Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

4 hours ago, Ticma said:

A i dalje ne znam cemu vodi cela ova rasprava, na licitacijama smo kupili ne znam, 6-7-10 automobila, nesto sa malom km kosta i to dobro, nesto sa 300kkm je 30% jeftinije i to sa razlogom. Sada ce neko da me ubedjuje da je švabo svaki put posle gazenja na auto outu hladio turbinu pre nego sto ga ugasi ili isao da menja ulje u bas predvidjenom inrervalu. Rekao sam da sam samo jednom kupio auto preko oglasa i nikad vise, samo ili na licitaciji gde mi niko nece prodavati pricu kako je to najocuvanije vozilo ikada vidjeno ili od nekoga koga poznajem, svi ostali su tu uglavnom da te zajebu posto dobar auto za male pare ne postoji.

Samo babe i dede sa kracom nogom zive u Svapskoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo prosipam pamet, posto si ti samo jedan preprodavac, i ne znas sta prodajes, a pricas o svakom autu kao da si prvi vlasnik, a evo i sad ljudi izneli neke price po kojima sam u pravu, nema potrebe da od tebe kupim auto, kad krenem u kupovinu i naidjem na nekog varajica koji ne dozvoljava da sam procenim auto nego mi ga on hvali kao sto ti radis ja se okrenem i odem.
Ipak ispade da si klasican pilicar koji cerupa sa kola, kao sto si i sa te e46 skinuo felne, alooo vadis vufere i naslone a nama prosipas pricu kako cak i ne peres kola a kamoli ne skidas kilometraze, menjas volane, presvlacis....

@dellas ako da Bog i uzmes dobar primerak neces se zeznuti i videces da 159 stvarno pripada visem segmentu, imam prilike da sam svakodnevno u dve 159, jedna 2005 i druga 2010, obe u opremi i stvarno jako dobra kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vagenovac ti si se pokazao sad i dokazao ko si.

Kad ti je trebalo nesto da se namesti na autu  dolazio si kod mene a da ne pricamo koliko puta si me zvao da pitas za savet i misljenje.

I jesam ti ikad trazio dinar za bilo sta namesteno?

Bio si mi u kuci i gledao moja kola  i znas jako dobro sa kakvim kolima radim.

Dali sam nesto skinuo sa auta?

Pa jesam jer  vozim Golf 4  a u njemu nisam imao naslon za ruku  i prebacio sam ga iz Bore jer  i to je moj auto  i valjda mogu da uzmem iz svog auta  nesto i prebacim u drugi. Jel ti sad nesto jasno? A prebacio sam ga zbog ljudi koji traze  sto vise opreme u autu  a Bora s obzirom da se prodala  za skoro nabavnu cenu trebala je daima sve na sebi jel da? Pa ti bi prvi skinuo sve sto se moze kad imas  dva ista auta tj kad odgovara nesto s jednog na drugi.

Tvoja Alfa  krsina za koju ti nisam rekao pola stvari a nisam hteo toliko da  ti unistim tvoj ego kako si samo ti nabasao na najbolji primerak na forumu i kako si izvukao najvise  konja iz agregata.

Bolesno.

Sad si me izgubio za vijek vijekova  jer si ti najpametniji a izmisljas lazi na forumu.

Hajde polozi svoj krs  i reci da nije istina sto sam rekao  za presvlacenje delova na tvom autu na 120k km na sta ce se svi zivi ismejati i reci da ti je auto presao 400k km  jer kao sto vidis  neki su vozili Alfe 159 sa 270k km i bile su u extra stanju tj nista im nije bilo presivano i presvlaceno. 

Ja sam za opkladu i polazem svoj najskuplji auto.

Sto cutis na to?

Pa zato sto je istina i ne smes da polozis svoj auto.

A istina uvek najvise boli  kao sto vidis a mene nista ne boli jer  ti izmisljas i nagadjas a ja evo za svaku tvoju odvalu kazem sta jeste a sta nije.

Cuj crkao menjac jer se cuo lezaj?

Pa sa takvim menjacem mnogi voze na toj tvojoj extra ultra fantasticnoj Alfi jer im je menjac boljka a to je isti menjac kao na tom Grande Puntu.

Tebi znaci nije dobar cin da kad spustim 400€ na autu zbog clana foruma i kad mu organizujem majstora da odradi menjac po povljnijoj ceni i da mu jos priznam 100€ zbog toga sto je ukupno 500€ a kompletna opravka menjaca tj zamena svega sto je imalo lufta i sinhrona kad je vec bio skinut je kostala 280€.

Voleo bih da vidim koliko je crklo menjaca na Diodi a koliko na Alfi pa da opet vidimo taj kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na toj neunistivoj diodi ne crkavaju stvari?

Sta je sa zamajcem, sta je sa tandem pumpom, sta je sa nosacima motora pa kad god upalim auto dobro ne udarim glavom o staklo kolko me zatrese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obican si prevarant, vrlo dobro znam sa kakvim krsinama radis, koliko si auta morao da dovedes u vozno stanje pre postavljanja na oglase.

 

Koliko si ti mene puta zvao da pitas za savet i misljenje, a i da mi ponudis neki auto, a ja sam cak i hteo uzeti neki auto od tebe, pa recimo grandea kada sam trazio, nudio mi olupanu klotaru 5v bez zadnjih podizaca i automatske klime, kao sta ce mi to to se kvari, a ja bio izricit u onome sto hocu. 

Svoje hvalis tudje pljujes.

 

Ti si mene odavno izgubio kao kupca, jos kada si mi nudio onog prolupalog e90 kojem si morao menjati dizne ili sta vec.

 

Vidim tebe istina boli, ali slabo se vadis, kakvih sam se krsina i lomova nagledao kod tebe, to na placevima nisam video, samo na kamionima kada dovezu robu nenasminkanu iz uvoza, ali takve ni ti ne stavljas na oglase.

 

Koliko si auta vracao km, presvlacio volane, rucice itd. Jesi neke uzimao i prolupane pa sredjivao kod cubike.

 

Sto cutis na sve to i na svoje iskustvo vozenja auta po dvoristu.

 

Neka moj auto ima i 1.400.000km jedan je od retkih koji je stock izbacio 193ks, a posle 205ks sa hibridom (malim doduse zbog niskih rpm), a mnogi su radili alfe 159 1.9 kod istog tjunera, al nebitno ja sam presao 25k ove godine i bio na moru sa njom i ja sam zadovoljan.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nemas nijedan jedini  dokaz i lazes a ko je pilicar pokazace vreme.

Ja radim posteno  i samo zavidni i bolesni pretpostavljaci mogu da  nagadjaju kakva kola imam.

Da si macko  prihvatio bi opkladu a ja se ne kladim tek tako.

I prosli ti je GP bio isto u prosecnom stanju a koliki si ti  napaljenik dokaz je  a evo ispricacu i ostalima koji nisu upuceni da si kad smo krenuli jednom na skup u Zrenjanin pokusao da me  otreses samo podatak koji neki ne znaju je da sam ja tad vozio motocikl Suzuki B-King a to samo dokazuje koliko si nezreo.

 

Kuvalja samo nagadjaj i lupaj gluposti jer i ne poznajes me a kola naravno ni omirisao nisi.

Samo vi kupujte te  usijane i ulickane na placu ali kod mene necete naci opran motor  a jel vam to mozda nesto govori o postenju u prodaji ili mora da se sija?

Otkad radim s kolima presvukao sam 3 volana,promenio 2 plivajuca zamajca,nikad nijednu diznu nisam reparirao,katalizator nikad nijedan nisam skinuo,DPF sam jedan skinuo i to zato sto sam morao,turbinu samo jednu nosio na kontrolu a nisam je radio,EGR-ova sam ocistio jedno 10-tak,samo jednom sam odvezao auto u perionicu da ga odrade ful a i tad naglasio da ne peru motor jer nisam imao vremena ni zivaca jer je bio crne boje,nikad nijednu rucicu menjaca nisam presvukao a zamenio sam par  jer su preko stavili neku levu a ja originalnu,Menjaca sam odradio 5-6 i to uglavnom na Meganu jer im je to slaba tacka (bar na dvojci sa 6 brzina),na par automobila sam morao da skidam glavu i to zbog toga sto je izgoreo  dihtung glave od plina koji "navodno" cuva motor i na jednoj Insigniji sam morao da  vadim motor jer me tako zapalo da je zaribala na lezajevima radilice dok sam je dovozio iz carinskog skladista a posle i otkrio da je to djubre od motora koje ima problem sa radilicom i lezajevima iako neko pomislja kako je to neunistivi M-jet motor iz Fiata i Alfe a uopste nije tako.

I za svo ovo vreme  i stotine i stotine prodatih primeraka ovoliko  losih iskustava?

Ja bih rekao da je ovo odlicno a vi kako hocete.

Da li se razumem u kola?

Ja bih rekao da se sasvim solidno razumem i svakako nisam najpametniji jer niko ne zna sve  ali ovde na forumu vidim ljude koji voze kola tipa Marea ili Punto a imali su par automobila u zivotu i dele pamet na forumima samo tako tj sakom i kapom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim poznavaoc si pa ti je mjet 2.0 iz alfe i fiata isti kao u opelu, ima vremena naucices razlike, nisi se zapitao zasto se to desava samo u opelima i to masovno a na italijanima ne, ne znas npr da ljudi menjaju motor pa ubacuju iz alfe, eto da te malo nauce neuki forumasi...
Nemam potrebe da mirisem tvoja nova kola, ja kad budem hteo da omirisem nov oticicu u salon, pored salona jos samo kod tebe moze da mirise auto na nov.... aplauz za gospodina znalca i poznavaoca automobila.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti da si pratio forum ja sam ranije vec pisao da je problem u radilici kod Opela.

I eto bas nekim slucajem je clan ovog foruma bio da gleda neki auto i onda je bas hteo da oseti dali se C-Max za kog sam rekao da jos ima miris novog auta ,a na tu ste se konstataciju vi znalci smejali,oseti na novo. 

I seo covek i  zakljuci da zaista jeste tako.

Znaci internet znalci su opet pali na testu znanja.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam napaljenko jer sam te ns-zr pratio na bkingu bez problema pratio sa puntom, al ti nisi, sta je tu sada inkriminisuce za mene?
Ja sam ti video I omirisao auta I mogu reci da su ispod proseka nasminkane lesine koje ne bih dzabe.
 

2 hours ago, Dule 021 said:

Samo vi kupujte te  usijane i ulickane na placu ali kod mene necete naci opran motor  a jel vam to mozda nesto govori o postenju u prodaji ili mora da se sija?

 

25.JPG24.JPG

 

 

Krsina nema ni poklopac akumulatora koliko je petljano po motornom prostoru, cekamo da nam objasni da ovako izgleda neopran nenalickan motorni prostor posle 10ak godina i 250k km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno samo ne znam sto si ih hvalio dok nisi postao lazov.

Uvlacio mi se u doope ili je zaista bilo tako posto ti nemas potrebe da se nekom uvlacis jel tako?

Sto si dolazio kod mene godinama  i posecivao me kad sam prevarant?

A sto su te izbacii sa onog foruma kad si tako dobar i predobar a ja tamo imam svoju temu i radim fino a svi zadovoljni?

Nesto se tu ne uklapa ili su te mozda provalili ko si i sta si pa dosao ovde da  delis svoju skromnu pamet?

E moj druze,postenje se stice na tezak nacin i ja sam svoje pokazao i dokazao a te tvoje  izjave mni nikakvu stetu ne mogu napraviti jer ja cu i dalje da radim  jer imam natproseno sacuvana kola a koja nisu ulickana kao ova koje vi pacenici za sjajem kupujete. 

Izigravas znalca a da si samo mogao da vidis izraz tvog lica kad sam ti rekao da su ti delovi na autu presvlaceni.:D

A da si me pratio jesi neko vreme dok nisam dao gas i  stigao si tek posto sam ja natocio gorivo na pumpi u ZR.

Ili je mozda i ovo laz? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji sam ti ja to auto pphvalio I gde, ne znam zasto si se ti meni uvlacio u dupe godinama I smarao me na telefon.
Nije "onaj forum" nego forum ''cars'', a tu sam dobio ban bez javnog obrazlozenja, ali verovatno jer sam upao u klinc sa rasnim adminom frodom, nebitno sad.
Sto se ne javljas na garaza forumu vise gde su te naduvali ako si tako dobar I posten?

Vrati se post iznad na svoje neoprane I nenalickane motore I aute :)
Tudje dvoriste sindrom :)

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko,a tako slobodno mogu da te zovem jer si klinac za mene,a sta mislis dali postoji mogucnost da je taj auto  preko  opran?

Taj motor na tom A4 niti je opran niti doterivan kod mene  nego se taj auto prodavao u salonu u Italiji pa su ga oni doterali.

Ili sam mozda treba da ga  zaspem sa lopatom blata da bi ti bio zadovoljan?

Jel sad vidis zasto sam rekao "decko"?

Neiskustvo je danak  koji ti nece doneti mnogo dobrog u zivotu jer se pravis  pametniji nego sto jesi.

 

viber image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko si ogrezao u svojim lazima, ej nisi ti oprao motor nego neko drugi, ali SVESNO LAZNO tvrdis da takvih auta nema kod tebe, jer se tako I ne racuna kada drugome platis da ti vrate km?

Jer jbg tehnicki to nisi ti vratio, vec neko drugi za pare, kao I sve ostalo.

Kazes nisi repariao dizne, al si zato kupovao polovne, opet polulazi.

 

Mana ti je sto si prevarant I nece ti dobrog doneti sto se pravis da si posteniji nego sto jesi.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pucas po savovima jer te pokopavam...i pocinjes da vredjas a vredjanje na forumima nije dozvoljeno.

Tvoje pretpostavke su samo pretpostavke i za svaku tvoju laz i pretpostavku evo rasturam te i dajem argumente sa slikama i dokazima.

Ili hoces da kazes da ovaj A4 nije slikan u salonu? 

Imam za svaki auto slike iz inostranstva  i za svaki dokaz kako je izgledao pre uvoza tako da mozes da se trudis koliko hoces ali  uvek ces ispasti smesan.

Ko me je ono pitao za sajdziju? Pa naravno  dosta likova sa foruma a svi posteni i ubijaju sa postenjem.

Sta si ti ono radio sa svojim BMW-om kad si ga prodavao a tice se kilometraze?:lol:

 

E pa kroz pricu sa mnom si mogao ustanoviti da to  ne diram i da i kad uvoznik spusti kilometre ja opet prodajem kola sa pravim kilometrima. Par puta pre 10-tak godina sam spustio i ja  zbog nerazumevanja naroda  i o tome javno pisao da sam to uradio a dali bi lopov rekao da je nesto ukrao  javno?

Pa naravno da ne bi i ja sam to svesno uradio da dokazem koliko je narod  bolestan.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treba ja tebe da zovem na telefon da mi kazes placnim glasom da me cekas kuci sa zenom I decom ili ces ti mene zvati da mi se uvlacis u bulju?
Jos si se ti hvalio kako na svakom autu vracas km, ako ima servisnu na veliku km bacis I pravis se mutav da je neko drugi vratio.

Vredjanje.na forumu nije dozvoljeno, ali nije ni lazno oglasavanje, prevara itd.
Po cenu bana necu dozvoliti da me provlacis kroz blato koliko god mi bilo zao foruma.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam postove i odoh da zaključam i osiguram svog zunta jer sam shvatio da je sa pravih 98 ili 99kkm  - najbolja i najočuvanija limuzina na forumu  :) 

 

Srećna svima NG i NGK ..ali ako ste poželeli mog zunta - e ne dam, z'inat :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Zastavnik10 said:

Čitam postove i odoh da zaključam i osiguram svog zunta jer sam shvatio da je sa pravih 98 ili 99kkm  - najbolja i najočuvanija limuzina na forumu  :) 

 

17kkm :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zastavnik10

Kod mene u dvoristu se nalazi Grande Punto 1,3 M-jet  2007 sa originalih 76k km tako da ima kola sa malo km ali se talva kola i brzo prodaju kao sto je ovaj prodat unapred jednom prijatelju iz BG koji ga je kaparisao na slike a na kojima se vidi da je auto bas  u top stanju u sta sam se i uverio dok sam ga dovozio iz carinskog slkadista udaljenog nekih 7-8km od moje kuce. Sad cekamo papire tj homologaciju pa da ga covek registruje i dodje  po njega.

Ne znam samo kako cu ga docekati ovako rasplakan jer sam se usro u gace od ovih klinaca.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...