts

Pošto već ima dosta 500l-ovaca, a nekima uskoro ističe garancija, imam nekoliko pitanja, pa me interesuju i vaša iskustva (saveti).

 

1. Šta mislite o produženju garancije, da li ste već produžili ili ne (razlozi)?
2. Bliži se i meni prvi servis, pa po vašem mišljenju da li da idem u Kragujevac ili Niš na servis (zbog blizine) ili kod Koleta gde sam kupio auto?
3. Da li ste razmišljali o ugradnji plina, ili mislite da je to "nepotrebna" investicija i da li bi to "ubilo" ionako slab naš motor?
Hvala.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek ti ode letva ko nekima i najjeftinije produženje garancije na 3 godine će ti se isplatiti. Ja ću sigurno produžiti, mada kod mene na dizelu ona ima još više smisla jer je spisak skupih potencijalnih kvarova veći. Produženje garancije neminovno znači i obavezu da se auto održava u ovl servisu do isteka, tako da i to treba ukalkulisati.

 

Mali servis bi trebalo da znaju da urade učenici prvog razreda automehaničarske. Samo obrati pažnju koje ulje i filtere ko koristi. Traži predračun mailom.

 

U ovom trenutku kad je benzin jeftin, a plin skup ja bih malo sačekao i video šta će se dešavati. Znajući alavost našeg budžeta ne bih bio iznenađen da plin još poskupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ga zameniš novim. :laughing:

 

Ne znamo da li je konstrukciona greška ili loša serija letvi, ali je činjenica da je bilo i suviše zamena u garanciji.

Tih 350€ koliko je trogodišnja doplata za garanciju je meni razumna svota za miran san.

Dodatni plus je što te primorava da ga održavaš u ovl, ma koliko to bilo skuplje od varijante ispred kuće, jer ti na kraju donosi lakšu prodaju, nešto višu cenu i mogućnost lakše zamene staro za novo.

 

Ovde nema apsolutno tačnog odgovora i ispravnog stava. Svako ima svoju logiku i nek je sledi. Što se mene tiče Fiat je trebalo da mal digne cenu i da svima da 5 godina garancije od početka, a ne da se igramo ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cekam sledecu nedelju da odem da produzim garanciju na jos 3godine.

Servis mozes da odradis gde hoces, nema veze gde odradis prvi, drugi ili neki servis....

 

Da je konstrukcijska(fabricka)greska onda bi dosta njih islo da prijavi kvar sto nije slucaj sa 500L

plin sve manje zelim da ugradim.......niti ti drzava daje pogodnosti (cak sta vise grebu gde stignu) niti ja prelazim puno km da bih isplatio za npr godinu dana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu 100% produziti garanciju na jos 3 godine, ako je neko upucen nek mi samo objasni nacin placanja i jel je obavezno to uraditi auto kuci gde si i pazario auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Šta mislite o produženju garancije, da li ste već produžili ili ne (razlozi)?

Ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64655-fiat-500l-produ%C5%BEenje-garancije/

 

2. Bliži se i meni prvi servis, pa po vašem mišljenju da li da idem u Kragujevac ili Niš na servis (zbog blizine) ili kod Koleta gde sam kupio auto?

Ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63500-fiat-500l-prvi-servis-20000-km-ili-1-godina/

 

3. Da li ste razmišljali o ugradnji plina, ili mislite da je to "nepotrebna" investicija i da li bi to "ubilo" ionako slab naš motor?

Hvala.

Klik na:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/

Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisu svi ovl.servisi krs...uostalom fiata je jeftinije odrzavati u ovl.servisima nego negde drugde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje,

Da li si zatamnio i prednja stakla?
Kako si prosao na atestu? Ja sam se raspitivao kod majstora, on mi kaze da su prednja vec zatamnjena fabricki 25-27% i da tu ne moze da stavlja nikakvu foliju a da ne predje 30% koliko je dozvoljeno.

Inace, odlicno si uradio. Hteo sam tvoje slike da nosim majstoru :D   ...ali me je sada se razmisljam zbog atesta i pandura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sheba izvinjavam se što tek sada odgovaram. I prednja sam zatamnio, i naravno prelazi dozvoljenih 30%. Nisam ni bio na atestu. Policajci me prilikom zaustavljanja nisu za stakla ništa pitali...

Drago mi je da ti se sviđa ;)

 

@Deda Jung hvala i tebi, još da je kao tvoj Lounge bila bi prava stvar, ovako ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...