Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Samo da se osvrnem na pnekoliko stvari sa kojima se ne slazem.

 

1. Ispravan fabricki grande punto 1.9mjet se niti otima, niti potpisuje, moze malo iskljucivo pri kretanju pun gas iz mesta, ali dok se kotrlja auto cak i prvoj ce tesko blicnuti esp, a kamoli u ostalim brzinama.

Pritom imao sam i fabrickog grande punta 1.9mjet, a tunirao sam ga kasnije na izmerenih 460NM i 192ks, a ni on se nije otimao, a potpisivao je samo u prvoj pun gas iz mesta, u drugoj nista, retko da blicne esp.

 

2. Trkao sam se vise puta sa grande 1.4tjet 120ks,  fabricki ide manje vise isto kao 1.9mjet 130ks, zavisi ko uhvati bolji start, ali recimo da je bio za nijansu bolji do 100kmh, a za nijansu losiji posle 100kmh.

 

3. BMW e60 520d 150ks i 163ks (M47 motori) se ponasaju identicno u voznji, naravno ako su oba ispravna i u fabrickom stanju bez cipova, ali se i cipuju na istu snagu, identicni motori, razlika im je jedino na maksimalnim obrtajima, gde tesko da mozes osetiti 13ks razlike ako se ne trkas, a obrtni moment im je identican i na identicnim obrtajima.

 

4. Meni je bas osetna razlika izmedju grande punta 1.4 16v atmo i 1.4 tjet, bas primetno, necu da lepim prideve kako koji ide, jer je to subjektivno, ali mislim da bi vecina trebala razliku lagano primetiti/osetiti, jer je znacajna.

 

5. Vecina mjet 8v nije izbacivala vise od 120ks, a kamoli 130+ ks na valjcima, cak naprotiv uglavnom su se kretali od 115-120ks, mozda na nekim valjcima gde i svi drugi motori izbacuju 10ak % vise snage nego sto fabricki trebaju, a ima i toga, nagledao sam se svega kod raznih cunera kada sam aktivnije bio u toj prici.

 

p.s. 6. bio je grande punto 1.9 8v 120ks i 130ks, identicni motori hardverski, softverska razlika, a jaci je isao u sport varijantu, a obican je bio obican :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da updatujem temu. Ici cu ovih dana na savski nasip 9,tamo sam nasao dva megana. Ako mi se ne budu svideli(ili ako ne budu hteli da ih prodaju) , sve mi se cini da ce da padne onaj beli 500L.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obican 120ks je isao u obicne petovratne Gp, a 130ks je isao u sport modele.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj BMW 520d sa 163ks i 313k km je isao tako da kad sam jernom stisnuo gas u drugoj da pokazem zeni kako ide, preseklo je u stomaku. 
To sa nijednim 150ks nisam osetio a ovaj moj sigurno nije bio cipovan jer je vlasnik bio mator. 
U GP- se razlika mozda i oseti jer je to lak auto ali kod 500L ne verujem da se tako oseti. Nisam vozio 500L sa 120ks ali vozio sam dva Dobla i oba su nekako tromi i takodje moras da ih cepas da bi isli a oni su tu negde slecne koncepcije i otpora vazduha pa i tezine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vagenovac said:

Trkao sam se vise puta sa grande 1.4tjet 120ks,  fabricki ide manje vise isto kao 1.9mjet 130ks, zavisi ko uhvati bolji start, ali recimo da je bio za nijansu bolji do 100kmh, a za nijansu losiji posle 100kmh.

Slazem se sa svim napisanim u postu, a sto se tice citiranog, prednost je u globalu ocekivano malo na strani veceg motora. Ali ni blizu koliko to deluje subjektivno, zbog dizelskog obrtnog i udara u ledja u odredjenom opsegu obrtaja.

Pisao sam vec ranije da sam po prelasku sa obicnog 1.9 8v Stila sa 255 Njutna, imao subjektivni utisak da MA 140 sa 230 Njutna (u Sport modu identicnih 255 Nm kao Stilo) - nema takav udar u ledja. Sve dok ne sacnes kilometar sat :) , medjuubrzanja od 60-100, 80-120 km/h su npr. u istim brzinama kraca i po neverovatnih 2-2.5 sec. A poenta je ne da bih poredio babe i zabe - nego da to subjektivno uopste ne deluje ni blizu tako, kada ne bi gledao kilometar sat. Jednostavno sve deluje ususkanije, tise, benzinci lineranije razvijaju snagu u sirem rasponu obrtaja... Evo malo i teoretski parametara za ova dva pomenuta motora (za MA u slabijem Normal modu, tj. primenljivo i na bilo koji drugi auto sa ovom motorizacijom i bez Sport moda) - lepo se vidi gde koji crkava :) :

 

Untitled55.thumb.png.9766dd26ce2e74252bc92a6131d7ad0a.png

 

A T-Jet je prva generacija Fiatovih turbaka u ovom obliku, ima manji obrtni (200-215 Njutna) i kod njega za performanse mora malo vise da se radi menjacem i da se zgazi u obrtaje. Sigurno ne mozes da ocekujes (daleko veci) torque dizela, samo na potapanje gasa.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, debelizmaj said:

Cisto da updatujem temu. Ici cu ovih dana na savski nasip 9,tamo sam nasao dva megana. Ako mi se ne budu svideli(ili ako ne budu hteli da ih prodaju) , sve mi se cini da ce da padne onaj beli 500L.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

To je kod buvljaka? Mogu ti ja pogledati sta te interesuje islikam i dokumentujem, blizu mi je a i kum mi je u nemacku pa mogu kola parkirati i ispred njegovog placa da mu ne smetam. 

Tamo ima par placeva, mahom francuska vozila, kod TNG pumpe i auto servisa za stakla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jeste tu kod buvljaka by-my-car, znacio bi mi jos par ociju! Ja ofrlje pogledam auto, nista ne znam.
Ja sam isto tu, u bloku 62.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 500L sa 1.6mjt 120ks ali kratko po sporednim ulicama, 1-2-3brzina je cupao odlicno!

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, debelizmaj said:

E jeste tu kod buvljaka by-my-car, znacio bi mi jos par ociju! Ja ofrlje pogledam auto, nista ne znam.
Ja sam isto tu, u bloku 62.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Kako hoces, mozemo zajedno, premda ja nisam neki strucnjak niti imam dijagnostiku. U prolazu mi je (blk 45) pa mogu svrnuti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu moj bas do Leskovac da testiram, tetku, babu i kuma da podsetim. Samo da se smislim koji cu

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nama strucnjacima je i to dovoljno" Stvarno, mene je bas pozitivno iznenadio.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vuce u rikverc :D ?

Lepo su ljosnuli sa cenom cak i ovi noviji 500L. U tom rangu, Compacti tih godista su primetno skuplji, njih pratim za sebe, pa sam se iznenadio niskim cenama za naseg Sumadinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bingodalton said:

Nek ovaj drugi ide prvi i nek razocarano mapusti plac. A onda idi ti, pa ono...ako je to to, da ubijes cenu :)
Ko cige sto rade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ma vi ste amateri. :lol:

Znate kako nasi to rade u Nemackoj? 
Dok jedan zamajava vlasnika ovaj drugi odvrne  cep na posudi za antifriz i spricem usprica preradjeno ulje u posudu.  I onda kao “Ajoj sta je ovo? “ i svaba se skenja i tad pocinje obaranje cene. :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah nesto mislim da ce tamo da nas doceka bas takav lik... Koji je to uradio u nemackoj i dovukao auto ovde da ga proda

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@debelizmaj

Bili smo pre par nedelja @djomla i ja da gledamo tog 500l na placu Kompresora, onako rekreativno.

Sem ozbiljnog dubinskog pranja i ozbiljnijih pneumatika (na njemu su Tigar All Season) nema greške!

A ako te baš zanima 1.3, ima jedan beli od privatnog vlasnika 2018. sa 50000 km, ceni ga 10.400!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ga, od vlasnika sam kupio zeninog 500L. Dobar decko, ima fiatov servis. Znam tog belog dok je stajao kod njega na parkingu. Oni su ga uzeli sa napuklom soferkom, sredili i sada ga prodaju. Taj dualogic menjac me odbija, nisam nasao na dobre komentare.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam ni primetio da je automatik, ali mi je pažnju privukla smešna kilometraža!

Jel si gledao onog na Kompresoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...