Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

11 hours ago, neshaoct said:
Nije da nemaju veze sa životom  

Nemaju veze. Napisao sam da je osnovni benzinac u Februaru bio 17.500€, lično sam u Grandu gledao i auto i tablu sa cenom. Poprilično sam siguran da nije poskupeo 3.000€ do sada.

I Vagenovac je dao primer cene za Škodu, a koja se poprilično razlikuje od cenovnika, tako da cenovnici uopšte ne moraju da budu merodavni. Gledam i ovaj cenovnik za Tipo i ne verujem da u "praksi" Tipo SW 1.6 dizel košta od 20.000+ €.

A što se snage tiče...dizele sa 120-130 konja u ovakvim limuzinama imaju faktički svi bitniji proizvođači, tako da ne verujem da baš svi zapošljavaju konstruktore i inženjere koji ne znaju da urade dobar proračun kolika snaga je potrebna. E sad, druga je stvar što je nekima i 200 ks malo...

 

A za Karoq će Woodoo da ti napiše

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

 

U konkretnom cenovniku dilera Forda iz Šapca uopšte nema Mondea dizel sa 120 konja, tj. nije napisano za njega ni 5k, ni 15k, ni 30k evra...pa se samim tim nema o kojoj ceni suditi (da li ona ima ili nema veze sa životom), jer uopšte nije ni napisana. Da su je napisali, slažem se da bi ona bila veća nego iznos za koji se stvarno može kupiti taj Mondeo kod tog istog Ford dilera. Postoje cene u tom cenovniku dilera Forda iz Šapca za jače dizele, i one se okvirno slažu sa ponudom Grand Motorsa za Mondeo sa istim takvim jačim dizelima (150 i 180 konja), što se vidi po oglasima na PA koje za takve verzije Mondea postavlja Grand Motors.

 

Naravno da se i tu slažem da se u praksi još kako može oboriti cena iz cenovnika, pa neće se valjda meni sad pisati da može niže od cena iz zvaničnih cenovnika? :D O mogućnosti da se u praksi automobili kupuju za dosta manje pare od onih iznosa u zvaničnim cenovnicima sam davnih dana pisao na Forumu, kao što se sigurno sećaš, npr.:

Quote

Pa, na nov auto iz salona koji košta npr. 25k evra se dobijaju ''popusti'' od par hiljada evra čim vide da si ozbiljan kupac, a kamoli na polovnjacima iz uvoza.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/75649-koliko-može-da-se-spusti-cena-polovnjaku-novom-autu/&do=findComment&comment=1417538

 

Naravno, nisam samo ja pisao da se te cene mogu još kako obarati u praksi, ali isto tako bilo je i ljudi koji su pisali da to tako ne ide... ;) Verujem da @Danilo1 još kako zna da se ne treba držati cene iz zvaničnih cenovnika kao pijan plota... B) Npr. ovaj Mondeo dizel sa 150 konja je Grand Motors postavio na PA sa cenom 25.490 evra:

 

Screenshot_11.jpg

 

Sam kažeš da ta cena (25.5k evra koja se okvirno slaže sa iznosima u onom cenovniku Ford dilera iz ŠA) nema veze sa životom, sa čim sam saglasan...ali eto...oni su ipak bili drski pa su napisali u oglasu da je ta cena od 25.5k evra fiksna. A, znamo da još kako nije fiksna za kupca...ali ko se upeca - upeca se. 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo čudi kako se ne uhvatiš za cenu benzinca koju sam naveo (i koju dva puta potenciram kao nemerodavnu u cenovniku), nego teraš priču sa tim dizelom

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si okačio printscreen oglasa Mondea dizela sa 120 konja. Zato sam pisao o njemu, i poredio sa dizelima jačim od njega.

Naravno, sve rečeno važi i za benzince. Kao što se vidi iz zvaničnog cenovnika, u njemu napišu 20k evra (maaaalo više), a u praksi bude par hiljada evra manje od toga. Verujem da će i tu (čim se pojavi barem jedan oglas na PA za nov Mondeo sa benzincem):

 

Screenshot_12.jpg

 

...Grand Motors napisati tih oko 20k evra iz cenovnika, i da će isto staviti da je fiksna cena (kao što su napisali da je fiksno i 25.5k evra za dizel od 150 konja), ali će u praksi još kako prodavati Mondea benzinca za ispod 20k, kao što i tog dizela sa 150 konja prodaju za manje od 25.5k evra.

Eto...konačno smo se složili da cene u praksi idu dole u odnosu na one napisane u zvaničnim cenovnicima (da, to važi i za pomenuti Tipo dizel karavan 1.6 MJet 120 konja i najjačim paketom opreme, za koji je napisano oko 22k evra). Još samo da se složimo da to jednako važi i za polovnu robu, a ne samo novu, tj. i za polovne automobile a ne samo za nove... :D:D ...i može sneg da padne odma' B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili danas,vozili Tucson 2.0 dizel od 26000€ sa automatskim menjačem,naručili Elantru GLS 1.6 benzin, sa automatskim, i jačom opremom(sa navigacijom), za malko manje od 18000€.

Isporuka za 90 dana! Obnavljaju gamu!

 

430c2b806f17ad2bb483ad65eafd3841.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I još samo da se složimo da cene iz zvaničnih cenovnika nemaju veze sa životom... što ja više puta pišem, a ti više puta opovrgavaš, a između redova i sam kažeš da je tako
Nego je u duhu prakse potrebno napisati nekoliko kilometarskih postova, gde će se tvrditi da je crno = belo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, totti said:

I još samo da se složimo da cene iz zvaničnih cenovnika nemaju veze sa životom... što ja više puta pišem, a ti više puta opovrgavaš, a između redova i sam kažeš da je tako emoji4.png

Između redova? :D 

Jeste, evo baš primer za to (već sam ostavljao u jednom od prošlih postova link), moj post u temi oko spuštanja cene automobilima, napisan pre skoro godinu dana:

On 12/1/2017 at 1:31 PM, neshaoct said:

Pa, na nov auto iz salona koji košta npr. 25k evra se dobijaju ''popusti'' od par hiljada evra čim vide da si ozbiljan kupac, a kamoli na polovnjacima iz uvoza. :thumbup: 

Baš se vidi da onako tek ''između redova'' pišem da se mogu spuštati cene u odnosu na one iz cenovnika. :D Uostalom, lako je videti ko je šta pisao kad se pogleda ta tema oko spuštanja cene autu. ;) 

 

 

Edited by neshaoct
skinut deo, nije za ovu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to što kažeš :D imam vremena da sačekam da počneš da pišeš kako se može obarati cena ne samo na novim automobilima (iako prodavac, kao npr. Grand za onog Mondea dizela od 25.5k u oglasu stavi ''fiksna cena''), nego i na polovnim... :cheers:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je Superb 2.0 u Ambition paketu bas dobra kupovina.

Jeste da sam slab na Djulijetu, ali ima tu dosta boljih kupovina za te pare.

I ne bih bas tako Astru K izbacio sa spiska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno superb 2.0 tdi ambition najbolje za ulozen novac (vozim ga vec par nedelja). Dugo sam "studirao" sta posle 12 god voznje stila. Majstori (koji znam da citaju ovaj forum, a upoznao sam ih vecinu za ovih 12 god) su mi najvise pomogli da nemam dilemu da li da kupim nova kola (ko razume shvatice...). Zadnjih godina se sve veci krsh od delova uvozi zbog sve losije kupovne moci.  Sto se tice pomenutog mondea dizela ovde u temi (tu sam najvecu dilemu imao), odlican je auto ali jednostavno pored superba sa ponudjenom opremom nema sta da trazi. Primera radi afl xenoni idu standardno u superb ambition, dok kod mondea je doplata 1000e (do duse u pitanju su afl led svetla). Kad se malo udubi u detalje sta se nudi postaje ocigledno.

Da, ovo mi je prvi put da sam kupio nova kola i iznenadio sam se da se i tamo cenka kao na pijaci. Tako da ko razmislja o kupovini ,  ne treba da ga aktuelni cenovnik odbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam hteo da otvaram novu temu, a to sto je tema neaktivna mesec i po dana ne cini pricu, nije se nista fundamentalno promenilo za to vreme. Elem, kad se konfigurise auto najveca marza je na dodatnoj opremi, ako uzimas dosta dodatne opreme mogu solidno da ti spuste cenu (naravno ako ne trazis sami sigurno nece). Cuvene doplate za metalik boju od (najcesce reda 500e) su luft koji fabrika ostavi dilerima za cenkanje posto je to najcesce vec uracunato u cenu vozila. Ako je vozilo vec na popustu naravno da ne ostaje puno lufta za obaranje cene. Recimo skoda pred sajam automobila "povuce" popust iz cenovnika , da bi opet sa tom slicnom cenom izasla na sajam (tako da realno po sajamskoj ceni mozes uvek da kupis). Sustina mog prethodnog posta je bila da je trenutno u d segmentu daleko najbolja kupovina superba u odnosu na ostale marke (ne racunam premium segment) i da jednostavno treba da pitas i trazis popuste bez ustrucavanja.

 

Da dodam samo staro forumsko pravilo , ne citiraj post iznad ;)

Edited by vukajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne citiram, pa ces valjda videti poruku.

Tebe u ovoj temi nije bilo prethodnih god dana, pa si samo iskocio sa kupovinom Superba, zato sam i napisao da nam napises malo vise o tvom iskustvu.
Ovo sto si sad prethodno napisao je opet isto sto bih i ja napisao, u fazonu sigurno moze. Znam, cuo sam, moj kolega, brat, stric, tata, ova ona fora.

Ajde konkretno, ne moras pominjati ime salona, ali napisi sta si kupio, koja je bila pocetna cena, sta si dodao od opreme, gde ste zavrsili sa cenom, kako si se cenkao.

Tvoje iskustvo ce sigurno nekom ovde pomoci.


U sustini nije bas vezano za ovu temu u smislu polovno ili novo, to si izneo misljenje, nadovezao se na prethodne postove u kom smo diskutovali o Skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako te zanima cenovnik evo primer (autohermes)

pdf-cenovnik

Primeti da postoji kolona u cenovniku sa popustom (koja se solidno razlikuje od one druge). Fora je sto se skoda realno prodaje svuda po ovim cenama sa "popustom" a formalno je okacena i ona veca cena , po kojoj ja mislim da niko ne bi dao za skodu te pare. Zasto dileri skidaju ovu cenu sa popustom iz zvanicnih cenovnika ne znam. U praksi i ova cena sa popustom (nazovimo je realna cena) se obara u zavisnosti od dodatne opreme, sto sam objasnio u prethodnom postu.

Pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au kolega. Pa ok, to smo vec pisali, da imaju uvek aktuelne popuste, kao i za Kia automobile.
Nego mene zaista zanima jesi ti uspeo jos nesto da dobijes od njih, kako kazes na osnovu dodatne opreme.

Sta si od dodatne odabrao, koliko je to bilo po cenovniku, kako si se dogovarao, sta su ti dali gratis ili kakav su popust odobrili? Kako si uopste dosao do toga. Jesi dobio metalik boju, rekao ne zanima me, hocu je, necu da platim. Ili si mozda molio za nju. Ili si rekao uzecu navigaciju, ali bi bilo lepo da mi date metalik boju gratis. Slobodno se raspisi malo.


Ja sam razumeo da si ti kupio auto i da ti se to sve i izdesavalo, a objasnjenje je kao ono koje bih i ja dao, a nisam kupio novo vozilo. 
Mnogima bi ovde znacila informacija sta je moguce dobiti u kom salonu (brendu) automobila.

U poslednje vreme je sve vise kupljenih vozila, kako na kredit, tako i za kes, bio to Fiat, Skoda ili nesto trece.

Bilo bi korisno da razmenis svoje iskustvo malo detaljnije.

Ako se i sad nismo razumeli, dalje necu pokusavati da te ubedim da podelis vise informacija sa nama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva kupovine auta do 15000e, stanje je sledeće:

FIAT bez popusta;

Citroen bez popusta;

Renault bez popusta, poziva se na trenutnu akciju gde daju 4 gume i 200e u opremi;

Peugeot bez popusta;

Hyundai još skuplji no u cenovniku - traže da kupiš već konfigurisan auto sa metalik bojom, nebitno da li je želiš;

Suzuki bez popusta;

Toyota gratis boja ako se plaća kešom...

Naravno, ako je neka akcija može se ugrabiti veći popust, posebno za vozila sa lagera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hyundai mora da rasproda zalihu,zato su ti uslovi,tek oko 20.01. sledeće godine stiže novi kontigent sa "novim" modelom...
Imam komšinicu, starija žena, došla iz USA, htela model sa automatskim menjačem...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...