Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

To ti zavisi od ugla gledanja. Napolju su drasticno bolji putevi nego ovde.

Drugo, ja bih uvek radije auto koji je vozen malo vise (po auto putu) nego neki koji je vozen po gradu, kratke relacije, bez da se zagreje kako treba, i sve prva-druga-treca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanje 90% automobila održavanih ovde van garantnog roka su kante. Što je viši segment tim gore.

To treba imati u vidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/5/2018 at 12:05 AM, Trofeo said:

Ljudi meni iskreno zao sto sprdate @Dule 021 ,nisam video u svim ovim postovima a citao sam i ovde u topicu bmw 2002 da se javio neko kome je on prodao auto i da ga je pritom zajebao... mislim ne poznajem nikog pa cak ni doticnog duleta "preprodavca"auta ali u svim ovim vasim postovima nisam video da se neko javio i rekao da mu je doticni prodao trulez od auta a da je posteno platio... 

Moj matori je na moj nagovor kupio auto od Duleta, Peugeot Bipper Tepee.

Trebali smo da menjamo njegovu Mareu, ja sam mu predlagao da uzme neki mali SUV (Sedici) ili Pandu 4x4 jer ima potrebu za takvim autom međutim njemu je kod tog automobila prtljažnik bio mali. Izrazio je opet želju za karavanom i od same pomisli da jurim dobar karavan za njega nije mi bilo dobro (dugačak auto a njega godine stižu...). Maltene sam digao ruke od traženja auta kad sam se setio da je Dule na forumu oglasio auto za koji sam mislio da je za matorog idealan. 1.3 MTJ, mali potrošač, ima dosta prostora da se tovari a ipak nije dugačak, klirens solidan...ionako se 90% vremena vozi sam ili samo sa majkom a pri tom u suštini dobijamo Fiat, nije bilo potrebe da se menja serviser.

 

Na kilometražu nisam ni obraćao pažnju već na stanje, realno, sve je bilo kako je objasnio, osim što nije odmah napomenuo da auto ima jedan ključ, mada znam iz mog posla da taj rezervni ključ često ostane u lizing kući pa ga verovatno prilikom prodaje ni ne uzmu nazad.

Za kilometražu sam pitao radi reda, radi oglasa i na satu je stajalo 130.000 km, ali mi je Dule odmah pokazao nalepnicu sa poslednjom zamenom ulja i datumom gde je stajalo 200.000 km. Dakle, to nije ni pokušavao da sakrije. Cenu je spustio 400-500 € ako se sećam dobro (čuvenih Nešinih 10% - nemoj više više da dokazuješ ljubi te brat :D).

Dakle, ja sam tj matori je zadovoljan, zadovoljan je još jedan drugar koji nije aktivan na forumu koji je od njega kupio alfu 156, ne kažem da Dule nije prodavac koji malo "začini" priču, ali poredeći sa drugima što se mene tiče jeste za preporuku. S druge strane, prodaje automobile preko više foruma, mislim da mu ne treba loša reklama, ne bi ga oprao Dunav nikad da je pokušao nešto da uvali, podmetne. Svakome se desi da pogreši, bitno je da greške nisu namerne, sistemske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecini smeta pomalo taj hvalospev a ponajviše sto Dule da bi hvalio svog konja kudi tudjeg. A to i meni recimo smeta.
Da kupujem auto, Dule ima to sto tražim, najmanji problem bi mi bio da kupim od njega. Ne mislim da je prevarant, imao bih veće poverenje nego od nekog neznanca (mada je meni i Dule neznanac, ne znamo se)...
Recimo, Dule potencira da na svakom placu ima i dobrih i loših samo sto dosad nisam čuo da je za svoj ijedan rekao da je bio loš a i taj je morao negde otići a morao je i doći. Statistički je nemoguće da je Dule imao samo dobre automobile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam kod njega pazario, a ni gledao neki auto.
Ali s obzirom da je on mali uvoznik, mozda bira vozila, pa kod nkega ima procentualno manje krseva.
Onom JP Company stizu kamioni valjda par puta nedeljno, ni ja pojma nemam. Kao na kante da kupuju, verovatno takvu i cenu dobiju, a i uvale im svasta.

Moracu na islustva sa autoplacevima da opljujem jedan. Cini mi se da su Modusa dobili gratis u kakvom se ispostavilo da je stanju. Na slikama slikana dobra Michelin guma, a uzivo na 4 tocka, 3 razlicite dimenzije i 3 razlicite gume. Prednje dve fabricka dimenzija i ocaj. Zadnje dve medjusobno razlicite i sa one prefnje dve takodje. E jedna od njih je ta dovra Michelin. Nema rezervne, servis radjen ko zna kad, nosac menjaca kao zamenio, naopacke. Nosac motora skroz pukao. Realno sumnjam da bi ga kupio preko i za 500, verovatno ga dobio uz neki skuplji gratis. Dule ocigledno nema takvog kapitala, da kupuje na kamion. Ali mozda dobije neki motor gratis, ko zna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Smireni said:

To ti zavisi od ugla gledanja. Napolju su drasticno bolji putevi nego ovde.

Drugo, ja bih uvek radije auto koji je vozen malo vise (po auto putu) nego neki koji je vozen po gradu, kratke relacije, bez da se zagreje kako treba, i sve prva-druga-treca.

 

Kako to mozes da znas? 

18 hours ago, nidza said:

Najmanje 90% automobila održavanih ovde van garantnog roka su kante. Što je viši segment tim gore.

To treba imati u vidu.

To kazes sad kad vozis nov auto, dok si vozio polovan, onda su novi bili biiip :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, voodoons said:

Vecini smeta pomalo taj hvalospev a ponajviše sto Dule da bi hvalio svog konja kudi tudjeg. A to i meni recimo smeta.

Do pre 2 godine sam i ja mislio da je čovek stvarno vrhunski u svom poslu, a onda se desilo sledeće. Oglasio sam ovde drugarov Seat Leon sa pređenih 30-ak hiljada km, kupljen nov u Srbiji. Drugar se spremao za inostranstvo i zato ga je prodavao, inače ne bi, cena je bila dobra, setiće se i drugi koji su komentarisali auto. A onda je došao gospodin Dule i počeo da na MOM oglasu nudi svoj Seat Leon. Pala mi je samo klapna. Ja sam se najiskrenije nudio da pomognem drugaru da ga proda bez lične koristi. Da sam hteo mogao sam sam da ga kupim i prodam po većoj ceni, kako mi je nuđeno. Od tog trenutka mi se dotični gospodin zgradio i pratim njegove laži i hvalospeve na ovom forumu iz zabave i tako će biti dokle god se ovde oglašava. Svaki njegov post na ovom forumu je ili prodaja ili uvod u prodaju, počinje kao naivno komentarisanje pojedinih tema i onda samo osvane poruka, ništa to ne valja, ali pazi, baš imaš sreće, uskoro mi stiže prelep primerak, rađen samo za tebe. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji su kupili od mene  auto  znaju da nemam krseve  a to sto nekima izgleda  da je nemoguce da  nisam imao krsa je samo razmisljanje jer ja krs necu da uzmem pa da je  ne znam koliko para. Jeste,zalomi se i meni neki kvar na autu ali auto ne sme da bude lupan i sa vise od 300k km i moja kola uglavnom imaju  manje  ali ja kola biram.

Evo malopre su mi ponudili jako lepu Xsaru Picaso  2004 i kad bi vam pustio slike  svi bi samo mogli da konstatujete da je auto extra. Ja sam je potvrdio a moj sistem funkcionise ovako. Taj Picaso ce da stigne  za mozda 10-tak dana ,rezervisan je za mene a kad dodje  ja ga prvi gledam i ako je to ono sto ja kupujem ja ga isplatim i cekam da se ocarini a ako nije ja ga ne kupim. I kako onda neki ne mogu da shvate da ja biram kola  a ne uzimam sakom i kapom?

 

Ti uvoznici spustaju kilometraze  i ja u 90% slucajeva znam prave kilometre i iako na satu stoji manje  ja kupcu kazem  koliko je stvarno presao auto. Da,zvuci bajkovito ali jeste tako a uostalom imate ovaj program po kome mozete da proverite kilometre po tablicama jer ja uvozim kola iskljucivo iz Italije tj uvoznici sa kojima saradjujem  ih odatle dovlace. Evo npr sad mi je u carini jedan Megan koji ima 234k km a na satu 184k  a ja nisam trazio da se spusta nego oni spuste za svaki slucaj i na toliko ga carine jer postojala je i mogucnost da ga ja ne uzmem pa kome onda da ga prodaju sa tom vecom kilometrazom kad vecina  kupca gleda kola ispoad 200k km.Ali ja sam ga uzeo i kad budem prodavao kupcu cu da kazem koliko zaista ima jer imam i slike  sata pre spustanja a i poenta moje trgovine je da  ne zelim da ulazim u klinc sa bilo kim  zbog prevare sa kilometrima. Ima i momenata kad ni ja ne znam koliko je zaista auto presao i tad se ogradim i na kupcu je da to prihvati ili ne prihvati ali ono sto je bitno je da i taj auto izgleda veoma fino i ispravan je a ako ima nesto od mana za koje ja znam ja ih prijavim. Ako dodje do nekog momenta za koji ja nisam znao  dali cu da priznam nesto ili ne zto zavisi od toga koliko ste se cenjkali jer  ako je cena fino spustena onda imate i fino lufta da popravite to sto je otislo a ne tu spustite  pa onda hocete jos. To vec ne moze i zato uvek kazem,ne dirate mi cenu i onda sve moze jer i ja tad imam lufta. Logicno zar ne? Pa ipak su to polovna kola a ne nova a ko to ne moze da shvati neka ide i kupi nov auto.

Evo danas bio lik sa ekipom da gleda jedan auto i ja sam prenerazen kakvih balvana ima. Auto sjajan,prelep,ispravan,u ful opremi a on se uhvatio malo silikona na dihtungu dekle koji je neki tamo majstor nekada naneo da bi bolje dihtovao poklopac. Ne gleda on sto je zamajac kao nov,sto je veliki ser vis uradjen prosle godine,sto je auto u voznji apsolutno perfektan,sto zagrejan ne dimi na meracu ulja ni najmanje al mu smeta ta mrvica silikona i ODE.

 

I ja uzmem  nozic i skinem to parcence silikona i sledeci koji dodje  ce reci da je brutalan auto. Eto kakvi smo mi ljudi.

Jel ste vi svesni da sam ja imao Pasata sa manje od 200k km sa ful servisnom istorijom i dodje mi jedna porodica sa majstorom i ovaj rukom ispod EGR-a  a ono masno i kaze ovo ne valja i odu! Ja uzmem krpicu i obrisem  da bude suvo  i dodje sledeci kupca  i op ispod EGR-a  i kaze ovo ne vlja jer je suvo  a tu mora da bude masno. J uzmem na vrh prsta i malkice ga zamazem i dodje treci i pipne i kaze sve super i da je auto predobar i kupi ga.

Jel vi sad vidite  kakvi su danasnji kupci tj vi ako cu da gledam iz mog ugla??? 

Znaci morate me razumeti ako negde ponekad i izletim a to sto poredim moja kola sa drugima pa i treba da ih poredim  jer dobar autzo je danas tesko naci i necu valjda da cutim dok moj komsija prodaje lesine sa 500-600k km iz Holandije sa 180k km a moja kjola stoje sa pravim kilometrima! Zato ih treba uporediti a to sto to nekom smeta moze da mu smeta ako on ima istu takvu krsinu pa mu smeta moja konstatacija.

Drugog razloga ne moze biti jel tako?

 

@dellas

Kad smo kod BMW-a i Alfe  ja sam vozio i jedan i drugi i meni licno se lepse vozi BMW ali daleko od toga da se Alfa lose vozi.

Kvalitet materijala  je u prednosti u BMW-u ali je on onako spartanski ako nije u opremi ali nije mnogo bolja ni Alfa.

Opet napominjem da  ovde svi spominju Alfu iskljucivo u fulu i porede je sa klot verzijama ostalih proizvodjaca a tih Alfi klotara ima  jako puno a to niko i ne spominje.

BMW kec ima odlican odnos 50:50 i vozan je  da ne veruje  covek koji ga nije nikad vozio.

Meni licno je jedan od najvozljivijih koje sam ikad probao a to mi je potvrdio i jedan kupac koji je kupio taj 120d  a koji vozi seriju 7 i 3 a ovaj je kupio zeni pa se iznenadio  kako lezi u krivinama.

Motor sa 163ks  ne zahteva promenu lanca  i to zahtevaju tek noviji N47 i mladji  jer imaju duplo tanji lanac koji se po fabrici menja na svakih 180k km.

Inace bezite od BMW benzinaca ako cete da me poslusate i jedino moze motor sa 6 cilindara i to je dobro tj moze i onaj u E46 sa 118ks jer to je motor stare generacije i taj je odlican a sve ostalo sa vanosima -neka hvala.

Evo slicice jednog napucanog kog sam prodao prosle godine a bio je u Hamman izvedbi.

Enterijer nije opran na slici ali sam ga kasnije oprao i bio je bas dobar ali sam se napatio  jer prljavstina je usla u pore  pa sam cetkicom za zube  cistio dva dana sedista ali je zato posle bilo milina gledati ih.

 

3.JPGIMG_3383.JPG11.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, The Punisher said:

Oglasio sam ovde drugarov Seat Leon sa pređenih 30-ak hiljada km, kupljen nov u Srbiji. Drugar se spremao za inostranstvo i zato ga je prodavao, inače ne bi, cena je bila dobra, setiće se i drugi koji su komentarisali auto. A onda je došao gospodin Dule i počeo da na MOM oglasu nudi svoj Seat Leon....

Raznih ljudi ima....

Imao je i slučaj na forumu gde jedan od članova nije hteo da oglasi svoje felne na prodaju dok pak jedan drugi član ne proda svoje iste koje je ranije oglasio!

E to je za respect...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021, Trgovac jesi kad znaš da prodaš svoju robu a ne kudis tudju. Meni kad dođu komercijalisti iz neke od veleprodaja pa kude robu iz tudjih veleprodaja samo pošaljem dalje. Ne želim ništa od njih.
Ne kažem ja da si prevarant ali moraš, ako želiš da pridobiješ ljude, da promenis plocu. Neću ja da ti solim pamet, trgovac nisam niti želim da budem, samo znam kako idu stvari kojim tokom. Ti možeš da kontas za sebe kako ti ide prodaja a ja mogu da tvrdim da bi ti išla i bolje, samo da promenis način konvezacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo Relativno sam nov na forumu ne znam sta je kome lik prodavao niti me interesuje,nego vidim sprdaju lika a niko da se javi i kaze "taj dule je mene zajebo rekao je to i to a ono je bilo drugacije izradio me lik za auto" mislim samo pratim sta se desava pa sam morao da bacim komentar... Nije mi namera bilo koga da uvredim i sl, vec gledam sa strane sta se pise a ni jedan argument validan... Svaki prodavac mora da "zacini" inace nista od prodaje,samo treba biti realan i korektan sto je vise moguce... Isto tako i taj @Dule 021  kad okaci oglas mora biti spreman da podnese neku kritiku jer ipak je ovo forum a ne "polovni automobili" a ne da "skace odmah u vatru i hvata za gusu" forumase.Jer kao prodavac moras da podneses i kritiku na svoj racun. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Trofeo said:

@Woodoo Relativno sam nov na forumu ne znam sta je kome lik prodavao niti me interesuje,nego vidim sprdaju lika a niko da se javi i kaze "taj dule je mene zajebo rekao je to i to a ono je bilo drugacije izradio me lik za auto" mislim samo pratim sta se desava pa sam morao da bacim komentar... Nije mi namera bilo koga da uvredim i sl, vec gledam sa strane sta se pise a ni jedan argument validan... Svaki prodavac mora da "zacini" inace nista od prodaje,samo treba biti realan i korektan sto je vise moguce...

 

Uzmeš čitaš redom poruke, nešto ti je promaklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher Sve sam pratio ali nisam video da se javio neko kome je uvalio neku grobinu. Moguce da je neko pisao ali ja nisam video...

13 hours ago, MS PK said:

Oglasi se ne komentarisu :)

Kad je nesto specificno ili cudno,mora da se baci komentar ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi mozda trebalo i oglasavanje felni da se naplacuje. Ili tek treceg seta.
Ko nece, ne mora da cita oglase. Sa druge strane ovde su potencijalni kupci samo clanovi foruma, retko ko sa strane cita oglase. Dule ne pise samo oglas postove, vec proba i nesto da pomogne ili je aktivan na drugim temama. Da li hoce ili ne da prodaje preko PA, to diskutujte sa njim. Ako ostalo radi po pravilu foruma, to je sto je. Neko je napisao da se oglasi ne komentarisu, pa opet se dosta njih oglusilo na to pravilo, koje je prilicno jasno.
Lepo rece kolega, nije bilo bas uverljivih dokaza ili clanova da im ke prodao krs kola, cak je bilo i par zadovoljnih.
Ako ga iz nekog drugog razloga ne podnosite, to je licno vec.
Gore covek kaze nije pridavac, ali eto da mu on da par saveta.
Ima gorih od Duleta na svakom uglu. Pocnu da lupetaju, ne znaju ni sta prodaju, da ubedjuju, a vi se za njega uhvatili kao da su drugi sveci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Trofeo said:

@Woodoo Relativno sam nov na forumu ne znam sta je kome lik prodavao niti me interesuje,nego vidim sprdaju lika a niko da se javi i kaze "taj dule je mene zajebo rekao je to i to a ono je bilo drugacije izradio me lik za auto" mislim samo pratim sta se desava pa sam morao da bacim komentar... Nije mi namera bilo koga da uvredim i sl, vec gledam sa strane sta se pise a ni jedan argument validan... Svaki prodavac mora da "zacini" inace nista od prodaje,samo treba biti realan i korektan sto je vise moguce... Isto tako i taj @Dule 021  kad okaci oglas mora biti spreman da podnese neku kritiku jer ipak je ovo forum a ne "polovni automobili" a ne da "skace odmah u vatru i hvata za gusu" forumase.Jer kao prodavac moras da podneses i kritiku na svoj racun. 

Podnosim ja kritike ali  problem je sto kod mene nema kritika na racun kola a likovi koji "kritkuju" me nit poznaju nit su kupili ili videli neki moj auto.

To su zlonamerni ljudi,dokoni jer kako inace objasniti njihovu mukicu u vezi mene gde  su obavezno prisutni tamo gde ja nesto objavim.

Znaci ako objavim oglas za auto ako nesto treba da se komentarise je dali je  jedan far onakav ili ovakav,dali kdesno krilo stoji  drugacije u odnosu na levo,dali se primeti da je auto havarisan  i slicno ali toga kod mojih kola nema jer ocigledno imam dobra kola ali zato ima pretpostavki koliko hoces.

Ti ljudi upravo ne mogu da saberu 2+2 da za vise od 9 godina prodaje nema jos nijednog jedinog posta  koji bi potvrdio to sto bi oni voleli a to je upravo zato sto ja igram posteno. Oni to ne mogu nikako da shvate jer ovo je Srbija,zemlja prevaranta a kad bi ima samo sasuo inbox da vide koliko imam poruka vezano za kupovinu ili pomoc u odabiru auta  ne bi im bilo dobro. Svima sam odgovorio  a  eto  i kad me neko nazove za oglas  i vidim da je covek u nevolji u odabiru  ja mu kazem da me nazove  i bez obaveze da kupi auto od mene  da cu mu pomoci koliko ja to mogu. 

Naci ce se oni koji ovo citaju a kojima sam isao da pregledam x puta dosad kola koja su nasli na placevima u Novom Sadu i kojima sam slikao sve detalje i preneo realnu sliku automobila. Koliko puta sam i rekao da je auto dobar i da bih ga ja kupio?

Pa kako to kad ja samo hocu da utrapim svoja kola?

Ti ljudi nisu svesni da postoje i takvi ljudi a ja sam jedan od onih koji im obezbedjuje i delove sa popustom i tu sam uvek jer sam svestan da se dobro dobrim vraca. Oni toga ocigledno svesni nisu pa im je tako kako im je.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razmisli zašto su se uhvatili njega? Sigurno ne zbog toga sto je uvalio nekom od njih auto, to je jasno. Takođe je i jasno da su svi “skočili u vatru” zbog načina pisanja i ophođenja...
No, da se vratimo na temu...
Tražio sam jedno vreme Smarta dizela ali u Srbiji nije bio nijedan oglas dok na Mobile.de je bilo svašta...
Jel bolje ići na dizela ili benzinca? Čuo sam svakojake priče, kako se motori raspadaju na 100k km isl sto kontam da je glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt sad joa ispade on svetac


Prvo, vredjao je vecinu foruma izjavom da su kola po forumu 16 klasa ispod njegovog e46 a njemu se komentarise oprema
Drugo, direktno vredja druge vlasnike kola svojim laprdanjem kako je neki primerak i u cemu losiji od onog koji on trenutno prodaje,
Trece, pokusava da pravi ljude budalama kao da niko ne zna sta je oprema pa prica kad njegov ima klimu da je to auto sa dobrom opremo, a prodaje klotaru sa koje je skinuo alu felne pa opet pravi ljude budalama kako celicne se koriste za zimu, znaci opet kako mu odgovara...
Cetvrto, laze kako se kod njega ne spusta kilometraza i ne peru kola a mirisu na fabriku, sa druge strane clanovi su kacili slike sa drugih foruma gde je pisao kako stavlja kilometrazu po zelji, a i sam kaze kako pere cetkicom za zube
Peto, ne daje popust za reklamu na forumu, znaci ne bitno na cenu auta, clanovi foruma imaju takav i takav popust....
Ovo nije dosta za jednog preprodavca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...