Jump to content
FAS Goran
Mirko_NS

K: Opel Insignia 2.0 cdti

Recommended Posts

Kolege zanima me Opel Insignia, 2.0cdti (130 ili 160KS), da je u odlicnom stanju, servisna knjiga iz zemlje uvoza, kao i carinska su obavezne.

 

Preferiram: alufelne, naslon za ruku, aluminijumski okviri oko prozora, limuzina (ne hatchback), do 130000km.

 

Ako znate neku takvu - javite mi na PP. :)

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo što odmah mogu da ti kažem je da 130 000km teško da ćeš naći (da nije pomerana kilometraža) koje god da je godište. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, iz uvoza teško... Jedino neka domaća sa lizinga. 

 

Mirko, najviše pažnje obrati na zamajac, skup je kao otrov  :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, imas jos neki info vezano za probleme sa Insigniom? Znam za probleme sa usisnom granom (tj. krilcima), neki kabl do senzora abs-a na prednjim tockovima i za hidraulicni nosac motora ispod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, od ovih iz lizing kuće koja je dužna  da ih održava o svom trošku u periodu trajanja lizinga čujem da ih ubi. Kažu da non stop imaju neke reklamacije na gomilu sitnica.

Nisam ih toliko detaljno ispitivao koje su sve to sitnice.

Kad stignu na šleperu ispred Balkana, svi preprodavci za koje su i uzete se prvo prekrste pre nego što ih upale (zbog zamajca)  :D

 

Meni lično se auto veoma sviđa, a te neke tipske probleme ima gotovo svaki noviji auto. Hidraulični nosač motora je sklon da procuri na svakom autu, jedino što je verovatno prilično skup. Za Focusa prve generacije, recimo, znam da može da se kupi samo u Grandu i košta oko 16.000 din. Za Insigniju je verovatno još skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ipak fino izgleda :)
Pogledaj malo ponude oduzetih vozila sa lizinga. Ima ponekad dobra ponuda i kada sam ja gledao kola kod njih baš su bili voljni da se cenkaju, pretpostavljam da je i sada tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prilike često da je vozim, jaču verziju i moja preporuka je da biraš nešto drugo. Navedoše već gore plivajući(velika boljka kod tog motora), pored njega imaš još dosta problema koji koštaju. Sem izgleda malo stvari na njoj je odrađeno kako treba, za tu kategoriju loša zvučna izolacija, veliki nepregledan auto sa ne prterano dobrim menjačem, slabo ide bez obzira na snagu, meni bar nešto ne leži u vožnji.

U toj kategoriji Alfa 159 sa 2.0 motorom može mnogo bolja da se nađe i bolji je auto u svakom pogledu, gepek je bolji kod Insignije.

Ako nećeš italijana po meni daleko bolji izbor je Laguna 3 od 2009-og sa 2.0 dci motorom (1.5 je suviše slab za težinu), lepo izgleda, neuporedivoooo pouzdanija i lepša za vožnju. Retko naleti ali može da se nađe primerak sa normalnom kilometražom i dobrom opremom i jeftinija od Insignije. Mnogo bolji i kompletniji auto od Insignije.

U jednom trenutku sam i ja gledao Insigniju, na svu sreću je uzeo od drugara koji je ima u rentacar agenciji, mene razočarala. Sem izgleda sve drugo čist promašaj. :)

Edited by ognjen76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što 159 i Laguna 3 nisu ista klasa kao Insignija (po veličini i ceni ;) ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva tri modela spadaju u D segment, Insignija jeste nešto veća, ali se uklapaju sve u isti segment. Cena im je kao novima ista, kao polovna Insisgnija možda još uvek malo beži sa cenom zato što je nešto noviji model i dobro izgleda. I to će verujem brzo da se pormeni. :)

Edited by ognjen76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored Insignie u obzir dolazi A4 ili Ford Kuga. Sire od toga ne bih isao - i ovaj izbor mi zadaje dovoljno glavobolje. :)

 

Sto zamajca i slicno tice - to je problem koji muci sve dizelase i verovatno su cene slicne za sve automobile iz iste klase.

 

Vezano za pouzdanost Insignie - zar nije bila proglasena za najpouzdanijeg polovnjaka?

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuga je i moj hint, ali ne znam kakvi su ti 2.0 Ford (ustvari PSA) motori od 136 KS. Inace, jedini SUV koji mi odgovara cenom, a da mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen Audi A4, 2.0TDI, 120KS, 2010..

 

SUV ostavljen za neka buduca (nadam se dobra) vremena... :)

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...