Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

28 minutes ago, srdjos said:

Posle dugo vremena, malo sam listao PA i zaključak je, čuvaj ovo što imaš!

Vec duze vremena je tako. Na stranu naduvane cene, mnogo gore je sto je ponuda ocajna. Bar od modela koje sam ja gledao, ostale su samo polu-klotarice koje su stajale ne mesecima, nego cak i godinama ranije na oglasima (opet moze da se veze i sa prethodnom pricom oko lakoce kasnije prodaje).

Pisah vec, koliko sam se prethodno "nalozio" da cisto zbog godista opet uzmem nesto 3-4 god staro (a zeznuo sam se sto nisam po onim "starim" cenama, nisam zurio zbog zadovoljstva trenutnim i cekao sam stanje/motorizaciju/opremu)... Toliko sam o'ladio kapislu zbog lose ponude, da odavno i ne pratim oglase.

Vidi se lepo i po nasim temama za savete za prodaju/kupovinu odredjenih modela, po oglasima, interesovanju ljudi... Mrtvo more u odnosu na period pre Corone.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Ivan said:

Vec duze vremena je tako. Na stranu naduvane cene, mnogo gore je sto je ponuda ocajna.

 

Na ponudu i mislim, video sam da neki auti stoje jos od proslog puta kad sam listao, a to je brat bratu, oko Nove godine i to sa istim slikama. Mislim da će ovakvo stanje potrajati još dugo vremena, pre svega zbog stava proizvođača vozila (šatro fali čipova i ostale gluposti koje nam uvaljuju) a koji ne misle da menjaju + Ukraina + što će svaki sledeći svetski događaj iskoristiti za nestašicu i veći profit.

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potraga za Minijem u ovoj situaciji tek bila pravi poduhvat. Bio sam skroz otvoren da uzmem koji god model i motor, buvkalno od 2001-13 sam gledao sto je cirka 50-60 modela. Od toga sam jedno 30 odmah otpisao jer imaju falinke vidljive iz aviona kao: nedostajuci ablender, odvaljena sedista, pojeden volan, neonke?!

 

nakon toga pogledao 3-4 modela i krstio se sa obe ruke sta ljudi prodaju. Poslednji R56 koji sam glefao je bacao vodu na cep motora. 
 

Na kraju sam naleteo na dobar R53 i rekoh uzimaj dok i taj ne ode kakvo je stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se vec pomenuo mini, meni je R53 najlepsi od svih, svaki sledeci sve buljaviji i ruzniji.

 

sto se tice blue & me, ko dosta provodi vremena u autu korisna je stvar, meni ne treba i iskreno nsiam se ni udubljivao kako se to povezuje, imam upustsvo koje je doslo uz auto doduse na nemackom ali nisam pokusavao da povezem, usb sam probao par povezao sa nekim mp4 plejerom ali mi je nepotrebno jer u 90% voznje slusam radio a imam uvek par diskova u autu kad bas idem negde pa mi dosadi radio.

 

zadnje park senzore sam mislio da ugradim ali svaki svoj auto vrlo brzo provalim da mogu u milimetar da ga parkiram gde hocu pa mi senzori nisu potrebni, prednji su mi tek totalno bacanje para pri konfigurisanju novog auta da nemam reci, ko napred ne moze da parkira auto u par cm onda ne treba ni da vozi.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek imao 'skoro klot' opremu u kolima i nisam se nesto kajao. Je, lepse izgleda ovo digitalno, pozadi elektropodizaci i stosta jos ali vidim da mogu i bez toga. Jedinu stvar koju bih zaista voleo da imam spram svih je lumbalno podesavanje premda i postoje jeftina aftermarket resenja koja sad imam i vrlo dobro rade posao za 300 kinti. Vise bi mi bio problem da i to sto imam ne radi kako treba. I sad kad bih kupovao novi auto, zrtvovao bih opremu zarad malo boljeg motora od nekog atmosferca. 

 

Ako bi bas morao atmosferac, onda sto krcatija oprema da mu ista i kroz prozor ispada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zadnji podizaci znace zbog deteta, da ne otvara sam i neretko ne moze da zatvori lepo do kraja kad je kurbla pa mi ostane malo otvoren sto ne primetim pa kad padne kise ulazi voda.

 

Lumbalna podrska je dobra stvar, imao sam je na C4, mada su i kompletna sedista kod citreona bila dobra.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se bez svega, samo ne kapiram to potenciranje kod opreme...

 

Moze se tako i bez telefona, racunara, televizora, interneta...

 

Svi ili makar velika vecina ovde je nekad vozila automobil bez ikakve opreme, znaci bez bord kompjutera, bez klime, bez tempomata, bez naslona za ruku, mozda i bez prednjih podizaca, a pogotovo bez parking senzora, kamera, adaptivnih farova, visezonskih klima, sibera/panorama, ergonomski boljih sedista sa ekstenzijama itd.

 

Pritom se cesto potencira kao da oprema podize troskove odrzavanja i da se kvari, pa se selektivno prezentuje tako da oprema ispadne losa, evo npr. bolja sedista se ne kvare vise od obicnih, niti naslon za ruku, niti sam cuo skoro da se nekome tempomat ili bord pokvario...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se nekad moglo bez svega toga jer to i nije postojalo ne znaci da i danas treba da se vracamo u istoriju, zasto nemati nesto sto je korisno ali kao sto rekoh ne treba preterivati sa gedzetima posto vidm da ljudi svasta trpaju kad konfigurisu nov auto pa onda kao dal je moguce da si kupio auto da nema adaptivni tempomat ili svetla, to vec jesu preterivanja ali neki kompromis u svemu treba da postoji.....Meni su nekad automobili bili mnogo lepsi nego danas, udobniji i kvalitetniji,  bez obzira sto nisu imali nikakvu opremu ja bih danas rado vozio nekih auto iz 70ih ili 80ih, ali naravno da mi to ne bude jedini auto u kuci i sigurno se takvim autom ne bih uputio na more ili neki duzi put kad vec imam mnogo moderniji, brzi i  opremljeniji auto. 

Prodao sam jedan auto i posle mesec dana imam isti takav ali slabije opremljen, dolazi sin od tog lika kome sam vec prodao takav ali sad gleda auto za sebe i komentarise, jbg nema kozni volan, nema digitalnu klimu i ne secam se sta jos bese, kao ne mogu da podnesem da otac ima bolje opremljen auto od mene :)  i imam jos dosta slucajeva gde ljudi komentarisu kao dobar je auto ali jbg fali ovo fali ono od opreme i odu i kupe neki takav ali bolje opremljen a mozda u losijem stanju od mog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se neko seća, ja sam kao prelazno rešenje kupio davne 2016 godine Lancera starog 24godine i zadržao se kod mene dve ipo godine. Od opreme NIŠTA al bukvalno pa posle njega Modusa u dobroj opremi pa BMW u odličnoj opremi i sad Fiata u odličnoj opremi. Svaki sam vozio sa zadovoljstvom ali primetna je razlika, baš zbog opreme, u vožnji i vremenu provedenom u autu između ovih sa manje opreme i ovih sa puno opreme. Naravno, svaki od navedenih sam prodao u roku od odmah pa čak i tog matorog klot Japanca.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, knezevic76 said:

Ako se neko seća, ja sam kao prelazno rešenje kupio davne 2016 godine Lancera starog 24godine

Secamo se ko je sta vozio jos od starta foruma tamo 2008-2009., ovo bre kao juce da je bilo :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto bez opreme ko zena bez dupeta, ko kaze da mu nije bitna oprema treba momentalno da se izloguje sa foruma :D

Naravno bitno je i stanje, ali i oprema..zato potraga za automobilom traje i traje..

Elem, sto se tiče ponude, nemojte se zavarati, pre par godina kad sam kupovao Djulijetu desavalo se da kola stoje preko godinu dana mozda i dve cak, tada nije nikakva kriza bila a bili su da kazes u solidnom stanju. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema oko opreme.

Sedim, onako, čitam i razmišljam šta je meni važno i shvatim da je to jedna stvar: to da sledeći auto ne sme da bude u opremi ispod prethodnog već ili upgrade ili makar egal jer, ono, truba bi se osećao da sednem iz ok opreme u sledeću klotaru.

Tipa trenutno imam dvozonsku, parking senzore, blue me, tempomat, podizače itd i panoramu da, e sad nje bi se odrekao jer sam je četiri puta podigao za četiri godine ali klime, tempomata, USBa i tih stvari teško.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Jug said:
Sedim, onako, čitam i razmišljam šta je meni važno i shvatim da je to jedna stvar: to da sledeći auto ne sme da bude u opremi ispod prethodnog već ili upgrade ili makar egal jer, ono, truba bi se osećao da sednem iz ok opreme u sledeću klotaru.

Ja bih u tom slučaju morao da kupim Airbus A350
 

Edited by Ivan
Sredjen format, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe pa ok, ako je baš nakrcan trenutni opremom kažem da ne mora bolje ali makar slično.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se javljam da mi oprema nije bitna :D Servo, klima, prednji podizaci prozora i meni je to full. Naravno da je svaki auto bolji kada ima jacu opremu, celokupni utisak u voznji je bolji, tu nema sta da se polemise. Ja ne volim da auto ima samo tu opremu unutra jer mi nije potpun uzitak kada je ispod haube nesto smesno, malolitrazno. Ajde da lupim primer, provozas recimo Audi A6 2.0tdi u jakoj opremi i onda provozas isti samo 3.0tdi kvatro...nebo i zemlja :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, MS PK said:

Evo ja se javljam da mi oprema nije bitna :D Servo, klima, prednji podizaci prozora i meni je to full.

Nekako po prirodi stvari, ceo forumski auditorijum sada ocekuje Tottijev odgovarajuci komentar...

Mico, reaguj unapred, imas i dugmice :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar sumnjas, deda bre sve mladji i mladji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, MS PK said:
Evo ja se javljam da mi oprema nije bitna default_D.gif Servo, klima, prednji podizaci prozora i meni je to full. Naravno da je svaki auto bolji kada ima jacu opremu, celokupni utisak u voznji je bolji, tu nema sta da se polemise. Ja ne volim da auto ima samo tu opremu unutra jer mi nije potpun uzitak kada je ispod haube nesto smesno, malolitrazno. Ajde da lupim primer, provozas recimo Audi A6 2.0tdi u jakoj opremi i onda provozas isti samo 3.0tdi kvatro...nebo i zemlja default_D.gif


Nema potrebe potencirati malo verovatni scenario, jeste da nekad ima sjajno opremljenih auta sa slabim motorom ili jak motor, a nikakva oprema, ali je to retkost, pogotovo zadnjih godina kada su motori manje vise vezani uz neke pakete opreme.

Jaci motor je u neku ruku oprema, jer je nesto dodatno u odnosu na standard, a npr automatik je definitivno oprema.

Npr da uzmemo tvoj slucaj a6 2.0tdi ful i 3.0tdi klot.

Recimo ako bi gledali da je 2.0tdi automatik i quattro, kao i da ima ergonomska sedista sa ventilacijom i adaptivno vazdusno oslanjanje, a da je 3.0tdi klot 204ks manuelni menjac prednja vuca onda je stvarno nebo i zemlja razlika ali u korist 2.0tdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim opremljenijeg Punta mk2a u SX paketu,imam šest vazdušnih jastuka,lumbalnu podršku,naslone za sva tri sedišta pozadi,fabričku kuku,...
Volim opremu,ali meni je lično dovoljno i ovo što Mića kaže,tako da sve preko toga mi je bonus
Novi automobili često imaju i opremu koju nikada i ne koristiš...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...