Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

100mb su imali po domovima zdravlja...
Ovoga sam kupio za 150dema imao 55000km na satu.Bio popularan devedesetih za šverc,nisu znali za gepek iza zadnjih sedišta.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeeessteee. 71-e god. tata kuupio, stotinak auta u. Bg--u, auto smrdi, žuti skaj na sedištima smrdi, motor pozadi, zadnja vuča, idealno za zanošenje po krivinama.
Na trkama, bivše Juge. Dagmar Šuster, Tane Kuvalja i ostale čike. A ja u Škodi 100L, de luxe, za dve god Lada 1500, ma ko je brži od mene ?
To su bila vremena. Avalu vozim k'o Miško, sa povezom preko očiju, sa Hondom 500 i Bol"De Or 750 bio glavni baja, a onda dođe GTI 16V. i pokosim vreme uz Avalu a i nizbrdo.
Qu-qu, ludak !
A sada deda po funkciji ali ništa manje loood.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je duh!
Mi smo imali Mišeluk,ali to se ne da porediti sa Avalon...osim što smo mi stalno morali da bežimo od policije....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislio kad si pojeo 12 sarmi

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ovu astru: http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12384478/opel-astra-j-17cdticosmoled, po tablicama zadnja km je 154661km od 28.11.2017.

Kako se vama čini ovo, jel moguće i ovu km na tom sajtu za proveru stelovati ili je to tačan podatak?

45ce061eabc5d1e18d95a1cb71b838e0.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Screen Shot 2018-05-21 at 9.55.08 PM.png

Edited by igor0511
Screenshot!

Share this post


Link to post
Share on other sites
E sad najbolje jos neku proveru i za "sajt za proveru" da nadjemo ... 
Duhovito... BTW, nisam na to mislio, nego par postova gore jedan član je okačio kako se za Alfu ustimali papiri, sa sve servisima koji su rađeni.
Posto italijanski ne znam, moje pitanje se odnosilo da li je to neka zvanična institucija gde se može dobiti zvaničan i validan podatak, ( tipa kao naš amss), ili generalno svaki podatak koji se nadje o vozilu, moze da znaci, ali ga trebamo uzeti sa malom rezervom?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

CItam kako pise...a pise
 

Quote

Kako se vama čini ovo, jel moguće i ovu km na tom sajtu za proveru stelovati ili je to tačan podatak?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2018 at 12:55 PM, somi92 said:
Pa jedino da znaju za proveru pa daju od nekog drugog auta inace astra lepo izgleda

Da, Astra jako lepo izgleda, sedišta kao iz salona... U principu, auto je 2013, i to bi trebalo da je realna km, prosečnog vozača preko.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim ima Dekrin izvestaj koliko je presla znaci da je tacna kilometraza a samim tim je i odrzavan auto u servisu i mora imati servisnu knjizicu.

To su i male kilometraze  za to godiste  jer ima ih i sa preko 200k km ali zna se da se spusta ispod 200k.

Pisao sam vec kako majstori spustaju sa 180 na 160. Neznatna razlika ali u ocima kupca lepse izgleda ta cifra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam da vidim onu J Astru što sam okačio par postova nazad. Mogu reći da i uživo izgleda odlično. Spolja par sitnih ogrebotinica, koje mogu da se zarade za jedan dan na parkingu, iznutra takodje u najboljem redu. Sedište odlično, "bubrezi" dobri, volan, menjač mizerni tragovi korišćenja. E sad, jedino mi bilo čudno kad se pritisne i pusti kvačilo, obrtaji skoče na 1000 i padnu?!? Kad sam pitao, zasto to, da nije mozda problem za zamajcem, rekli su mi da je kod svih novih vozila, softverski to tako odrađeno, da digne obrtaje sam kod puštanja, da se ne bi ugasio, tj da moze da krene i bez gasa lagano. Jel to istina, ili priča prodavca?
Jeste off topic, ali smo se već dotakli tog vozila, pa ako moze neko da kaze, Dule ili neki koji su probali više tih "novijih" vozila. Ja nisam mladje od 2007, Passat B6, kod kog nema promene obrtaja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bravosx1616 istina je.

Dosta novih vozila blago zaturira pri pustanju kvacila  do 1000rpm da mozes da krenes bez gasa.

 

Ona malo gluplja rade to i u leru.

 

Inace, super stvar. Taman auto fino krene bez gasa.

Nisam dugo ni naisao na novi auto koji to nema.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko o čemu, baba o ustipcima .

 

Elem, vracam se opet na Astru J, video uživo dva blizanca, tj dve bliznakinje, kako po boji, tako i po stanju, maltene kao jaje, jajetu. Očuvana oba, kako spolja, tako i iznutra. Slike su stvarno verne stanju kad se vide uživo, što se retko dešava.

 

Kao što vas par reče, oba imaju isti "problem" kod puštanja kvačilo da diže obrtaja na 1000, što će reći da je stvarno fabrički, tj software-ski tako rešeno. Malo me to nervira, ali nije to bitno sad.

 

Cene su im tu, jedan ima Dekra izvestaj koji nema urađen veliki servis, drugi iz Pa, ima servisnu istoriju, koja se negde poklapa kad sam ga pitao jel zna italijanske tablice. Čovek mi odma rekao tablice i na proveri na onom sajtu, oba su ok.

 

Pitanje, na osnovu slika, i rečenog, za koju bi se pre odlucili, onu sa Dekra izvestajem i slikama na samom izveštaju u Italiji bez velikog servisa, ili za drugu bez izveštaja, sa urađenim veliki servisom, sa servisnom istorijom ( koju nije teško otkucati) ako se ne ode da se proveri kod uvoznika po broju sasije verodostojsnost iste. Za ovu iz Pa se ne zna jel bila lupana, koliko sam video, prednji branik je za nijansu druge boje, i bez ogrebotine, ali samo branik, što ne mora da znaci da je lupan, nego da je samo bio iscesan, pa je ulepšan farbanjem. Hauba i krila su original boje, što govori da nije bio lupan, bar ne nesto jako.

 

Oba prodavca su voljni za sve vidove provere, od ovlašćenog servisa, do ličnog majstora...

 

Posto se već otišlo off sa prepucavanjem, onda ovaj off ne bi trebao da bude neki veliki problem .

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12198854/opel-astra-j-17cdti-cosmo

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12384478/opel-astra-j-17cdticosmoled

 

Screen Shot 2018-05-21 at 9.56.59 PM.pngScreen Shot 2018-05-21 at 9.55.08 PM.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi oglas je oglasio Petrovic iz Panceva a njega bije dobar glas i prodao je na Alfinom forumu vise od 120 Alfi 159 i niko ga nije ocrnio.

Znaci jos jedan od prodavaca za kog nema loseg glasa tako da bih prednost dao njemu jer ipak godinama prodaje po forumima a da ga niko nije ocrnio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petrović ima običaj da malo vrati kilometražu (što ne znači da je i ovde to slučaj). Ja bih dao prednost Urošu iz Nascar-a

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nakon što sam video oba auta, on je odmah imao prednost, 60-40%. Mislim na ovu Astru u Pa. Veliki servis znaci dosta, a i lako je proveriti u servisu da li je urađen. Ali reko cisto da cujem još nečije mišljenje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam im i ostala vozila, deluju ozbiljno, vozila su im u dobrom stanju. Kažu da su im sva vozila sa lizinga, i da poseduju Dekra sertifikat, ili neke druge slične kuće.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2018 at 8:19 PM, Pluto said:

Znaci ovo iz NASCAR su okej? Imaju bas dosta zanimljivih oglasa.

Nemam nikakvo saznanje da nisu ok.

 

Sa vozilima od lizinga je lako - sve ja lako proverljivo. Tražiš izveštaj i servisnu istoriju i to je to. Svako to treba da ima, samo je stvar da li će ti neko to pokazati ili neće. Ako neće, sve ti je jasno

Ova Petrovićeva Astra je sa Arvala. Pitaj i njega da ti pošalje izveštaj (kao što ga ova Nascar-ova ima) i nećeš imati nedoumicu više oko toga.

 

Na Opelima se veliki servis u 95% slučajeva radi na oko 150.000 km, tako da nije isključeno i da je na drugoj odrađen, samo što to možda nije naveo (prevideo), nije zavedeno u istoriji (dešava se retko, ali se dešava), nije tražio od lizing kuće naknadno servisnu istoriju (nekad ne pošalju odmah, pa moraš da tražiš mailom) itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto znam da je bukvalno preko puta od Petrovica (200m blize gradu kod Tanka pumpe) :)

Nije auto plac, prodaju onako pored puta po 3-4 auta. Imaju i astru j sivu karavan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giulietta 1.6 sa full opremom 20k

Octavia 1.6 bez icega 19k

Astra K - vozio prijatelj do CG, kaze da se nije vozio u neudobnijem sedistu tako da ona otpada
Superb jedino polovan 2016-2017
Insignia tesko da moze da upadne u budzet..

Opel Mokka- ima gepek manji od Giuliette :lol:

 

Fiat Tipo limuzina ili karavan isto full oprema za <20k

 

auto bi se 90% vremena vozio u gradu, stim da je to petoclana porodica pa idu 3-4 puta godisnje na put...

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...