Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kako pozajmiti Wi-fi?

Recommended Posts

Pre neki dan sam isao sa drugarom da kupi antenicu, posto mu je jedan komp na donjem spratu, a drugi komp dijagonalno. Pa nema sanse da provuce mrezni kabl... Kupio je antenicu koja hvata 7m i kosta 1500din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava mi se sledeće.. Zakačim se na neki Wi-Fi i sve funkcioniše normalno, ali posle nekog vremena mi izbaci žuti uzvičnik i piše "Limited Access to this computer" i više neće na net nikako, a imam npr po 3-4 crtice plus taj uzvičnik pored..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

antena.jpg

http://www.kupindo.com/Antene/10454818_ANTENA-ZA-BEZICNI-INTERNET-VELIKA-OD-24-DBI

 

Treba ti jos kartica za nju,vise kabla i cevka sto duza.ja sam uzeo neku od 6 m,stavio na krov i hvatam pola grada :)

 

 

 

Jel ima ovako nešto ali da je minijaturnih dimenzija? Neki pojačivač ili tako nešto. Treba mi kada odem na more da imam u apartmanu bolji wireless signal. ADSL ruter je "vazdušnom linijom" na 10-tak metara ali džabe jer je između nekoliko armiranih zidova plus debela betonska ploča (u prizemlju zgrade je, dakle dole dijagonalno). :D

 

 

Pre neki dan sam isao sa drugarom da kupi antenicu, posto mu je jedan komp na donjem spratu, a drugi komp dijagonalno. Pa nema sanse da provuce mrezni kabl... Kupio je antenicu koja hvata 7m i kosta 1500din

 
E to mi treba, daj neki link.
Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Vidis da nisu samo tvoji uredjaji nakaceni na ruter.

Ja antenom hvatam 200/300m opusteno :)

 

kakva je to antena?

 

 

 

Postoje antene koje radi i na par stotina km !

 

Kod mene na poslu koristimo motoroline canopy ubijaju kako rade, domet koliko hoces :smoke:  

http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_Canopy

 

Maximum range 120 miles (190 km) , 155 miles (249 km)

 

S jednom bi sigurno pronasao neki Huawei 520s  :laughing:  c ili koji god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au pa vi ste carevi! :D Ne zna se sta je veci hit, da li ovaj mis sto blokira kad se neko nakaci na wifi, ili ova antena za hvatanje internet signala sa sto jacom frekvencijom :D

 

Kontam da ce uskoro na Benchmarku da se pojave skrinsotovi s ove teme, budite spremni! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno je na Net-u odnosno specijalizovanim sajtovima kružila ideja (a koja se meni lično jako dopada) da svi otključamo rutere i na taj način "premrežimo" čitav grad sa free Internetom jer ionako većina ne koristi možda ni 10% kapaciteta svog pristupa Net-u, pa što da ne omogućimo i drugima da pogledaju nešto, dođu do potrebne informacije i slično (naravno, to ne bi smelo da se zloupotrebljava skidanjem materijala sa torrenta po ceo dan i sličnim zagušivanjem protoka, već samo za surf ili neku da kažem normalnu potrebu). No, ta ideja na kraju ipak nije zaživela, naravno. U "našem slučaju" odmah se nađe neko "pametan" ko to vidi isključivo kao način da ima Internet a da ne plaća ništa, nažalost, a često se ode i u pomenutu krajnost sa totalnim zagušivenjem veze...

 

 

http://www.netiks.rs/wireless-bezicna-oprema/wireless-kartice/wireless-usb-kartice

 

pogledaj ovde, imas i kategoriju extenederi dometa pa vidi i tamo

 

 

Hvala, pogledaću ima li nešto za neke razumne pare, pošto to nameravam da montiram tamo vlasniku apartmana i ostavim/poklonim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...