Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

3 hours ago, vasqe said:

izvinjavam se sto nema printscrina,nesto me laptop zeza

Srediće administracija, ne brini. Evo tagovaću @MS PK 

 

glas za Musu, od vlasnika je a i nekako ima više šmeka od ostalih. Ova dizel Idea iz BG sa NS tablama

 

otkud Fabia u ovom mpv odabiru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je licno musa, posebno restyle odlican izbor. U principu se mogu pakovati delovi od idee premda izgleda nakaradno ali je sigurno kvalitetnije uradjena od svih navedenih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, andreja.micovic said:

Srediće administracija, ne brini. Evo tagovaću @MS PK 

 

glas za Musu, od vlasnika je a i nekako ima više šmeka od ostalih. Ova dizel Idea iz BG sa NS tablama

 

otkud Fabia u ovom mpv odabiru?

Skoda,pa ne znam ni ja,upala kao neka treća opcija...sta sa ideom iz bga-a,nisi zavrsio recenicu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vasqe ma ništa, kad vidim tako jedne table drugi grad, odmah mi je u glavi neko kupio, nije odradio prenos... Treba to proveriti. 

Opet, između Fiata i Lancie nikad nisam imao dilemu, Lancia je napucaniji Fiat, što znači za slične pare dobije se više. Daleko od toga da je Idea loš auto, naprotiv svi su se dokazali, samo Lancia nudi više u sličnom paketu. Naravno, treba sve to isproveravati. 

 

A ova Fabija je raga, prevozno sredstvo. Ako je sve u redu odvešće te od tačke A do tačke B i to je to. Bez emocija :)

Čak mi i onaj fusion deluje bolje od Škode. 

Mora se sve to pretresti. Niki ovde ne može da ti kaže uzmi ovaj ili onaj auto, ali je ipak fla forum tako da više naginjemo na tu stranu... 

 

Doduše, u nedostatku novijih modela i mi gledamo sa strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabia i jeste tu eto,za ne daj Boze...kao nedostatak ideje i opcija :)

Naginjem i ja fiatu,lanciji valjda jer su najpotcenjeniji kod nas,a iskreno mislim da su ok automobili...

mislim da cu svesti dilemu na musu i lanciu,pa se nadam skorom predstavljanju istog :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/11/2022 at 7:45 PM, integralac said:

Evo ga, stize za neki dan, klirens dobar, 1.6 sa 101ks, savrseno :D

Salim se, vidim da su se fieste fino pokazale a ovo je samo povisena fiesta

1996480990_WhatsAppImage2021-12-04at9_43_53AM.thumb.jpeg.3e213216f1fd5a1d673e695748c42eb1.jpeg

 

 

Ovo i tačka na potragu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraga zavrsena,fabia 1.4 tdi 2008 kupljena na kraju...najmladje sto sam nasao,dobra oprema,sitnice neke da se srede... hvala uglavnom svima na pomociy,predstavicu auto u narednom periodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijateljica hoće da kupi Peugeot 208 prve generacije facelift 2015, listam oglase za nju, pa me interesuje koji nivoi opreme postoje kod Pežoa i ima li neka odstupanja tipa da nešto može da se doplati ili nivo zavisi od zemlje uvoza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod tih francuza ko da pohvata opemu, cudni su mnogo, kod pezoa sam jedino kod quiksilver varijanti bio siguran sta moraju da imaju sve ostalo je sarenoliko, kod renoa tek jebada oko tih paketa a naravno zavisi i od trzista kojima su namenjeni a bilo je i doplata sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prijateljica hoće da kupi Peugeot 208 prve generacije facelift 2015, listam oglase za nju, pa me interesuje koji nivoi opreme postoje kod Pežoa i ima li neka odstupanja tipa da nešto može da se doplati ili nivo zavisi od zemlje uvoza?
GT je najvisi nivo opreme koliko znam a Allure je jedan ispod. Sve losije od toga je kao yugo u danasnje vreme i bacanje je para.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini zaboravio sam na GT line, toje samo look i oprema kao sto je M a motor, vesanje i neke stvati su drugacije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Bacanje para?
Vrlo mudro,nema sta. 
Za mene jeste posto za malu razliku u ceni polovnog automobila moze da se dobije a/t menjac, automatska klima, lepsi izgled, kvalitetniji i lepsi materijali unutrasnjosti a samim tim i lepsi osecaj tokom voznje. Kao neko ko dnevno provede po 2h u kolima u gradskoj guzvi obracam paznju na sve kako bi izasao odmoran iz automobila.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i pitao jer sam i sam skontao tako. Gledao sam par 3008 GT i GT Line... Ispod toga nisam ni gledao :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Ticma said:

automatska klima, lepsi izgled, kvalitetniji i lepsi materijali unutrasnjosti

I zbog ovoga ces da izadjes odmorniji iz automobila? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, uz visi nivo opreme idu i udobnija sedista a u nekim klasama i sa vise opcija podesavanja...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ticma said:

Za mene jeste posto za malu razliku u ceni polovnog automobila

Za polovnjake to bas i jeste izrazeno. Tj. nesrazmerno je mala razlika u ceni izmedju onoga sto doplatis i onoga sto dobijes (za razliku od novih vozila). Tako da je, bar za entuzijaste, steta to ne iskoristiti i takodje mi je uvek oprema samo pozeljan plus (normalno, prethodno gledajuci opste stanje i mehaniku).

A apsolutno postujem i stav da je nekome auto za od A do B, bez ikakvog uzivanja u dizajnu, performansama, opremi, itd.

Krajnja "sorta" su oni kojima cak ni stanje nije preterano bitno, nego teraju sa gomilom kvarova do otkaza :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija kupio z10 klotaru kad se pojavile, cak ni branike nema u boji, mislim da je samo klimu doplatio, drugi komsija svojevremeno uzeo logana isto novog  najgora klotara, beli, cak i bez ratkapni a branici u boji i klima su misaona imenica :) tako da ima raznih, neki su u fazonu novo je no samo da se kotrlja i da se ne kvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za po gradu apsolutno oprema nije ono sto se treba gledati. Tu su kratke relacije i opterecivanje opremom je najobicnija glupost.

Pogledajte holandska kola gde mahom imaju celicne felne,prednje podizace stakala,gumene volane i td. sto znaci klotare ali zato 80% automobila ima navigaciju. 

Oni su davno shvatili da oprema nije najvatbija stvar u autu dok recimo italijani koji su kicoši imaju kola sa dosta vise opreme a takvi smo i mi. 

Nema veze sto ja to necu koristiti ali neka je tu a to je bespotrebno. Opterecivanje kupovine automobila sa opremom a pritom gledati u opremu a ne i auto je sve samo ne normalno a takvih je danas dosta i neki radije kupe losiji auto samo da ima opremu nego dobar auto koji je klot a pritom ima osnovno sto nam zaista i treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba misliti i o kasnijoj prodaji, lakse ce se prodati auto sa opremom, doslo je vreme da je oprema maltene standard, mnogo su redja klot kola pa zasto kupiti takva, bez obzira sto i taj klot ima sve sto treba ali meni recimo bode oci kad vidim plastican volan bez komandi, kad nema alu felne, brave i retrovizore u boji, korisna su mi 4 podizaca i tempomat (iako ih moj trenutni auto nema ali eto to je jedino st mi fali ali morao sam da napravim komprosmis) itd. ali npr. skroz mi je nepotrebno da ima usb prikljucak i blue&me (sto recimo imam), navigaciju, ambijentalno svetlo, kameru i park senzore, tač skrin i ostale gedzete koji su danas IN a bez kojih se stvarno moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

skroz mi je nepotrebno da ima usb prikljucak i blue&me

Slazem se sa svim navedenim, ali opet smo svi razliciti. Za Blue&Me npr. kod mene je skroz suprotno :) - zavrsava mi super posao, da bukvalno nisam ni gledao Bravo bez njega. Sa mesta na mesto u BG, u autu provedem i po 40 min do sat vremena, a za to vreme bude X poziva u radno vreme. Tako da mi handsfree i razgovor na mikrofon i zvucnike auta bas znaci da se ne bakcem sa telefonom koji mi stoji u torbi i ne ometa me u voznji. Niti visi okacen po kokpitu na kojekakvim aftermarket drzacima, imas komande za telefon i sa volana, prekida i vraca muziku... I lepo si skoncentrisan na voznju, ne na budjavi ekran mobilnog. A ne da "sevrdam" levo-desno kao sto to sve cesce rade ili da bezim u stranu zbog kamikaza koji kuckaju na Viber, umesto da gledaju na put. A tek se najvise grozim od onih sa skupocenim kolima i telefonom na uvetu :blink: (a BT samo mrva od opreme koju imaju), totalno odsutnih iz saobracaja. U tom delu bih se apsolutno slozio sa Duletom (imas nesto, a ne znas da koristis).

Isto vazi i za Blue&Me glasovne komande (najvise koristim za pozivanje kontakata iz telefona, za ostalo manje). I u taj Blue&Me sistem ulazi i pomenuti USB, za MP3 mjuzu (takodje moguce komande glasom i komande sa volana).

Ali bih zato prednje parking senzore menjao na keca za nesto drugo od opreme :) (za razliku od zadnjih).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad imaš nešto, onda imaš i izbor da li ćeš da koristiš ili ne. Kad nemaš, jednostavno nemaš. Da se radi o kupovini novih kola pa da bacas hoćeš dati pare u opremu ali polovan auto je polovan, razlika u ceni opreme se obično pojede, kupis auto sa dosta opreme, samo ako naleti a ne platiš ga ništa specijalno više nego klotaru. Kad prodaju polovnu klotaru, prodaju sa recima “kom litara jeste ali je full ispravan auto, nema šta da se kvari…” i ostale gluposti…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...