Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

On 5/12/2022 at 9:03 AM, knezevic76 said:

Bio sam tamo na Reno forumu

Bio, postavio jedno pitanje, niko mi nikad nije odgovorio i zato jopet visim ovde!:D

21 hours ago, Jug said:

da su rešili čak i stari problem japanskih vozila - dovoljno dugačak i prostran sedalni deo u sedištima

Jesu, sedišta su bolja od prethodne verzije, s tim da su sve komande na prošloj verziji bile postavljene odlično, dok na novijim... 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/13/2022 at 9:51 AM, MS PK said:

Pitao je da li ima veze hidraulika auta ( hidroaktiv na tom c5) sa tvrdocom kvacila posto je bio ugasen auto, ja sam tako razumeo :) Mislim da nema veze kvacilo sa ostalom hidraulikom

To sam mislio. Nisam nikada vozio c5, ovaj je bio ugašen, pa sam pomislio da nije povezano sa hidraulikom. Inače kvačilo je bilo tvrdo skoro kao kočnica! Da sada na primer kupujem Stila znao bih sve posle 300 metara vožnje, ali kada prvi put sedneš u neki auto koji nisi vozio pojma nemaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni licno, megan nije interesantan jer je mali, tj ne odgovara mi prostorom, zato ga nisam ni razmatrao, a jeftiniji je. Kad pogledam, megan karavan je slicno kao i marea koju sam imao pre delte. A sad, posle delte, ne bih se vracao u uze cipele. Svidja mi se distanca koju imam u odnosu na suvozaca, toliko da oboje imamo dovoljno prostora, svidja mi se prostor iza vozacevog sedista gde me niko ne udara u bubrege dok vozim.
E da bih zadrzao ovo sto imam i imao veci gepek, skontao sam da mi odgovaraju automobili tipa talisman, mondeo, oktavija ili neki suv prosirenog c segmenta. 

Primera radi, dosao je drugar iz CH sa Mazdom 6 2015. godiste 2.2 dizel karavan u onom njihovom top paketu opreme sa ozvucenjem, elektricnim sedistima, navigacija, kamera.... Stvarno gomila stvari. Auto ima veliki gepek, stvarno, ali unutra je nekako uzak, ocekivao sam vise prostora. Kad ja sednem, iza vozaca nema mesta za noge, samo dete moze sesti i to na busteru. 
Za vas krakate samo mpv ili tako neko oblik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ona fiestica sti deluje simpa, za 2800 je bas zanimljiva 150 konja, ima klimu , radio , sve sto treba i izgleda onako agresivno verujem da tako i ide... to je jedino sto vidim da lici na nesto za te novce , mozda jos koja ili alfa mito ali to je otprilike to za do 3 soma... posto ide uvek kojih par glava gore za veliki servis. Ima dosta pezoa a iskreno ne znam kakvi su oni uglavnom 1.6 turbaci 150 i 170 gti  verzija, jbm li ga

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sad pricamo o "sta kupiti za 3 soma"...za taj budzet se svodi na licni ukus i stanje vozila nema tu nekog lufta da se bira

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2022 at 5:28 PM, nemanja84bg said:

Meni ona fiestica sti deluje simpa, za 2800 je bas zanimljiva 150 konja, ima klimu , radio , sve sto treba i izgleda onako agresivno verujem da tako i ide... to je jedino sto vidim da lici na nesto za te novce , mozda jos koja ili alfa mito ali to je otprilike to za do 3 soma... posto ide uvek kojih par glava gore za veliki servis. Ima dosta pezoa a iskreno ne znam kakvi su oni uglavnom 1.6 turbaci 150 i 170 gti  verzija, jbm li ga

Bezi od pezoa sa bmw motorom. Ti motori su lepih performansi, al sve sto stigne kod nas je pri kraju radnog veka.

Generalno se ti motori nisu pokazali kao pouzdani. Pezo iskljucivo sa pezo motorom!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2022 at 7:04 AM, MiloshBg said:

Bezi od pezoa sa bmw motorom. Ti motori su lepih performansi, al sve sto stigne kod nas je pri kraju radnog veka.

Generalno se ti motori nisu pokazali kao pouzdani. Pezo iskljucivo sa pezo motorom!

Sve sto sam gledao je hmm hmm , cene su neverovatne, jednostavno to sto je kod nas je bukvalno za otpad a ono sto i malo vredi ide na 5k evra... ne vredi jednostavno.

 

On 6/19/2022 at 11:20 PM, oktopod said:

Večeras napravili radarom i kontrolama kolaps kod Ade iz smera Obrenovca, zaustavili silna kola na skretanju za novi most kad se prodje Ada, ne moze da se skrene na novi most od njih a istrcavaju sa rumenkom zaustavljaju jos, stvarno ga preterase...

A i ovi semafori kod Ade kao da su skraceni na 15 sekundi zeleno da se troši gorivo.

Jednom su tako kod nas pravili levak , pravili 10 godina dok me nisu iznervirali jednom i od tad ih vise nema inace oni to ne smeju da rade jer narusavaju svoju i bezbednost drugih lica , tako im i objasni uslikaj ih i salji na svaku mogucu adresu :) Kako su oterali ljude od svojih domova ka inostransvu , to ti je ekonomski tigar - ima da bude ko u indiji gomila simpaticnih ali praznih zgradica a dole na nultoj nadmorskoj visini bosi i goli. Imaju ljudi love ali samo odredjeni mali broj "partneri" , ja sam video jednog ima 500 000 platu nikad ne bi rekao kako skromno izgleda. Stanglu, noz , soker sve to u torbicu i nikom ne dozvolis na manje od dva metra i jedino si tako siguran od te otimacine partnera na prema stanovnistvu.  Ja na trafici kupujem covek na manje od metar mi zagleda i broji novcanice , upozoren je da se pomeri.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojka upravo prodaje Getz 2004, na oglasima su tipicno 1500 eur a realno za otpad. Gleda kad ga proda isto tako nesto do 3k eur, po meni takodje auta za otpad.

 

Placevi nude na kredit al u oglasima mahom nije izrazena puna cena, učešće ni kamatna stopa a i nisam fan auta sa placeva, 10+ godina imaju a neogrebani sijaju se prosto nemoguće. Zez kod kredita je sto tebi trebaju posle pare za odrzavanje i gorivo, nisi kupio nov elektricni auto u garanciji.

 

Da njenom nisu zinule obe grede na podu, sajtne i krila, crkla klima, troskari rashladnu i ulje, auspuh će otpasti uskoro, diskovi solje amorta gume, pa bih je mozda savetovao u njen da uloži, ovako stvarno ne znam šta da je savetujem. Jedini savet koji imam je da neko vreme bude bez auta i ustedi 5k i proba nov neki najjeftiniji na kredit, ali ni toga nema i nije jeftino ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg sad je doslo na naplatu ono sto sam nekim ljudima pricao pre par godina , polako bice jos gore al ajde ko sam ja da se ista pitam. Kolko god neko podigao sebi platu pre ili kasnije ce to doci na naplatu , jer svi jedemo supicu iz istog tanjira. Za nju jedino kreda i nov nov 0km, moj prijatelj je uzeo hjundaia i20 oko 12 k  evra ... iskreno nije los ali mi bas mekano i nepouzdano deluje za duge staze. Ali simpa izgleda taman fabricki zatamljen ima ekran... sta znam po meni to ne vredi vise od 4,5k evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobrog Punta mk2b iz KG za novce,sa malom kilometražom i klimom i jeftinim održavanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntici su uvek bili dobar izbor, ali papirologija ... uffff  kad pomislim na muku i redove procedure odma odustanem pa i da mi neko pokloni cak i u tom slucaju bi mi zauzeo garazna mesta i oduzeo vreme ,lakse ispadne da rentiram i cao verovatno to drzava ocekuje. Da svi rentiramo na mesecnom nivou a kompjutercici i baze da budu kod ovih sto se bave time, kako bi lepo ustedeli sve da prebace na autoplaceve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2022 at 9:51 AM, nemanja84bg said:

Sve sto sam gledao je hmm hmm , cene su neverovatne, jednostavno to sto je kod nas je bukvalno za otpad a ono sto i malo vredi ide na 5k evra... ne vredi jednostavno.

Sestra prodaje 207icu, 2007.godiste, pravih ~157k na satu, kupljen u Veranu, ima i plin, ona je 3. vlasnik prodajemo ga jer smo kupili veci auto, stizu bebice za mesec dana i 207 je bas mali...  Juce je oglasili, garantujem da je auto mehanicki bolji od 99% 207ica, utegnut maksimalno, ali estetski auto ne lici ni na sta jer su krov i hauba matirali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je matiralo ne znaci nista i najmanji je problem , bitno je da je tehnicki zdrav, meni jedino tabla unutra ima dizajn onako ... tu i tamo nije bas kao kod alfe ili benkice i sl. Ako mu je samo boja problematicna onda je taj zanimljiv primerak za kupovinu.  Ja moj nisam ni oglasio , dok sam ga glancao pre neki dan covek me pita jel bi ga prodavao dosao i sutradan gleda ga ispituje :D 178 k na satu pravih, uvoz iz nemacke , ne bi dao vremensku masinu pa da je ne znam , nek mi stoji kao suvenir jer mi je to prvi auto koji imam vec ... sigurno 15tak godina :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa zenskom populacijom i kupovinom je bas ugoditi oku, recimo njoj se punto i pezoi ne svidjaju, kamoli matirano nesto...

Primera radi bila neka devojka da gleda Getza povela i brata, on upalio auto, izvukao sipku za ulje, gleda čep ulja odozdo, gleda gume, proba kvacilo i menjac i rucnu, a ona se od svega uvatila samo za vrat retrovizora zasto ima izolirku

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojih 2 centa nevezano za marku i model su da je auto stariji od 10 godina i 150k kilometara neisplativa kupovina, razumem finansijsku situaciju al je to kao ona prica o zasto siromasni ostaju siromasni.

 

Siromah kupi čizme jeftine nove i posle jedne dve zime mora da kupi druge a bogat kupi skupe i nosi ih 10 godina, na duze staze siromah plati više obucu nego bogat.

 

Tako isto odrzavajuci krševe siromasniji nikad ne mogu da skupe za noviji auto a vrednost njihovog pada te su u jos vecem problemu prodaje i doplate za noviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ne važi svaki put i ne važi za Punta.

 

punta možeš i žmurećki da kupiš i opet će raditi još koliko želiš…prost je ko pasulj i nema šta da pokvari….

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je lakse ako imas uslov za kredit uzmes nov , jos ga nisi otplatio vec si na 12toj rati recimo prva godina dakle cak si i dobio jer si auto prodao za full iznos nesto sitno umanjen a kredit prevremeno otplatio i ukoliko se ponisti kamata na ukupan iznos zbog prevremene otplate onda si cak u veoma malom gubitku jer ide kamata na 12 meseci a ne na ostalo, a sve vozis 0 do 35k km ;) i kad imas love na te stvari uopste ni ne obracas paznju jer imas bas dosta a godisnje auto te kosta recimo nekih 2000- 3000e (iznos koji spustis da bi otisao i manje ako ga nuliras) na ukupan iznos od 15 000 recimo , ali imas platu za to i lepo pokrivas, i ne vidis servis nikad. Sto da ne nije to lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio za punta bas, jer sam istog posedovao, nema sta nije crklo i servisa kojim sam bio zadovoljan. A kupio sam ga 5 godina starog i platio 5k eura, sa kasnije pronadjenih papira je presao bio 180k a na satu 80k, ovi u prodaji sad posle 10 godina otad imaju na satu manje od 180k a realno niko ne zna.

 

Jeste da za 500-1000 eur mozes da izmenis pola automobila ako ti se zalomi, ali je to blizu pola cene samog automobila a kupcu je to mnogo.

 

Da ne pricam sto i ovi sto su spolja dobri ako bi cuknuo cekicem odozdo opade pola poda i rubova i sajtni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ste surovo preiskreni hehe :lol: pa nek ispadne sta, ima on cvrstu strukturu pa nek je i krezav , samo pun gas boli te uvo za estetiku a recimo svi automobili imaju tacke kacenja autodizalice stim sto sam primetio retko koji servis ih koristi  zato su i krezavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je 2001. i radi kao singerica

pokvari se uzmeš najviše 5000 dinara popraviš i teraš.5000 je najskuplji kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuti bolji si od mene, moj je 97mo nije puntac ali identicno je isto tako radi, i ne kvari se , radi perfektno :)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

5000 je mali servis samo. Kvacilo 6000 lose, 8-10 dobro. Nosac motora 3500 ispadaju zubi, original 18k. Diskova par 7-8k, plocice 4-5. Zadnji lonac auspuha 100 eur. A ruke? I to pricam za 1.2 benzinac

 

To sto neko tera sa tvrdim nosacima motora, sto auspuh nema funkciju, sto amortizeri i opruge zasigurno nikad nisu zamenjeni, pa pukne opruga tad se menja jedna samo da ne pricam. I malo krenuli rubovi a dole otpada rdja.

 

Nemoj da krenem o kvarovima tek... Ne kazem da je skupo al nismo dosli ovde da preterujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, oktopod said:

Ne bih se slozio za punta bas, jer sam istog posedovao, nema sta nije crklo i servisa kojim sam bio zadovoljan. A kupio sam ga 5 godina starog i platio 5k eura, sa kasnije pronadjenih papira je presao bio 180k a na satu 80k, ovi u prodaji sad posle 10 godina otad imaju na satu manje od 180k a realno niko ne zna.

Ako je za pet godina bio prešao skoro 200K, taj nije bio čuvan nego teran za sve pare. Nije onde neko čudo što je sve krenulo da crkava, niti što si se ti razočarao u njega, pogotovo s takvim servisima i majstorima.

 

Ja sam svog kupio novog, prodao nakon dvanaest godina sa nešto preko 70K pređenih, i bio je (a i sada je) u top stanju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvoz iz Nemacke i jasta je bio teran a gde je mogao da bude teran 35k godisnje ako nije na putovanja i slicno, da ides do kontejnera kolima tj ne izlazis iz auta po gradu ne bi nabio toliko a sigurno punto sporting nije bio dostavno vozilo za pice. Sve sto se na njemu kvarilo nema veze sa redovnim odrzavanjem vec cinjenicom kilometraze o cemu ja upravo i pricam, nadji mi na oglasima punto sa pravih 70k i rezervisi dolazim sutra sa devojkom.

 

Stvarno mi je fascinantno kako postoje ljudi koji jedva cekaju da pljunu na stanje necijeg auta i istaknu svoj kao odlican a porede nov sa 180k pređenih, a ja bas i pricam o 180+k u oglasima za 3-4 soma, nevezano za marku i model to je neisplativa kupovina, da se ne ponavljam mozes procitati opet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je iz nemačke dovežen,ima kuku,6 aitbegova,svetlo u gepeku,klimu….

 sva tri filtera za punto su ukupno 1500 dinara i treba ti 3 litre ulja za mali servis. 1500 i 3000 za ulje je sa rukama kod mene 5000 dinara …. koji auto još ima mali servis za te pare?

Ceo motor serva da se uradi kod Gorana iz Sombora 50€

kvačilo celo novo 50€ plus ruke još toliko

ti nisu veliki troškovi ako se uporede druga vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...