Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Centralna, klima, abs, esp i tempomat mi je  jedino sto mi treba, volim i naslon za ruku ali mi je teško da ga nadjem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zanimljivo da je vise forumasa sada na ovoj temi, osim iskaza o opremi., gde svako od nas ima svoje zelje i potrebe naravno, izjavilo da su gledali

oglase kako bi pazarili nesto novo, medjutim odustali su znamo zbog trenutnih prenaduvanih cena i losijeg izbora.

Bilo bi zanimljivo u svetlu opreme i price oko svega toga, cuti recimo od kolega koji su sledeci model pikirali, zasto bas taj, i koji trenutno voze i zasto bas taj sledeci model u odnosu na postojeci. To bi svakako bilo zanimjivo cuti kako biramo sledeci auto, spram trenutnog kojeg vozimo, jesmo li prakticni ili nas neki naprosto radi ili trazimo nesto u odnosu na ovaj sada, pa pokusavamo nekad nesto potpuno drugacije da pazarimo itd. Eto, predlog, pa ko voli neka pocne, nece nikom da skodi verujem :)

Stavise, moze da bude zanimljivo, a ako vec sada nije zanimljivo onda jbga zaboravite svi da sam ovo napisao. Sam cu izici :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jug Evo ti moj pik za sledeci auto Mondeo mk5 vignale ili RS, talisman Paris Iniitale (verovatno karavani) i ako zapadne suv Nissan Xtrail  tekna+2 ili PUG 3008/5008 GT (line)
svi 2.0 dizel, nista manje od toga i bukvalno tim redom kako sam naveo. Pa sta upadne, cekace se. I deltu sam 5 godina cekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic ako se ja pitam, odličan izbor.

Glasam za Mondea ili 3008 (lep auto), iako je X trail, sa 4x4 recimo, daleko bolji SUV u smislu korisnosti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

@Jug Evo ti moj pik za sledeci auto Mondeo mk5 vignale

Nema greške, potpuno drugi nivo Mondea iako bi trebao da bude isti auto kao i Trend i Titanium, gledao sam par komada na oglasima ali su mi bili taman dovoljno van finansijske konstrukcije da odustanem, ali ima vremena :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pikirao novi Sandero Stepvey,najviše minliči na Punta….kada bi samo bilo običnog Sandera…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i primera, ja sam kupio ženi Colta pre dve godine, od opreme: klima, prednji podizači, servo, fabr radio/cd i ostava za hlađenje (ako je to oprema). Auto isključivo za grad ali smo prošle godine išli s njim i na Korčulu, 550-600km nas četvoro. Na sve sam se navikao (doduše, ne vozim ga puno pa je možda i to razlog) osim na manuelne retrovizore i nemanje grejača istih! Dan danas me nervira kad se zamrznu preko zime pa ništa ne vidiš.

 

Moj zaključak, vožnja auta sa većim paketom opreme i neke klotić varijante, ogromna razlika.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je tako i da oprema, tj. dodatne funkcionalnosti mnogo znace cak i ako se ne koriste uvek.

 

Evo npr. da uzmemo menjac, ko vozi skoro iskljucivo po gradu ne treba mu 5 brzina, a kamoli 6, ali cim se izadje na magistralu, znaci brzina vise, a pogotovo na autoputu.

 

Sigurnosnu opremu, airbegove i slicno nadam se da nece koristiti niko, ali je opet super da je prisutna u autu za nedaj boze...

 

Pa recimo elektro podesavanje retrovizora, u principu retrovizore podesis samo jednom u autu, ali je bolje da mozes to odraditi sa svog sedista, a pogotovo ako vise od jedne osobe voze automobil, a da ne spominjem da nekad moze biti izuzetno korisno ako automobil automatski obori retrovizore kad se ubaci u rikverc, ako se parkira u rikverc blize neke bankine mnogo znaci da se ne ogrebu felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupovao kola bila je apsolutno ista cena:

 

* Leona FR 2.0tdi u najjacoj opremi

* A3 1.6tdi u ok opremi, ali bas nista posebno

*Superba 1.4 140ks u najvecoj klot opremi koju ih nije bilo sramota da sastave

*Insignie 1.4t u isto klotari

 

I ja uzeh najmanje atrakrivan auto na papiru i opet bih jer je razlika nebo i zemlja izmedju navedenog. Dzabe cak i visa klasa kada je prazno unutra, losiji farovi, cak i ratkapne. A i ovi 1.4 turbaci bas umiru u D klasi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:
...ako automobil automatski obori retrovizore kad se ubaci u rikverc, ako se parkira u rikverc blize neke bankine mnogo znaci da se ne ogrebu felne.


Radije bih automatski menjač za grad
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/18/2022 at 11:16 AM, Jug said:
Meni je zanimljivo da je vise forumasa sada na ovoj temi, osim iskaza o opremi., gde svako od nas ima svoje zelje i potrebe naravno, izjavilo da su gledali
oglase kako bi pazarili nesto novo, medjutim odustali su znamo zbog trenutnih prenaduvanih cena i losijeg izbora.
Bilo bi zanimljivo u svetlu opreme i price oko svega toga, cuti recimo od kolega koji su sledeci model pikirali, zasto bas taj, i koji trenutno voze i zasto bas taj sledeci model u odnosu na postojeci. To bi svakako bilo zanimjivo cuti kako biramo sledeci auto, spram trenutnog kojeg vozimo, jesmo li prakticni ili nas neki naprosto radi ili trazimo nesto u odnosu na ovaj sada, pa pokusavamo nekad nesto potpuno drugacije da pazarimo itd. Eto, predlog, pa ko voli neka pocne, nece nikom da skodi verujem
Stavise, moze da bude zanimljivo, a ako vec sada nije zanimljivo onda jbga zaboravite svi da sam ovo napisao. Sam cu izici

Zdravlja samo ubrzo GP ili Bravo a razlog je samo ova situacija koja ce biti gora i potrajati koliko se meni cini inace sam hteo nesto skroz suprotno van nase grupacije, cisto za merak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv pet'ce al to nemoz naci da valja :D
 

13 hours ago, andreja.micovic said:
[mention=7770]MS PK[/mention] golfa?
 
I otkud posle stila gp?

Svidja mi se od uvek , cak sam i na sajmu kad se pojavio vozio jednog a i takoreci isto kosta kao i bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih gledao EVO, videh juce jednog u sivoj boji, doduse ispoliran sa 17 felnama, bas brutalno izgleda auto a verujem da je i on tu negde oko 4k.. Ima ih i u onoj perla beloj boji, mnogo dobro izgleda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se vise svidja, ali su od Eva bas us*ali motku po pitanju ponude motora.

Da li ces neki anemicni 1.2 ili 1.4 8v benzinac, ako hoces iole jace neizbezan MultiAir (atmo ili turbo). Na sve to MA Turbo ostavili sa 5 brzina :blink: , na svojih 135 KS...

Ako ces dizela, mozes da se usrecis sa vec "cuvenom" Euro 5 verzijom 1.3 MultiJet. A 1.6 MultiJet postoji teoretski :) , jer su kao igla u plastu sena.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...