Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Dule, vozio si vise auta nego bilo ko na forumu isto kao sto je ginekolog probao vise .....
To ti je posao, kojim se ti inace jako dicis i hvalis a po meni je to ciganluk klasican, uvezes lesa, zamackas i onda laprdas kako eto ono sto ti imas tog trenutka je jedinstven...mnogo njaske, mozda da odes u bosnu tamo bi verovatno bio kralj, a mozda bi imao i salon nemackih polovnjaka.
O kom naslonu ti pricas, pored toga sto je to tanak skaj odlicno se drzi, nisam ni lesice vidjao da im se raspao, volan klasican prosek nista losiji i nista bolji od ostalih, da tepih im se izvlaci ispod pragova, a sta je sa ostatkom auta, s-line bez komandi na volanu, da li me zajebavas? O onoj e46 si na oglasu napisao takve gluposti ali nisam zeleo da ti kvarim oglas, 2002god klotara sa celicarama koja izgleda jako tuzno za skoro 4000€ i za te pare treba neko da ti doplati za 16"?
Totalno si nerealan lik, i pljujes po svemu sto ti trenutno ne prodajes, u stvari sto ti uopste oglasavas aute na forumu italijanskih automobila, i gde je fiksni popust za clanove foruma, ne ono na ovaj nema vec je dovoljno jeftin, nego se zna i na tvoju najnizu cenu clan foruma mora da ima 10% i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Kuvalja said:

To ti je posao, kojim se ti inace jako dicis i hvalis a po meni je to ciganluk klasican, uvezes lesa, zamackas i onda laprdas kako eto ono sto ti imas tog trenutka je jedinstven...

Dobro, nemoj sad da preterujes, iz mog licnog i iskustva jos nekoliko ljudi koje znam Duletovi automobili nisu lesevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kralj Kuvalja nazalost nema pojma.

Gde si ti ikad video da se ja dicim i hvalim svojim poslom?

To je tvoja psihicka pretpostavka.

Sto se tice tih krseva  eto imas sliku tamo na oglasima gde je moj  vozni park  a eto ja ne vidim nit usminkane nit nalickane  krseve  koliko god ti to zeleo.

Samo pretpostavljas  kao i vecina ostali a pretpostavljati je velika greska u koracima u mom slucaju.

Daj neki lepsi primerak sa vise opreme za tu cenu kao primer.

Nema? Pa naravno da nema kad nema takvu kilometrazu.

 

@vagenovac

Jel ti mene zajebavas da ti nije presvlacen naslon za ruku i rucica menjaca?

Ajde pusti te  vase filozofije  a ja evo polazem svoj najskuplji automobil u opkladu  da jeste tako kako ja kazem sto sam ti licno i rekao i preneo a vidim tebi nije bilo svejedno. Uopste  i da je presao tvoj auto toliko km   onda to samo dokazuje koliki je kvalitet te Alfe 159 jer to na A4 Diodi na 300k km nije za presvlacenje i zamenu. Sedista na Alfi u osnbovnom paketu su djubre  kao i na A4  ali problem je sto vi ovde poredite sedista iz TI sa onim klot iz A4  sto je bolesno.

Ajmo malo realnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je potrebno da trazim i da citiram, koliko primera nije cak ni opran, ma da niko za 200-300-400000km nije cak ni seo u njega, mani me tvojih preprodavckih fora, nisi ga ti oprao nego ga oterao u servis, pa onda prava km a na drugoj strani napise ma stavicemo koliko zelis, mnogo si ti naivan i ne upucen.
Ma samo ti znas posao i samo se ti razumes u kola, i samo su tvoji primerci kakvi trebaju biti, a ovamo pilicaris po forumima da se oglasavas za dzabe, nece on da placa harac PA, smesan si maksimalno, i price su ti klasicne one preprodavacke, varajici kojih ima na svakom koraku, ne zna da radi nista sem da muva laze, jos iz ranijih vremena imao hrvatski pasos pa moze da dovozi kola i misli da biznismen.

 

12 hours ago, Woodoo said:
Dobro, nemoj sad da preterujes, iz mog licnog i iskustva jos nekoliko ljudi koje znam Duletovi automobili nisu lesevi.

Nisu ni onakvi kakvim ih on predstavlja i prodaje, svi su oni prosli ulepsavanje i ukrasavanje na vise nacina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da poredimo sedista iz TI kada sam za iste pare dobio ludilo od auta a u oooo bi za iste dobio fosnu kao sto sam vec i rekao i to je poenta cele price, za 10k ne dobijes nista, trazi se po 7-8k € za A3-4 2007-8 koji su pregazili ko zna koliko pod punim gasom negde a nude apsolutno nista. Naslon za ruku kod 159 nije koza nego skaj zato i strada brzo. Ne kazem da je Alfa top auto ali kazem da je cela prica oko pravo dobrog njemackog vozila preduvana. Kada ljudi budu bili realni po pitanju cene onda mozemo da diskutujemo, do tada kazem jedino RS moze da zasluzi moju paznju, ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, kad Dule bude doterao 159, to ce biti auto. Naravno cena takva da nece moci da ide ispod nje posto je sve tip top, a kilometraza po zelji, naslon za razliku od svih neverovatno ocuvan, i tepih ne zjapi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno mislim da si uzeo da izmisljas neke mane jer ti je bilo krivo sto nisam uzeo auto od tebe, pa si uzeo da mi objasnjavas da je alfateks bulja materijal, da nije proslo pored alkantare, kako je to najobicniji stof, a nije cim postoji obicniji stof.

Ali svakako je patoloski da si uzeo na silu da mi trazis mane na mom autu uz naravno opaske da si ti imao takve alfe ili bolje za manje para. :)

 

Pusti tvoju realnost, pola posta si preskocio i sad bi hteo da se bavis samnom i sa mojom krsinom, a ne bi sa sobom i svojim krsinama :)

 

Jel deja iz ns hteo da te bije zbog auta, al je odustao zbog mise evo i ja polazem superba u opkladu da je tako, a znamo i da ti nije bilo svejedno. :)

 

Toliko si se namenjao auta da imas osecaj, a onog grandea 1.9 kupio covek od tebe i crkao mu menjac na autoputu 50km od tebe, morao si mu izaci u susret posle, ali eto koliko vozis ta auta sto menjas.

 

Dakle ono sto zameras drugima, mogao bi vise sa sobom da se bavis, a manje sa drugima, jer ti je i oglas za bmw e46 gde je sprdnja krenula, okarakterisao si tudje oglase i aute, a nisi zavrsio do kraja sa osnovnim podacima od svog, al su jbg forumasi ispali zli :)

 

Sportski pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/31/2017 at 2:42 PM, Dule 021 said:

Imao sam pre par meseci dva A4 sa 300k km i to je bilo extra sacuvano u svakom pogledu a u voznji makismalno utegnuto i bez ikakvih luftova i cvrcaka.

Da li je ovo jedan od ta dva A4?

Quote

Presao je originalnih 246686 km i dozvoljene su sve provere.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/28/2017 at 12:20 PM, PremieRacing said:

- 159 je pravi izbor. Veliki, a nije autobus. Pogledaj i ovog lepotana: https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11543926/seat-leon-20-tdi-fr

 

A pošto nikako nisam ljubitelj modela kojih ima na svakoj raskrsnici, moj pik onako brzinski iz glave: Brera, Lexus IS220/IS250, Laguna Coupe, ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se sviđa taj seat leon imao sam prilike da ga probam prošle zime u švici dizel 1,9..

Najviše što mi se sviđa to je položaj sedenja sve je nekako sportski..

 

Screenshot_18.jpg

http://www.tutti.ch/stgallen/fahrzeuge/autos/angebote/seat-leon-1.9-tdi-frisch-ab-mfk_19003728.htm

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium je premium i tu je Dule u pravu, Alfa nije premium brend i to je fakat. Ja cu vrlo verovatno postati vlasnik jedne iako sam svestan toga, videcemo da li cu se smoriti. Ono zbog cega je uzimam je odnos cena/dobijeno, to mozemo da poredimo, ali sama vozila iz premiuma nisu bez razloga skuplja oseti se razlika na svakom koraku, a da se placa i sam status tj. znak placa se delimicno i on. Zato je neki odnos cena/dobijeno mozda na strani alfe, ali je audi sigurno bolji i kvalitetniji auto. Ja nikako nisam ljubitelj audija, i on mi je najmanje premium od svih premium brendova tako da nisam pristrasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto drndate premium/nije premium da li je neko od vas rasturao 159 ili 166-cu paralelno sa e39/e46/e90?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dacu ti da probas moj auto pa uporedi sa tim sto sada vozis, ako neko nadje preko istu ovakvu ispod 11k trenutno a da je u ovakvom stanju skidam kapu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima e90 u finoj opremi, ja sam imao 159 u klot opremi, nisam primetio da je u bimeru sve na visem nivou u odnosu na alfu, a razlika u ceni je bila tacno 3000e.

I da, svaka cast majstoru koji je u e90 birao poziciju suvozackog prekidaca prozora, za ono bi trebale glave da lete, ali nema veze, premium je to bajo moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek kada se zaviri ispod tepiha stice se pravi utisak...alfa 166 je u mnogim segmentima kao e39 ako ne i bolja. Nemci stavljaju bolju plastiku svuda dok Italijani stede bas tu i to na mestima koja nisu bas dostupna. Porediti 159 vs b8 vs e90 je malo smesno. Razlozi jer je mnogo pre njih izasla ali ke uprkos svemu i dalje bila konkurentana.Ali ako bi tu istu Alfu poredili sa e46 ili b6/b7 ta ista 159-ka je po meni bolja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, ne drzi me za rec ali mislim da ke 2005 ili 2007, nesto nemogu da se setim. Svaki bmw je na 7 godina
Predstavljen u martu 2005 a proizvodnja krenula od 2006 pa do 2013
159 je predstavljena 2005 a proizvodnja krenula 2006 [3.mesto za auto godine u Evropi te godine] i pravljena do oktobra 2011, oko 240000 komada

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Kuvalja said:

Da li je potrebno da trazim i da citiram, koliko primera nije cak ni opran, ma da niko za 200-300-400000km nije cak ni seo u njega, mani me tvojih preprodavckih fora, nisi ga ti oprao nego ga oterao u servis, pa onda prava km a na drugoj strani napise ma stavicemo koliko zelis, mnogo si ti naivan i ne upucen.
Ma samo ti znas posao i samo se ti razumes u kola, i samo su tvoji primerci kakvi trebaju biti, a ovamo pilicaris po forumima da se oglasavas za dzabe, nece on da placa harac PA, smesan si maksimalno, i price su ti klasicne one preprodavacke, varajici kojih ima na svakom koraku, ne zna da radi nista sem da muva laze, jos iz ranijih vremena imao hrvatski pasos pa moze da dovozi kola i misli da biznismen.

Nisu ni onakvi kakvim ih on predstavlja i prodaje, svi su oni prosli ulepsavanje i ukrasavanje na vise nacina.

Ma neeee kud bi bili onakvi al samo se pitam  otkud ti to znas?

Jel si bio kod mene da vidis moja kola? Jel si kupio neki auto?

Ili samo prosipas pamet?

 

@Joker

E pa vidis taj jeste presao 245k i zavrsio je kod mog skolskog drugara a imao sam pre par meseci Diudu 2008 i 2011 sa 300 i 303k km i bili su jako lepo sacuvani a izgledali su kao da su prsli duplo manje km tj ovaj sa 303k je tako izgledao da sam nekom rekoa da je presao 50k poverovao bi.

11 hours ago, vagenovac said:

Realno mislim da si uzeo da izmisljas neke mane jer ti je bilo krivo sto nisam uzeo auto od tebe, pa si uzeo da mi objasnjavas da je alfateks bulja materijal, da nije proslo pored alkantare, kako je to najobicniji stof, a nije cim postoji obicniji stof.

Ali svakako je patoloski da si uzeo na silu da mi trazis mane na mom autu uz naravno opaske da si ti imao takve alfe ili bolje za manje para. :)

 

Pusti tvoju realnost, pola posta si preskocio i sad bi hteo da se bavis samnom i sa mojom krsinom, a ne bi sa sobom i svojim krsinama :)

 

Jel deja iz ns hteo da te bije zbog auta, al je odustao zbog mise evo i ja polazem superba u opkladu da je tako, a znamo i da ti nije bilo svejedno. :)

 

Toliko si se namenjao auta da imas osecaj, a onog grandea 1.9 kupio covek od tebe i crkao mu menjac na autoputu 50km od tebe, morao si mu izaci u susret posle, ali eto koliko vozis ta auta sto menjas.

 

Dakle ono sto zameras drugima, mogao bi vise sa sobom da se bavis, a manje sa drugima, jer ti je i oglas za bmw e46 gde je sprdnja krenula, okarakterisao si tudje oglase i aute, a nisi zavrsio do kraja sa osnovnim podacima od svog, al su jbg forumasi ispali zli :)

 

Sportski pozdrav :)

Alo Ivane obrati malo paznju sta pricas jer lupetas za medalju!

Prvo to sto izmisljas da mi je krivo sto nisi kupio auto od mene je najobicnija LAŽ jer ja nisam ni imao 159-ku niti sam znao da si uopste i promenio auto.

A sto se tice alkantre ti si tvrdio da je kod tebe koza  a ja sam rekao da je stof. Na kraju je ipak ispalo da je stof  iako si ti zapenio da je kod tebe koza tj.  alkantra  a jako dobro se zna sta je alkantra a sta je alfateks i opet lazes da sam rekao da je to los materijal jer sam rekao da je to extra materijal i za odrzavanje i za sedenje. Ne znam cemu te lazi?

Takodje Deja  koji je kupio auto od mene  je meni pretio al zbog toga sto nisam hteo da mu produzim registraciju na autu koji je bio na mom imenu a za koji smo se dogovorili da  vozi do isteka registracije. Medjutim on je rekao da hoce da produzi na osnovu punomoci i ja sam rekao da cu otici da stavim zabranu na produzenje i onda je on poceo da preti  pa na kraju se nije pojavio iako sam rekao da ga cekam.

Jel to ustvari istina ili si ti opet slagao nesto?

 

Jos jedna laz u tvom postu je da je coveku crkao menjac jer nije crkao nego se lezaj poceo cuti i ja sam mu organizovao majstora   i napravio korekciju  na vec postojecu korekciju napravljenu prilikom trgovine a koja je opusteno pokrivala  taj nedostatak za koji nisam znao. Zasto onda lazes  da je crkao menjac?  Hoces da pitamo coveka  sta je bilo?

 

Vidis kakav si lik?

E to je zalosno jer izmisljas lazi  a koje ja pobijem kad god hoces i sto nisi prihvatio opkladu gde ja polazem svoj najskuplji auto da je kod tebe presivano i presvlaceno to na Alfi? I to na citavih 120k km? Ajde alfisti recite da je to kvalitet  kad se na Alfi presvlaci rucica menjaca i naslon za ruku a volan farba ili presvlaci.Da ne spominjem tepih koji se povukao pa se vidi razmak izmedju plasticne lajsne praga i njega.

7 hours ago, dellas said:

Premium je premium i tu je Dule u pravu, Alfa nije premium brend i to je fakat. Ja cu vrlo verovatno postati vlasnik jedne iako sam svestan toga, videcemo da li cu se smoriti. Ono zbog cega je uzimam je odnos cena/dobijeno, to mozemo da poredimo, ali sama vozila iz premiuma nisu bez razloga skuplja oseti se razlika na svakom koraku, a da se placa i sam status tj. znak placa se delimicno i on. Zato je neki odnos cena/dobijeno mozda na strani alfe, ali je audi sigurno bolji i kvalitetniji auto. Ja nikako nisam ljubitelj audija, i on mi je najmanje premium od svih premium brendova tako da nisam pristrasan.

To sto bi ljudi voleli da za male pare dobiju auto koji podseca na Premium je  samo njihova zelja ali oni koji su vozili Premium znaju  sta je kvalitet  enterijera i kako tu treba da se sedi. Ja sam totalno nepristrasan  jer mi je tako bas svejedno sta cu voziti u zivotu ali  ne volim kad procitam  takve odvale da je bolje nesto sto je gore i da je nesto neopravdano skupo. 

Na kraj krajeva brend  takodje ima cenu a  nije isto kad nosis Iphone i Huawei jel tako? 

A evo sedista i rukohvata A4 koji je presao 303k km i kog sam prodao sa toliko km pa vi procenite  dali je to kvalitet ili ne.

 

12.JPG21.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo patoloski lazov, vidim i da ti nije svejedno :)

 

Nije crkao menjac, nego je crkao lezaj u menjacu, pa lazes samog sebe, a i nas ostale :D 

Znaci nije kvar samo je zahtevalo popravku i skidanje menjaca i evrice ili sto bi ti rekao morao si napraviti korekciju na vec postojecu korekciju napravljenu prilikom trgovine zbog nedostatka koji nisi znao, a namenjao si se auta vise nego 99% foruma :)

 

Stalno se bavis nekim ciganlukom, jesi na vw bori skidao naslon za ruku i ostale delove i pakovao na golfa jer se bora nije prodavala, jer si sa dobla skinuo vufer iz gepeka itd.

E to je zalosno, vidis kakav si lik, ocerupas auto koji prodajes, pljujes po konkurenciji i samo zavirujes u tudje dvoriste.

 

Ne bih se vise bavio sa tobom, tvojium lazima i sitnim prevarama osim ako ne budem morao, sportski pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha da vidis kako izgleda rukohvat u svakom autu sa pola miliona km na satu kada se posalje u Pancevo za 400 kinti, ne moze da se provali da je radjeno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, bas je pametno pohvaliti audijeve plastike i dugmice...

 

Ko se iole provozao sa 159, ubrzo moze da shvati da su se te davne 2005 godine lagano popisali po svim nemcima u tom segmentu po kvalitetu i izdrzljvosti gde god da uporedis.

 

 

A kasnije i sa novijim modelima nisu uspeli mnogo da se odalje..

 

Davne 2011 sam se vozio sa 159 koja je imala 270.000km na satu, taj auto je bio nov. Imao je krem kozni volan i krem štof. Nije bilo jedne stavke na autu koja je trebala da se uradi. Naslon za ruku nov, volan nov, sedista nova, sve je original bilo..

 

Samo jebiga, rade predrasude... i gomila neznanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i dalje ne znam cemu vodi cela ova rasprava, na licitacijama smo kupili ne znam, 6-7-10 automobila, nesto sa malom km kosta i to dobro, nesto sa 300kkm je 30% jeftinije i to sa razlogom. Sada ce neko da me ubedjuje da je švabo svaki put posle gazenja na auto outu hladio turbinu pre nego sto ga ugasi ili isao da menja ulje u bas predvidjenom inrervalu. Rekao sam da sam samo jednom kupio auto preko oglasa i nikad vise, samo ili na licitaciji gde mi niko nece prodavati pricu kako je to najocuvanije vozilo ikada vidjeno ili od nekoga koga poznajem, svi ostali su tu uglavnom da te zajebu posto dobar auto za male pare ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...